Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana gumek 1K0 955 429 B (VW) w wycieraczkach przednich do Skoda Octavia III (5E)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana gumek 1K0 955 429 B (VW) w wycieraczkach przednich do Skoda Octavia III (5E)

    Oryginalne wycieraczki do Skody Octavii III, ale taniej!

    W oryginalnych wycieraczkach o nr 5E1998001 można wymienić samo gumowe pióro wycieraczki, ale nie można nic uszkodzić, a w szczególności krańcowej zapinki/blokady, aby dało się ją ponownie złożyć.

    UWAGA! Poniższą wymianę nie można zastosować na oryginalnych wycieraczkach o nr 5E1955425, ponieważ gumka zbierająca jest w nich zintegrowana z górną gumową częścią dociskającą aerodynamicznie wycieraczkę do szyby.

    Fot. 1 - oryginalny komplet wycieraczek na przód do Skoda Octavia III (5E)

    Oryginalne zestawy gumek od VW są dwa:
    długość 65 cm - 1K0955429B
    długość 70 cm - 1K0955429D
    Co prawda są dedykowane do VW, ale sama gumka pasuje również do org. wycieraczek w Octavii III (5E).
    Obie długości są odpowiednie, więc kupujemy te, które są tańsze/dostępne.

    Fot. 2 - gumowe pióro 1K0 955 429 B

    Fot. 3 - gumowe pióro 1K0 955 429 B

    Do wymiany pióra wystarczy wypiąć jedną (dowolną) z dwóch końcowych zapinek/blokad.
    Zapinkę/blokadę wypina się podważając w dwóch miejscach i zsuwa się ją (fot. 4, 5, 6).
    Uwaga! Nie można ich uszkodzić, ponieważ nowe, dodane do pióra nie pasują (fot. 7) do wycieraczek 5E1998001


    Fot. 4 - zapinka/blokada na jednym z końców wycieraczki (z kompletu 5E1 998 001)

    Fot. 5 - delikatne podważenie zapinki/blokady celem jej zsunięcia z wycieraczki

    Fot. 6 - nieuszkodzona zapinka/blokada po zdjęciu jej z pióra wycieraczki

    Fot. 7 - porównanie zapinki/blokady: z 1K0 955 429 B (po lewej) vs z kompletu 5E1 998 001 (po prawej)

    Zużytą gumkę wyciągamy poprzez wysunięcie jej wzdłuż pióra wycieraczki.

    Fot. 8 - porównanie gumek: nowa z 1K0 955 429 B (u góry) vs zużyta z kompletu 5E1 998 001 (u dołu)

    Fot. 9 - porównanie gumek: nowa z 1K0 955 429 B (u góry) vs zużyta z kompletu 5E1 998 001 (u dołu)

    W 1K0955429B długość gumki to 65 cm, dlatego przycinamy je na odpowiednie długości, za wzornik najlepiej wziąć zużyte zdjęte gumki.
    Orientacyjne długości zużytych gumek przedstawione zostały na fot. 10 (strona kierowcy) i fot. 11 (strona pasażera), mają odpowiednio około 58,8 i 44,3 cm.

    Fot. 10 - zmierzona długość około 58,8 cm (strona kierowcy)

    Fot. 11 - zmierzona długość około 44,3 cm (strona pasażera)

    Wymiana gumek w 2 wycieraczkach wyniosła niecałe 60 zł, zakupione na popularnym portalu aukcyjnym od sprzedawcy będącym Autoryzowanym Dealerem VW. Cena nowego oryginalnego kompletu wycieraczek 5E1998001 to około 150 zł.


    P.S.

    Włączanie położenia serwisowego wycieraczek przednich:
    - włączamy zapłon,
    - wyłączamy zapłon bez wyjmowania kluczyka,
    - naciskamy manetkę wycieraczek w dół, tak jak aktywujemy pojedynczy ruch wycieraczek,
    - wycieraczki ustawiają się w pozycji serwisowej ułatwiającej wymianę piór.

    Wyłączanie położenia serwisowego wycieraczek przednich:
    - włączamy zapłon,
    - naciskamy manetkę wycieraczek w dół, tak jak aktywujemy pojedynczy ruch wycieraczek,
    - wycieraczki wracają do pozycji wyjściowej, u dołu szyby.
    Ostatnio edytowany przez spj; 5971.
    Pozdrawiam,


    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

  • #2
    Owszem, jest to taniej niż oryginał, bo wychodzi na teraz lekko 70zł + ale taniej wychodzą zamienniki typu Oximo, itp.

    Komentarz


    • #3
      To jest oryginał, tylko nie wymieniamy wycieraczki, a samą gumkę i nie 70+ a niecałe 60 zł na chwilę obecną da radę kupić za 2 szt. gumek. Z tymi zamiennikami to różnie u mnie bywało, kilka przetestowałem osobiście i zawsze było coś nie tak, dlatego nie mogę polecić.
      Nie zmienia to faktu, że każdy wymienia na takie jak woli, to jest poradnik dla tych którzy chcą używać nadal oryginału na oryginalnej gumce.
      Pozdrawiam,


      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

      Komentarz


      • #4
        Szanowny, ja umiem czytać i widzę, że to same gumki ;] Mnie szukajka na Alledrogo pokazała od jednego dystrybutora i każda to 36zł z drobnymi...
        Co do zamienników, zachwalany Bosch wytrzymał rok, oryginał po 4 latach jest jak Bosch. Firmę na O miałem w Astrze, taka budzetówka do wymiany co rok, max 1.5. Tu wiadomo jest, że każdy ma swoje preferencje. Jakbyś linka wkleił to nie tylko ja bym się nie pogniewał ;]

        Komentarz


        • #5
          Napisałeś
          Zamieszczone przez zulu Zobacz wpis
          Owszem, jest to taniej niż oryginał..
          więc doprecyzowałem, że to poniekąd jest oryginał, ale sama gumka i tylko tyle


          Zamieszczone przez zulu Zobacz wpis
          Mnie szukajka na Alledrogo pokazała (...) 36zł z drobnymi...
          Hmmm... wrzucam w szukaję 1K0955429B i pierwszy wynik mam za 29,12 zł i to dokładnie ten, z którego zakupiłem -> Link
          W tej samej cenie jest też od innego sprzedawcy Link
          Dziś ten linki działają, a za niedługo zapewne przestaną, dlatego wrzucanie ich średnio ma sens


          Dodam, że do Fabii IV też pasują i co ciekawe, Fabia IV ma wycieraczkę (a zarazem gumkę) po stronie kierowcy dłuższą niż Octavia III, natomiast wycieraczka po stronie pasażera ma tę samą długość co w O3.​
          Pozdrawiam,


          Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

          Komentarz


          • #6
            Trochę OT- no i widzisz, ja wklepując nr produktu nie otrzymałem tego linku a tylko dystrybutora Skody..., nie wiem od czego to zależy.

            Komentarz


            • #7
              Próbowałem u siebie i kupa. Jedna strona jak widać guma dochodzi do zaślepki, z drugiej odsunięta ile się da. Próbowałem naciskać metal od strony pióra, próbowałem naciskać metal pod zaślepką, chciałem podważyć zaślepkę. No ni cholery, chyba wyłamać...
              20230220_145036.jpg
              Załączone pliki

              Komentarz


              • #8
                U Ciebie jakieś inne są te końcówki
                ​​​​​​Ciekawe jak one się w tym plastiku zatrzaskują.
                Stawiam, że na początku trzeba gumkę usunąć, a potem ścisnąć do siebie metalowe prowadnice, coś jak tu
                Ostatnio edytowany przez spj; 5971.
                Pozdrawiam,


                Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                Komentarz


                • #9
                  Męczyć się tak a ja za 80 kilka złotych całe kupiłem Bosha
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    spj to są oryginały.
                    Rybus85, cieszę się Twoim szczęściem, ale po 4 latach wklejonych oryginałów, tak samo marzą szybe Boschy, które mają rok. Więc szkoda mi wyrzucać tak kasę.

                    Komentarz


                    • #11
                      Dorzucę coś od siebie że Bosch ma jeszcze taka wadę, ja na taką trafiłem że stelaż był źle wygięty i nie zbierał w połowie wycieraczki trzeba było samemu kombinować a i tak szybko zaczęły mazać . Gumka niby tylko guma a robi różnicę .

                      Komentarz


                      • #12
                        I tak właśnie miałem z różnymi zamiennikami, nie zbierały na środku albo na końcu wycieraczki i mam tu na myśli wycieraczki nowe wyciągnięte prosto z pudełka. Zamiast sam się w to bawić (doginanie), to reklamowałem, kolejne egzemplarze miały również problemy, gdzie indziej nie zbierały.
                        Dlatego szkoda mi czasu na takie zabawy, wole zmienić gumkę w oryginalnej wycieraczce i nie jest to wcale trudne do zrobienia, jeżeli ma się odpowiednią końcówkę/zaślepkę na wycieraczce.
                        Pozdrawiam,


                        Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                        Komentarz


                        • #13
                          Również polecam gumki o których pisze spj Paweł. Stosowałem w O2, O2FL, a także w Superbie 3. Szkoda, że ETKA nie pokazuje tych gum w każdej marce i modelu gdzie można zastosować. Pewnie uwarunkowane jest to pasującymi zaślepkami.

                          Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                          Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                          Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez zulu Zobacz wpis
                            Próbowałem u siebie i kupa. Jedna strona jak widać guma dochodzi do zaślepki, z drugiej odsunięta ile się da. Próbowałem naciskać metal od strony pióra, próbowałem naciskać metal pod zaślepką, chciałem podważyć zaślepkę. No ni cholery, chyba wyłamać...
                            20230220_145036.jpg
                            To na pewno są wycieraczki o numerze, który podawałem, czyli 5E1998001?

                            Wpadły mi w ręce wycieraczki chyba z pierwszego montażu o numerze 5E1955425 z podobną końcówką, którą pokazałeś.
                            One są inaczej skonstruowane, m.in. gumka zbierająca jest zintegrowana z górną gumką, poruszaj dolną i zobacz czy u Ciebie górna też się rusza.
                            Dlatego w niej nie da się wymienić samej dolnej gumki zbierającej.

                            Fot. 1 - mocowanie z nr 5E1955425 oryginalenj wycieraczki na pierwszy montaż na przód do Skoda Octavia III (5E)

                            Fot. 2 - rozebrany koniec oryginalenj wycieraczki na pierwszy montaż na przód do Skoda Octavia III (5E)
                            Ostatnio edytowany przez spj; 5971.
                            Pozdrawiam,


                            Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X