Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Instalacja CB w O3

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Przemo78 myślę właśnie o montażu anteny na stałe do auta, ale z tego co czytam (uszkodzenia blachy,rdza) to się obawiam

    Z drugiej strony jak tutaj jeździć RSką powyżej 200km\h nie mając anteny przymocowanej na stałe a tylko na magnes?

    A tak przy okazji, czy możecie doradzić jakiś dobry (niewielkich rozmiarów) zestaw CB (małe radio najlepiej ręczniak + mała dobra-mocna antena)? Do tej pory używałem anteny Sirio ML 145, jednak ciągłe zdejmowanie mnie skutecznie wyleczyło i chciałbym spróbować czegoś krótszego

    Może znacie również dobrego dystrybutora CB na terenie Wrocławia co by zajmował się też montażem?

    z góry dzięki za info
    O3 RS TSI DSG

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez bolo81
      Przemo78 myślę właśnie o montażu anteny na stałe do auta, ale z tego co czytam (uszkodzenia blachy,rdza) to się obawiam

      Z drugiej strony jak tutaj jeździć RSką powyżej 200km\h nie mając anteny przymocowanej na stałe a tylko na magnes?

      A tak przy okazji, czy możecie doradzić jakiś dobry (niewielkich rozmiarów) zestaw CB (małe radio najlepiej ręczniak + mała dobra-mocna antena)? Do tej pory używałem anteny Sirio ML 145, jednak ciągłe zdejmowanie mnie skutecznie wyleczyło i chciałbym spróbować czegoś krótszego

      Może znacie również dobrego dystrybutora CB na terenie Wrocławia co by zajmował się też montażem?

      z góry dzięki za info
      bulwa żeś wyrzeźbił temat z tymi 200 km/h, nie wiem i nie jestem pewien ale z Przemem pogadaj n/t anten helikalnych jak zagooglujesz to zobaczysz o co chodzi, albo konektor łódź chłopaki tobie poradzą, bo ja z tej desperacji montuję w dachu sirio gain master, czyli jak ma być zasięg to będzie zasięg wykurwisty i do tego na wstęgach :diabelski_usmiech
      Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez Przem78
        Zamieszczone przez JJJ
        Z tym 1km to przesadziłeś.. tyle to mam nie wyciągając anteny z bagażnika.
        Przy silnej propagacji to ciężko się dokrzyczeć do mobila którego mijasz na drodze.

        Zamieszczone przez JJJ
        Przyjmując, że na ML'ce postawionej na dachu jest średnia ok 10-15km mobil-mobil w normalnych warunkach pogodowych to ile średnia wynosi u Ciebie?
        15 km w linii prostej z ML'ki to jestem pod wrażeniem (widziałem kilku takich co to robili łączności po 30 km z mobila tylko jak później wytyczyli trasę po prostej to wychodziło 12-15. Z jadącego mobila bardzo ciężko jest określić
        a) odległość
        b) uzyskać poprawny raport (radio/santiago) bo to, że "słychać Ciebie głośno i wyrażnie" nie jest żadnym wyznacznikiem szczególnie na #19 :P
        c) kręcić gałami żeby się dostroić do stacji nadawczej (pracując na wstęgach)
        d) uniknąć strat sygnału spowodowanych bujaniem się anteny
        e) uniknąć zakłóceń z mobila/otoczenia itp.
        Zasięg określić bardzo łatwo, np. na ekspresówce po słupkach, gdzie jest w miarę prosta droga. Ja się Ciebie pytam o rząd wielkości, a nie o aptekarskie dane. Jeżdżąc codziennie znam możliwości np. moje zestawu i dziwię się Tobie, że nie potrafisz mi w miarę jasno napisać ile średnia wynosi u Ciebie. Pogoda, pogodą ale propagacji codziennie to nie ma.

        Już nie wiem, jak ma Cię pytać żebyś mi morsem nie odpisał

        Komentarz


        • #29
          Koledzy,
          szukam "dobrego" zakładu bądź fachowca z Trójmiasta lub okolic, który mógłby mi doradzić jaki zestaw CB zamontować w O3. Oczywiście również i zamontować.

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez JJJ
            Zasięg określić bardzo łatwo, np. na ekspresówce po słupkach, gdzie jest w miarę prosta droga. Ja się Ciebie pytam o rząd wielkości, a nie o aptekarskie dane. Jeżdżąc codziennie znam możliwości np. moje zestawu i dziwię się Tobie, że nie potrafisz mi w miarę jasno napisać ile średnia wynosi u Ciebie. Pogoda, pogodą ale propagacji codziennie to nie ma.
            Jeżeli to jakoś pomoże to 12 km na skręconym rfgaine do granicy szumów 17 jak się rozkręcę na max i wolno jadę. Sprawdzane dzisiaj w drodze z Łodzi do Poddębic #16.

            Zamieszczone przez JJJ
            Już nie wiem, jak ma Cię pytać żebyś mi morsem nie odpisał
            Specjalnie dla Ciebie podałem cyferki
            Pozdr. Przemek

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez Przem78
              Zamieszczone przez JJJ
              Zasięg określić bardzo łatwo, np. na ekspresówce po słupkach, gdzie jest w miarę prosta droga. Ja się Ciebie pytam o rząd wielkości, a nie o aptekarskie dane. Jeżdżąc codziennie znam możliwości np. moje zestawu i dziwię się Tobie, że nie potrafisz mi w miarę jasno napisać ile średnia wynosi u Ciebie. Pogoda, pogodą ale propagacji codziennie to nie ma.
              Jeżeli to jakoś pomoże to 12 km na skręconym rfgaine do granicy szumów 17 jak się rozkręcę na max i wolno jadę. Sprawdzane dzisiaj w drodze z Łodzi do Poddębic #16.

              Zamieszczone przez JJJ
              Już nie wiem, jak ma Cię pytać żebyś mi morsem nie odpisał
              Specjalnie dla Ciebie podałem cyferki
              Super.. dziękuje, bardzo mi pomogłeś!
              Czyli zamawiam taki sam zestaw. Radyjko muszę tylko podmienić, bo nie ma specjalnie miejsca ma mojego Walkera.

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez JJJ
                Radyjko muszę tylko podmienić, bo nie ma specjalnie miejsca ma mojego Walkera.
                Zostaw Walkera (daj go tylko do drobnych poprawek np do Konektora) zrobią z tego bardzo dobre radio a tak zmienisz na jakiegoś szumofona i będzie lipa. Ja wożę starego Herberta a on jest wielkości małej meblościanki i jakoś daje radę ale coraz bardziej mnie kusi Magnum Delta Force :szeroki_usmiech

                [ Dodano: Czw 31 Paź, 13 18:55 ]
                Zamieszczone przez bolo81
                Przemo78 myślę właśnie o montażu anteny na stałe do auta, ale z tego co czytam (uszkodzenia blachy,rdza) to się obawiam
                Też się obawiałem ale po 3 miesiącach robiłem przegląd i jest wszystko OK, przesmarowałem wszystko ponownie smarem miedzianym i zobaczę jak będzie po zimie. O uszkodzenia wygięcia blachy się nie martw dasz uchwyt blisko wzmocnień i do tego lekką antenę i będzie dobrze.

                Zamieszczone przez bolo81
                A tak przy okazji, czy możecie doradzić jakiś dobry (niewielkich rozmiarów) zestaw CB (małe radio najlepiej ręczniak + mała dobra-mocna antena)?
                ręczniak odpada - TSI za mocno sieją i będziesz miał kupę szumu oczywiście z przewagą kupy. Radio które powinno dać radę na TSI i do tego jest bardzo małe (rozmiar płyty CD tylko trochę grubsze) to Yosan pro 120 i do tego jeżeli antena na magnesie to spokojnie mogę polecić helikalnego Pirata (ok 60 cm a działa jak 1m prętowej) a jeżeli uchwyt to Sirio Turbo 2000 (145 cm) Ja obecnie mam Sirio Turbo 3000 (175 cm i nie wymienię jej na inną)
                Pozdr. Przemek

                Komentarz


                • #33
                  dzięki Przem78 i pozdrawiam!
                  O3 RS TSI DSG

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez Przem78
                    JJJ napisał/a:
                    Radyjko muszę tylko podmienić, bo nie ma specjalnie miejsca ma mojego Walkera.


                    Zostaw Walkera (daj go tylko do drobnych poprawek np do Konektora) zrobią z tego bardzo dobre radio a tak zmienisz na jakiegoś szumofona i będzie lipa. Ja wożę starego Herberta a on jest wielkości małej meblościanki i jakoś daje radę ale coraz bardziej mnie kusi Magnum Delta Force :szeroki_usmiech
                    Walkera mam po przeróbkach w Sinadzie i chodzi fajnie, ale potrzebuję czegoś naprawdę małego i wybór padł na Yosana 120 pro po modach z Konektora. Tylko majka muszę wymienić, bo wygląda mega tandetnie.

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez JJJ
                      Tylko majka muszę wymienić, bo wygląda mega tandetnie.
                      No to jak Konektor rozkręci modulację do 100% i zapodasz do tego np: Denseia 2002 (też po modach czyli wymianie wkładki na Panosonica WM 61 i regulacji Echa to będziesz jedną z głośniejszych stacji w okolicy ) sam mam takiego Denseia i jest rewelacyjny począwszy od kabla silikonowego, który nie twardnieje w zimie i rozciąga się bez problemu x3 (mogę wyjść z auta i dalej kłapać) poprzez spasowanie i materiały a skończywszy na wzmocnieniu, które daje DUŻEGO kopa bez straty na jakości modulacji. :diabelski_usmiech
                      Pozdr. Przemek

                      Komentarz


                      • #36
                        Mam Wiliama i jest OK - czasem coś szumi, ale no cóż...
                        Radyjko jest schowane, co jest ważne, przy lewej nodze pasażera, a gruszka mi wystarcza - to były priorytety

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X