Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana żarówek kierunku, wstecznego na LED. TYLNA LAMPA

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Ok dzięki za wyczerpujący wywód. :wink:
    Fakt chińszczyzna zalewa cały świat - raz lepsza raz gorsza. :roll:
    O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
    -----------------------------------------------------
    Moja eReSka

    Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

    Komentarz


    • #52
      ja już od czerwca używam takich żaróweczek do kierunków i jestem zadowolony

      48B8-8P21W | BA15s P21W Power LED 4x1.5W żółta | 55,00 zł - 2 szt.

      zamówione na motohid

      O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

      Komentarz


      • #53
        lubek24 - są lepsze "petardy" za podobne a nawet mniejsze pieniądze. Też kiedyś używałem takich jak Ty masz stąd wiem co mówię. Do przednich reflektorów O2FL do kierunkowskazu takie LEDY za 55PLZ są po prostu przy ostrym słońcu mało widoczne...

        Komentarz


        • #54
          KulfonP mówimy o tylnych bo do przednich w OIII bez zestawu naprawczego się nie dostaniesz
          mimo wszystko sprawują się ok, ale za to ze wstecznych jestem mega zadowolony - świecą o niebo lepiej od zwykłych żarówek
          O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

          Komentarz


          • #55
            lubek24 - wiem o czym mówicie, ja piszę poprostu swoje żeby uswiadomić co niektórym, że na rynku są naprawdę mocne LEDy w dobrej cenie i nie koniecznie trzeba słono za nie płacić a już totalnym absurdem jest dla mnie kupowanie zamienników żarówek ulepionych np. ze zwykłych diód smd o niskiej jasności za kilka PLZ na Allegro, bez układów stabilizacji prądu itp.

            Jeszcze raz powtarzam, że piszę to na podstawie własnych doswiadczeń z różnego rodzaju LED-ami więc nie są to opinie wyssane z palca. Przykład z kierunkowskazem O2FL był po to żeby pokazać, że pozornie jasny LED może się w niektórych zastosowaniach okazać poprostu do d.. ops: ..y :diabelski_usmiech

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez lubek24
              ja już od czerwca używam takich żaróweczek do kierunków i jestem zadowolony

              48B8-8P21W | BA15s P21W Power LED 4x1.5W żółta | 55,00 zł - 2 szt.

              zamówione na motohid

              55 zł za 1 szt. nie za 2!!!

              Ja też takie zamówiłem w MotoHid-zie (na Allegro) i listonoszka posiała /zagubiła lub ktoś ze skrzynki wyjął/ kopertę bąbelkową.
              Złożyłem reklamację i czekam czy kase zwrócą :roll:
              O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
              -----------------------------------------------------
              Moja eReSka

              Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

              Komentarz


              • #57
                Zamieszczone przez maol72
                Zamieszczone przez lubek24
                ja już od czerwca używam takich żaróweczek do kierunków i jestem zadowolony

                48B8-8P21W | BA15s P21W Power LED 4x1.5W żółta | 55,00 zł - 2 szt.

                zamówione na motohid

                55 zł za 1 szt. nie za 2!!!

                Ja też takie zamówiłem w MotoHid-zie (na Allegro) i listonoszka posiała /zagubiła lub ktoś ze skrzynki wyjął/ kopertę bąbelkową.
                Złożyłem reklamację i czekam czy kase zwrócą :roll:
                tak - 1 szt 55 PLN
                O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                Komentarz


                • #58
                  Ja wrzuciłem ledy (wsteczny) jak fotkę dałem wcześniej. Ledy pod kierunki założyłem te lepsze z MotoHida - BA15s P21W Power LED 4x1.5W.
                  Na leda wstecznego nie ma co przepłacać - przecież to krótko świeci, a i tak tego w zasadzie z za kierownicy się nie widzi.
                  Załączone pliki
                  O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
                  -----------------------------------------------------
                  Moja eReSka

                  Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

                  Komentarz


                  • #59
                    Ja przymierzam się również do wymiany żarówek kierunków i wstecznych. Tyle sprzecznych informacji pojawia się w tym wątku, że chciałbym to podsumować w jednym miejscu. Jak rozumiem:

                    Kierunki - żarówka BA15s P21W
                    Wsteczny - żarówka BAU15s PY21W

                    Poprawcie mnie, jeżeli coś jeszcze pomieszałem. ops:

                    Komentarz


                    • #60
                      A nie na odwrót? Y w symbolu żarówki jest od Yellow więc PY do migacza a P do wstecznego
                      algi
                      O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                      Komentarz


                      • #61
                        No właśnie....ale kolega pisze że jednak włożył P21W do kierunków. A różnica pomiędzy BA15s a BAU15s polega tylko symetrii bolców?


                        Zamieszczone przez lubek24
                        ja już od czerwca używam takich żaróweczek do kierunków i jestem zadowolony

                        48B8-8P21W | BA15s P21W Power LED 4x1.5W żółta | 55,00 zł - 2 szt.

                        zamówione na motohid

                        Komentarz


                        • #62
                          Witam, proszę o wyrozumiałość, w kwietniu odbieram Octavkę combi Style (lampy tył LED) i mam w planach wymianę oświetlenia, proszę o porady czy wszystko będzie pasować / co sądzicie o takim zestawie (ewentualnie może jakieś alternatywne linki jeśli mój wybór jest niezbyt trafny):
                          1) wsteczny LED P21W 21 diód biały.
                          - Żarówka samochodowa LED BA15S 21 SMD 5050 | INTERLOOK - 1szt x24.99zł=24,99zł
                          2) 2szt. kierunki tył - LED PY21W 13 diód pomarańczowy
                          Żarówka samochodowa LED BA15S 13 SMD 5050 | INTERLOOK - 2sztx5,07zł=10,14zł

                          sorki, że w tym temacie ale od razu opiszę co we wnętrzu chciałbym zmienić:
                          WNĘTRZE:
                          3) 2szt. Bagażnik - LED W5W 6diód biały
                          - Żarówka samochodowa LED W5W T10 6 SMD 5050 CAN BUS jednostronna | INTERLOOK - 2sztx4,06zł=8,12zł.
                          4) 4szt Oświetlenie nóg + 2szt. drzwi + 1szt schowek - LED T10 R10 W5W 4diody biały
                          - Żarówka samochodowa LED W5W T10 4 SMD 5050 CAN BUS BOCZNA | INTERLOOK - 7sztx2,75zł = 19,25zł.
                          T10 R10 W5W canbus 4 diody LED SMD 5050 BIAŁY - 4219197255 - oficjalne archiwum Allegro - 7x3,79zł=26,53zł
                          5) 5szt podsufitka - LED LED T10 4diody biały
                          Żarówka samochodowa LED W5W T10 4 SMD 5050 CAN BUS FRONT | INTERLOOK - 5x4,17zł=20,85zł.

                          SUMA 83,35zł.

                          PS. miałbym chęć jeszcze na lusterka zewnętrzne i tablicę ale z tym więcej zachodu i chyba na przyszłość coś sobie zostawię
                          SewerWa

                          Komentarz


                          • #63
                            Sewerwa, do cofania to kup x2, bo swiatlo cofania jest w kazdej z lamp, a jeden LED i jedna zarowka bedzie wygladac tragicznie
                            ad 5) Bralbym takie co swieca jedna, mocniejsza dioda w dol. Bo nie wiem czy takowe sie zmieszcza do lampki... i tez nie pamietam jak lampka z tyłu była montowana, czy nie lepiej swiecace z obu stron...

                            O lusterkach byl watek dlugi, da sie, choc troche roboty. Tablica rejestracyjna to pikus - lampki w ASO sa za pol darmo (30-40pln? jakos tak), wymiana to minuta, a kodowanie na spocie ktos Ci na pewno zrobi za dobre slowo ew. fajke

                            Moja O3 RS

                            Komentarz


                            • #64
                              Witam, czy ktoś z Was kto wstawił sobie żarówki kierunkowskazów LED używa również CB radia, ostatnio wymieniłem żarówki na LED od motohid, ale po włączeniu kierunkowskazu LEDY zakłócają mi pracę radia i niestety musiałem wrócić z powrotem do zwykłych żarówek. Zastanawiam się czy u innych też występuję ten problem, czy tylko u mnie.

                              Komentarz


                              • #65
                                Zamieszczone przez mariusz123a
                                Witam, czy ktoś z Was kto wstawił sobie żarówki kierunkowskazów LED używa również CB radia, ostatnio wymieniłem żarówki na LED od motohid, ale po włączeniu kierunkowskazu LEDY zakłócają mi pracę radia i niestety musiałem wrócić z powrotem do zwykłych żarówek. Zastanawiam się czy u innych też występuję ten problem, czy tylko u mnie.
                                Nie zauważyłem takiego objawu, CB radio działa bez zakłóceń
                                O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                                Komentarz


                                • #66
                                  Jaką masz antene? Przypuszczam, że magnes.

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    tak, taki krowi placek, bo od presidenta był mały i zrywało z dachu
                                    O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      lubek24 po założeniu tej oto żarówki do wstecznego
                                      BA15s (1156) Power LED 5x1.5W biała | 60,00 zł - 2 szt.
                                      Nie wywala Ci błędów? Czy jakiś kasownik lub coś w tym stylu musiałeś dokupić?
                                      Piotrec

                                      Aktualnie O3 1.6 TDI 105 KM Elegance
                                      Poprzednia O1 1.9 TDI 110 KM

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Piotrec, zero błędów i brak kasownika.
                                        O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Podziękował
                                          Piotrec

                                          Aktualnie O3 1.6 TDI 105 KM Elegance
                                          Poprzednia O1 1.9 TDI 110 KM

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Ja dziś założyłem wsteczne i tylne kierunki LED. Wszystko PERFECT! zero będów, kierunki walą jak wściekłe, wsteczne również 8)
                                            "Seks: Śniadanie mistrzów" - James Hunt

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Zamieszczone przez JacekRS
                                              Ja dziś założyłem wsteczne i tylne kierunki LED. Wszystko PERFECT! zero będów, kierunki walą jak wściekłe, wsteczne również 8)
                                              A czy mógłbyś zapodać jakieś linki, które konkretnie żarówki włożyłeś :?:
                                              O3 STYLE+AMAZING

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Ja mam pytanie, jak jest z "legalnością" taki zmian? Czy można sobie załadowac zarówki LED w miejscu żarnikowych, czy Policmajster może się jednak czepnąć diod?

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Karel, z tego co kojarze to klosz musi miec homologacje. No i tak samo z zarowkami, ktore montujesz, tez musza byc z homologacja... Niestety nie przytocze CI na szybko przepisow do tego..

                                                  Moja O3 RS

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Zamieszczone przez Karel
                                                    Ja mam pytanie, jak jest z "legalnością" taki zmian? Czy można sobie załadowac zarówki LED w miejscu żarnikowych, czy Policmajster może się jednak czepnąć diod?
                                                    Nielegalne.
                                                    Każda lampa ma homologację na dany typ źródła światła a i sama żarówka czy palnik ksenonowy także musi być homologowany.
                                                    Nie dotyczy to oswietlenia wewnątrz pojazdu. Tu można sobie niehomologowane LEDy instalować.

                                                    Natomiast trwają prace nad odpowiednimi regulaminami ECE dotyczącymi wyminialnych LEDowych źródeł światła.

                                                    Może kiedyś to wszystko zunifikują bo w Europie mamy E-Mark, w USA mają SAE DOT, w Chinach CCC....
                                                    algi
                                                    O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X