Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Porównanie O3 z G7

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Porównanie O3 z G7

    jak w ogłoszeniu,stan bdb
    Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl
    cena dla OCP 160+KW
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=51370

  • #2
    Porównanie O3 z G7

    Bardzo fajne porównanie Octavi 3 z Golfem 7
    Jest Octavia III 1.4 TSI CHPA 140 KM http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=84299
    Była Octavia II 2.0 TDI 16V BKD 140 KM
    Była Octavia I 1.9 TDI AGR 90 KM

    Komentarz


    • #3
      Wiem - widziałem :wink:
      niby bardzo podobne ale są RÓŻNICE :|
      O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
      -----------------------------------------------------
      Moja eReSka

      Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

      Komentarz


      • #4
        Też widziałem, zgadzam się w porównaniach co do ceny, jak konfigurowałem swoja to golf wychodził nawet taniej, ale nie chciałem jeździć autem dla ludu, tylko dla "wybranych"
        O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
        Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

        Komentarz


        • #5
          Ciekawe porównanie, jak kupowałem golfa to szukałem czegoś takiego. Teraz po miesiącu użytkowania obu aut (G7 w hatchbacku) mam wrażenie, że wiele elementów w G7 jest jednak lepiej wykonanych albo tylko sprawia take wrażenie. Przed zakupem O3 wiele naczytałem się opinii, że nie warto brać silnika 1.8, gdyż w porównaniu do 1.4 jest tylko droższy. Teraz mogę stwierdzić, że to wszystko był brednie bo o ile G7 z 1.4 140hp jest dynamiczny to jednak w porównaniu do 03 z 1.8 180hp wypada niestety blado. Niestety czuć różnicę przy każdym wyprzedzaniu. Nie wiem może O3 z tym silnikiem jeździ lepiej, jak tak to przepraszam :P
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70887

          Komentarz


          • #6
            Nie jeździ ale tak pocieszaja sie ci co kupili 1.4. Na miescie mowia tez ze 1.2 jezdzi jak 1.4 a 1.8 awd lepiej od 2.0. Ergo 1.2 jezdzi lepiej od rs tsi.
            "k..., aleś pan tu bestię postawił"

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez michalek1912
              mam wrażenie, że wiele elementów w G7 jest jednak lepiej wykonanych albo tylko sprawia take wrażenie
              mam dokładnie takie same odczucia, co prawda użytkowałem G7 tylko 3 tyg. ale po odebraniu O3 jakiś "kąsek niesmaku" pozostał...kwestia przyzwyczajenia :wink:

              Komentarz


              • #8
                Jeździłem Octavią, Leonem, Golfem. Nie ma się co oszukiwać, ale Golf jest lepiej wykonany, z lepszych materiałów a potem to wszystko się przekłada na mniejsze odczucie poruszania się puszką. Golf sprawia wrażenie "pełniejszego" i wg mojego gustu, jest po prosstu ładniejszy (z zewnątrz i wewnątrz). Ciekawi mnie jak oba auta się będą starzeć.
                Biały działkowóz

                Komentarz


                • #9
                  to po co zamówiłeś Octavie?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Himenek
                    to po co zamówiłeś Octavie?
                    Z bardzo prostego powodu albo nawet dwóch.

                    1.8 180 rozwojowe a w golfie max 1.4 140 mało rozwojowe. Mniejszy z małym bagaznikiem.

                    To, że golf mi się bardziej podoba nie oznacza, że nie mogę patrzeć na Octavię. Fajna jest i całkiem sympatycznie jeździ. Leon odczuciowo podobnie, ale środek mi się tak nie podobał, że nawet fajny wygląd i 1.8 nie był wstanie mnie przekonać (plus mały bagaznik).
                    Biały działkowóz

                    Komentarz


                    • #11
                      Z zewnątrz MI najbardziej podoba się octa (rs v. gti v. cupra). Wnętrze - golf i octavia są bardzo podobne (jakości materiałów nie porównywałem, średnio zwracam uwagę - te w octavii dla mnie są wystarczające), leon faktycznie nie bardzo.
                      "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                      Komentarz


                      • #12
                        Dla mnie główną różnicą jest tylne zawieszenie.
                        W g7 wielowahacz jest od 140 km, więc łapie się zarówno 1,4 Tsi w najmocniejszej wersji jak i 2,0 Tdi.
                        W skodzie dopiero powyżej 150 km, więc 2,0 Tdi się nie załapało.
                        Do tej pory byłem przekonany, że g7 jest lepiej wyciszony, jednak pomiary pokazały co innego.
                        W sprawie dodatkowego wyposażenia golf ma plus za ksenony w wersji Basic, nie jest to odpowiednik tych w octavi ale z racji ceny więcej osób sobie na nie pozwoli.
                        '15 O2fl liftback 1,4 mpi 80 km
                        '13 O3 liftback 2,0 tdi dsg 150 km
                        '10 A4 b6 avant 2,5 V6 tdi 163 km

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez nikolakis
                          Dla mnie główną różnicą jest tylne zawieszenie.
                          W g7 wielowahacz jest od 140 km, więc łapie się zarówno 1,4 Tsi w najmocniejszej wersji jak i 2,0 Tdi.
                          W TSI od 122 KM jest wielowahacz. Chyba nawet 1.6 TDI ma niezalezne zawieszenie... ale tego nie jestem pewien.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez ukuk
                            W TSI od 122 KM jest wielowahacz. Chyba nawet 1.6 TDI ma niezalezne zawieszenie... ale tego nie jestem pewien.
                            Rzeczywiście, g7 ma wielowahacz powyżej 105km ale 1,6 Tdi się nie łapie.
                            '15 O2fl liftback 1,4 mpi 80 km
                            '13 O3 liftback 2,0 tdi dsg 150 km
                            '10 A4 b6 avant 2,5 V6 tdi 163 km

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez ukuk
                              W TSI od 122 KM jest wielowahacz. Chyba nawet 1.6 TDI ma niezalezne zawieszenie... ale tego nie jestem pewien.
                              A co tak z tym wielowahaczem, jakby ono nie wiadomo jak trakcje i tłumienie nierówności poprawiało. :wink: Osobiście jestem szczęśliwszy że go nie mam.
                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X