Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak rozebrać boczek drzwi pasażera Skoda Octavia 3 kombi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak rozebrać boczek drzwi pasażera Skoda Octavia 3 kombi

    Witam podpowie ktoś jak rozebrać drzwi przednie pasażera żeby niczego nie połamać. Coś mi tam stuka puka może posiada ktoś jakiś filmik itp.

  • #2
    Ja korzystałem z poniższego filmu, żeby zobaczyć co gdzie jest i jak się zdejmuje, ale nie używałem tak brutalnych metod jak na nagraniu, obchodziłem się z plastikami ostrożniej.
    Pozdrawiam,


    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

    Komentarz


    • #3
      Do kompletu masz tu też film z tylnymi drzwiami:
      Pozdrawiam,


      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

      Komentarz


      • #4
        Zanim to zrobisz zajedź do ASO i kup kilka spinek tapicerskich bo na pewno, któraś puści.
        Kosztują po 0,75 zł / szt.
        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
          Zanim to zrobisz zajedź do ASO i kup kilka spinek tapicerskich bo na pewno, któraś puści.
          Kosztują po 0,75 zł / szt.
          Dokładnie o tych mowa:
          5J0867276
          Pozdrawiam,


          Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

          Komentarz


          • #6
            Cześć,

            Podepnę się do tego tematu.

            Od pewnego czasu mam nieprzyjemny rezonujący dźwięk w drzwiach pasażera. Nie zawsze, ale czasami. Przez 2-3 dni jest spokój, bywa że każdego dnia on się pojawia, a po kilku dniach znowu spokój.

            Najczęściej pojawia się przy obrotach 2,000 rpm, znika przy dodaniu gazu. Po 2-3 min wraca. Nieraz sam ustaje, nieraz jest wzbudzany obrotami silnika.

            To jest dokładnie ten sam dźwięk, który słychać na filmie poniżej:



            Co ciekawe, w O3 1.8 TSI miałem identyczny dźwięk również z drzwi pasażera.

            Ktoś, pisał że to moduł komfortu wibruje. Został otoczony pianką i solidnie osadzony, więc to już nie jest to. Mechanik sprawdził cięgło klamki, zaślepki, inne elementy na drzwiach i wszystkie są soldnie osadzone (o ile w ogóle w przypadku skody można mówić o solidności...).

            Czy ktoś dokładniej analizował źródła tego dźwięku w drzwiach pasażera?

            Moje podejrzenia:
            - spinki drzwi?
            - śruby?
            - mechanizm podnośnika szyb?

            Zamierzam pojeździć chwilę ze zdjętym boczkiem i obserwować, ale może ktoś już walczył z tym nieprzyjemnym wibrującym dźwiękiem i pomoże mi go ustalić.

            Pozdrowienia.
            Ostatnio edytowany przez Etranger; 9993460.

            Komentarz


            • #7
              Hej. Czy ściągając tapicerkę z tylnych drzwi w octavii 3 bede mial dostep do blachy aby ją wypchnąć na zewnatrz? Ktos mi wgniótł drzwi i chcę je od środka naprostować.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez karolbin1 Zobacz wpis
                Czy ściągając tapicerkę z tylnych drzwi w octavii 3 bede mial dostep do blachy aby ją wypchnąć na zewnatrz?
                Wystarczyło zajrzeć na allegro. Tak wyglądają drzwi tylne w O3.
                ]"]That page doesn't exist (404) — ImgBB
                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X