Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szumy wiatru

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Szumy wiatru

    Posiadam octavie w kombi 2016 rok od samego początku jak kupiłem auto powyżej 100kmh słysze szum jak jade z okolicy szyby u góry na wysokości środkowego słupka podobnie jest siedzac z prawej strony auto nigdy niebyło bite im wyższa predkosc tym bardziej słychać takie zawirowanie powietrza zalezy jeszcze z ktorej strony jest wiatr czy wy macie podobnie co z tym mozna zrobić czy to wina uszczelek

  • #2
    Spróbuj wsadzić w uszczelkę coś takiego:
    Link

    Komentarz


    • #3
      I jak panowie ma ktoś jakiś update jak po włożeniu? Zastanawiam się też nad sznurem czy wziąć 6mm stp czy 7 ale tańszego. Stp wychodzi 10 zł za metr, sznury nie markowane jako wyciszające są nawet polowe tańsze…


      Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

      Komentarz


      • #4
        Ja przez jakąś pomyłkę kupiłem sznur 5mm i pojechałem z tym na majówkę. Skoro już miałem taki, to nie marnowałem całkiem czasu i użyłem ich do zewnętrznych uszczelek drzwi idących dołem oraz bokami oraz upchałem za uszczelki "trzymające szybę" od góry i boków (te w kształcie litery V, ale nie chodzi o tę zbierającą z dołu) - efekt wyciszenia wysokich tonów jest wyraźnie zauważalny - ALE: w okolicach 130-140 miejsce opisane przez OP jest dalej słyszalne, aczkolwiek na pewno w znacząco mniejszym stopniu.

        Patrząc na opisy stopnia trudności przeciągania grubszych sznurów przez główną uszczelkę drzwi, osobiście skłaniam się do tego, żeby wziąć 6mm i to tańsze - do opisanych powyżej użyłem zwykłego sznura z mikrogumy podanego z aukcji wyżej i uważam po obmacaniu go wzdłuż i wszerz, że jest wystarczająco plastyczny i elastyczny, by niekoniecznie dać się przekonać do dopłaty za znaczek STP

        aha, jakby co: po wyciszeniu uszczelek zaczyna być słychać inne rzeczy, przede wszystkim hałas z kół zabawa trochę jak z wyciszaniem kompa stacjonarnego dawno temu - jak się redukowało hałas wiatraków, to zaczynało być słychać chrobotanie dysku talerzowego albo cewki z sekcji zasilania. I tak można było w kółko...

        Komentarz


        • #5
          Ja w końcu wziąłem i zainstalowałem 7mm zwykłego sznura epdm. Narazie zrobiłem drzwi przednie, maskę i bagażnik. Drzwi zamykają się ok. Od strony drzwi jest sporo ciszej. Ale fakt wyciszysz jedno słyszysz kolejne. Naszczescie nadkola przednie i podszybia mam już wyciszone, ale teraz słyszę tył .


          Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez adamsky Zobacz wpis
            Od strony drzwi jest sporo ciszej.
            dzięki, zachęciłeś mnie, żeby w jakiś ciepły weekend zabrać się za wewnętrzne uszczelki przednich drzwi

            Zamieszczone przez adamsky Zobacz wpis
            podszybia mam już wyciszone
            a masz może jakieś foto lub zewnętrznego linka dot. wygłuszania podszybia w O3?

            Komentarz


            • #7
              Poszukaj info odnośnie wymiany mechanizmu wycieraczek bo to musisz zrobić by dobrze wyciszyć podszybia. U mnie po wymontowaniu mechanizmu i ecu wraz z uchwytem montażowym po wymyciu całości i odtłuszczeniu wykleiłem tylko sufit i ścianę pionową grodzi zachodząc ok 2 na podłogę grodzi w o2 jest ona na podniesieniu więc niema tam wody na stałe, nie wyklepałem dolnej części bo tam zbiera się i czasem stoi woda. Do wyklejenia użyłem alubutylu 2,5mm oraz specjalnej pianki niechłonącej wody (zamknięto komórkowej) od bitmat grubości 8mm.


              Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X