Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uszczelka w drzwiach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Uszczelka w drzwiach

    SPOT OCP Gdynia Skwer Kościuszki, wtorek 01.04.2014 g.19:30 => Karczma Gdyńska

    1. marbab
    2. mirek_p11
    3. mrfazi
    4. piotrex
    5. sebastian7905 (raczej ,ale niepewne tak 90% że jo )
    6. Mariusz87 (na 90%)
    7. slawek31113
    8. sazad - ma ktoś wlepy?
    9. tom007
    10. gadula007 - mogę się trochę spóźnić
    11. Djfruwel
    12. El Zygmunto
    13. Gr3gO
    14.

  • #2
    Uszczelka w drzwiach

    Pytanie do kolegów z O3. Czy zauważyliście fakt zbierania się wody w uszczelce drzwi od strony kierowcy. Ostatnio coraz częściej pada i zauważyłem, że po otwarciu drzwi kierowcy wylewa się sporo wody. Zaznaczam, że po drugiej stronie tego nie ma.
    O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

    Komentarz


    • #3
      W wiekszosći aut grupy VW się zbiera. Tak ma być - ten typ tak ma. :szeroki_usmiech
      Pozdrawiam,

      Bomber
      __________________
      O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
      + "Lodówka" :-)

      Komentarz


      • #4
        A to zgłoszę to przy okazji bytności w serwisie (jak złapie rdzę to powiedzą, bo odpływ był zatkany :szeroki_usmiech ), poza tym jadę się poskarżyć na hałas w tylnym zawieszeniu. Znajomy serwisant twierdzi, że jeszcze nikt tego nie zgłaszał (bo i mało ich jeździ), ale chętnie na to zerkną. Poza tym w okolicach tylnej osi jest osłona, która może powodować buczenie - zawirowania powietrza.
        O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

        Komentarz


        • #5
          Jeździłem 2 O3 na jazdach próbnych i miałem wrażenie że w jednej jakby mniej hałasuje i generalnie mniej stuka (specjalnie pojechałem gorszą drogą) - więc może faktycznie da się coś poprawić.
          Poinformuj o wyniku wizyty w ASO.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Bomber
            W wiekszosći aut grupy VW się zbiera. Tak ma być - ten typ tak ma. :szeroki_usmiech
            no nie zgodze sie. Mialem juz 4 auta z grupy VW jak piszesz, w tym obecnie hitlerwagen Golf 6 - ani w nim, ani w zadnym z poprzednich nic sie nie zbieralo...
            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • #7
              A mi się zbiera, ale od strony pasażera, dodatkowo woda raz wlała się do środka, na gumowy dywanik.
              Jestem umówiony na sprawdzenie w serwisie.

              Komentarz


              • #8
                Potwierdzam , woda wylewa się dopiero po otwarciu drzwi nie wiem jak po stronie pasażera ale po kierowcy na pewno Dodatkowo te zawieszenie to jakaś masakra opisałem w innym dziale
                (podejrzewam oszczędności przy wygłuszaniu - wstyd za parę eurasków )
                Piotrec

                Aktualnie O3 1.6 TDI 105 KM Elegance
                Poprzednia O1 1.9 TDI 110 KM

                Komentarz


                • #9
                  Potwierdzam. Co prawda normalnie autko stoi w garażu ale ost. było całą noc pod chmurką kiedy to przechodziły spore burze. Rano otwieram drzwi kierowcy i wylewa się woda z drzwi, to samo od str. pasażera.

                  Komentarz


                  • #10
                    W o2 jest tak samo
                    SIMPLY CLEVER
                    Wiesz co dobre :-)

                    Moja Maszyna
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53846

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez neoXs
                      Potwierdzam. Co prawda normalnie autko stoi w garażu ale ost. było całą noc pod chmurką kiedy to przechodziły spore burze. Rano otwieram drzwi kierowcy i wylewa się woda z drzwi, to samo od str. pasażera.
                      zgłaszać do serwisu i neich robią na gawarancji. poo to nowy samochod kupiłeś ;P jak takich głosów będzie coaz więcej to jeszcze jakąś akcję serwisową zorganizują..
                      O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                      Błękit RACE
                      Beżowa Alcantara
                      Columbus
                      Webasto

                      Komentarz


                      • #12
                        Woda się w drzwiach nie zbiera (podobno regulowali drzwi), tył jak tłukł tak tłucze (dla kolegów z Lublina polecam przejażdżkę Narutowicza od Lipowej do Głębokiej), zastanawiam się nad wyciszeniem pod kanapę (o ile da się ją podnieść) i we wnęce na koło zapasowe.
                        O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez kylo76
                          Woda się w drzwiach nie zbiera (podobno regulowali drzwi), tył jak tłukł tak tłucze (dla kolegów z Lublina polecam przejażdżkę Narutowicza od Lipowej do Głębokiej), zastanawiam się nad wyciszeniem pod kanapę (o ile da się ją podnieść) i we wnęce na koło zapasowe.
                          Robiłeś w Danelczyku czy Żaglu? U którego w ogóle samochód kupiłeś?
                          z hałąsem na tyle coś robili czy olali temat?
                          ps. tę trasę to omijaj lepiej :P
                          O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                          Błękit RACE
                          Beżowa Alcantara
                          Columbus
                          Webasto

                          Komentarz


                          • #14
                            Kupowałem w Żaglu.
                            Z hałasem nic nie zrobili (bo co można zrobić przez 30min, podnieść popatrzeć i opuścić, w tym jeszcze regulacja drzwi i podobno lepsze umocowanie przewodu paliwowego - zgłaszałem że coś brzęczy przy przednim słupku po prawej).
                            Co do trasy, tamtędy jeżdżę do domu :wink:
                            O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez kylo76
                              Kupowałem w Żaglu.
                              Z hałasem nic nie zrobili (bo co można zrobić przez 30min, podnieść popatrzeć i opuścić, w tym jeszcze regulacja drzwi i podobno lepsze umocowanie przewodu paliwowego - zgłaszałem że coś brzęczy przy przednim słupku po prawej).
                              Co do trasy, tamtędy jeżdżę do domu :wink:
                              Zajedź może kolego do Danelczyka. Sam mieszkam koło Żagla ale będę chyba serwisować w Danelczyku bo fajne opinie krążą o nich. Niczym nie ryzykujesz jadąc do drugiego autoryzowanego serwisu. Może oni na lepszy patent wpadną.
                              O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                              Błękit RACE
                              Beżowa Alcantara
                              Columbus
                              Webasto

                              Komentarz


                              • #16
                                Dzięki za radę
                                Generalnie do Danelczyka jest mi bliżej, ale jak przyjdzie tam zostawić auto to ciężko tam się dostać. Poza tym w książce serwisowej piszą coś na temat zmiany serwisu, że to nie tak hop-siup. Muszę o tym poczytać.
                                Jak miałem Fiata, to mi serwisant powiedział, że kupuje się tam gdzie taniej, a serwisuje tam gdzie lepiej - co świadczy o "wyrównanym" poziomie obsługi.
                                O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez kylo76
                                  Dzięki za radę
                                  Generalnie do Danelczyka jest mi bliżej, ale jak przyjdzie tam zostawić auto to ciężko tam się dostać. Poza tym w książce serwisowej piszą coś na temat zmiany serwisu, że to nie tak hop-siup. Muszę o tym poczytać.
                                  Jak miałem Fiata, to mi serwisant powiedział, że kupuje się tam gdzie taniej, a serwisuje tam gdzie lepiej - co świadczy o "wyrównanym" poziomie obsługi.
                                  oj teraz mamy gospodarkę klienta co znaczy że to Ty decydujesz gdzie Ci lepiej. Ja kupuję samochód w Krakowie bo super rabat dostałem, a będę serwisować oczywiście w Lublinie. Każdemu serwisowi zależy na kliencie i na pewno Ciebie nie pogonią.
                                  Error 404 (punkt 2)
                                  piszą tu o tym że przy LifePlus serwisujesz gdzie chcesz. W takim razie podstawową gwarancję też masz gdzie chcesz
                                  O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                                  Błękit RACE
                                  Beżowa Alcantara
                                  Columbus
                                  Webasto

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Re: Uszczelka w drzwiach

                                    Zamieszczone przez kylo76
                                    Pytanie do kolegów z O3. Czy zauważyliście fakt zbierania się wody w uszczelce drzwi od strony kierowcy. Ostatnio coraz częściej pada i zauważyłem, że po otwarciu drzwi kierowcy wylewa się sporo wody. Zaznaczam, że po drugiej stronie tego nie ma.
                                    Ja mam 4x wszystkie drzwi ostatnio mi ciekly w ten sam sposób.
                                    Jak macałem to woda była na uszczelce od dołu.

                                    Jak rozwiązałeś problem ?

                                    ps. Miałem kiedis fabię - nie miała tego problemu.
                                    -----
                                    O3 - zamówiona...

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      ten sam problem widzę. po otwarciu drzwi kierowcy wylewa się woda. Nie wiem czy nie reklamować tego.
                                      O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                                      Błękit RACE
                                      Beżowa Alcantara
                                      Columbus
                                      Webasto

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Re: Uszczelka w drzwiach

                                        Zamieszczone przez Black_Dev
                                        Jak rozwiązałeś problem ?
                                        Nijak, raz to zgłaszałem, ponoć regulowali drzwi z wiadomym skutkiem. Zgłoszę to jeszcze raz, tym razem może u Danelczyka, sugeruję zrobić to samo.
                                        O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ja wpadłem na jeszcze jedno podejrzenie - musze zweryfikować, ale samochod daleko -

                                          Woda wpada do drzwi koło szyby i scieka na dol drzwi - tam powinny być otwory odprowadzające wodę ze środka drzwi. Możliwe ze jak uszczelka jest "przycisnieta" przez zamknięte drzwi to woda tam stoi, otwierasz drzwi, uszczelka się odgina lub cos w ten deseń powraca do normalności i po przez te otwory wylatuje woda.

                                          W wolnej chwili na działce sprawdzę, może taka jest przyczyna ?

                                          Dziwi mnie fakt ze jedni maja 1x drzi, inni 2x, a ja mam 4x drzwi problem, czyli albo to kwestia wykonania drzwi, osadzenia, lub warunków w których ta woda się zbiera..
                                          -----
                                          O3 - zamówiona...

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Black_Dev
                                            otwory wylatuje woda
                                            U mnie się po prostu wylewa, a nie wycieka przez jakieś otwory. Otwieram drzwi, a tu luu woda na ziemię.
                                            O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              U mnie też się wylewa
                                              Właśnie obadałem sprawę.

                                              A więc:
                                              W dolnej części drzwi ( pod uszczelką ) są otwory odprowadzające wodę ze środka drzwi.
                                              tak mniej więcej od prodzu po dole patrząc 1/5 - 3/5 proporcji drzwi - lekkie odciąganie uszczelki od dołu pokazuje je.

                                              Teraz mokry otwór był ten pierwszy od słupka A - mam zdjęcia to wrzucę jak się nauczę
                                              Uszczelka w tym miejscu jest wycięta od strony blachy - podejrzewam ze wlasnie po to aby nie blokować odpływu wody.

                                              Wedle mnie:
                                              - regulacja drzwi - może pomóc - mniejszy docisk drzwi/dolnej części przy słupku A
                                              - wycięcie mocniejsze uszsczelki - aby jednak był przepływ


                                              Teraz pytanie kolejne:
                                              - Czy woda dostaje sie DO DRZWI i NIE wycieka, czy po uszczelce, i po przez dziurę WCIEKA DO DRZWI, a jak otwierasz drzwi, to wycieka z drzwi ( drzwi są tutaj swoistum zbiornikiem na wodę )


                                              W pozostałych rejonach sucho.

                                              Czekam na oględziny Wasze - czy to faktycznie cieknie z rejonu pierwszej dziury w drzwiach ( najbliższej słupkowi A )

                                              ps. Uszczelka nie jest klejnona tylko nitowana czy coś bo widać srebrne podkładki między dzwiami a uszczelką - wygląda na nity.
                                              Załączone pliki
                                              -----
                                              O3 - zamówiona...

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Jeśli dobrze zrozumiałem Twój wywód, to do rozważenia jest miejsce gromadzenia się wody? Woda wylewa się gwałtownie więc przypuszczam, że nie zbiera się w drzwiach tylko między uszczelkami, tylko wtedy musiałoby tam być sporo miejsca i uszczelki nie mogłyby się ze sobą stykać.
                                                Zresztą jest to bez znaczenia, zgłoszę to jeszcze raz do serwisu niech poprawiają, bo jak w zimie przyłapie tam lód to będzie mało sympatycznie, a na dłuższą metę zacznie rdzewieć. Mam ochotę na zamontowanie chromowanych listew na progi, ale w tej sytuacji zastanawiam się czy jest sens - pod listwą będzie się zatrzymywać woda i po jakimś czasie dziura gotowa.

                                                [ Dodano: Pon 16 Wrz, 13 16:36 ]
                                                Dzisiaj po wizycie w ASO Danelczyk wiem w czym jest problem wg "magików". Skoda zrobiła za szczelne uszczelki i woda się nie wylewa tylko zostaje (wg kierownika w starszych wersjach uszczelka zbierająca była krótsza i woda wypływała z jednej lub z drugiej strony, tu może wypłynąć tylko z jednej strony). Ale, że auto na gwarancji to wysłali zapytanie do Skody czy mogą wprowadzić poprawkę (czyli pewnie przyciąć uszczelkę). Mają dać znać jak dostaną odpowiedź.
                                                O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  kylo76 czy już wiesz jak skoda odpowiedziała w tej sprawie ?
                                                  Jest O3 1.4 TSI COMBI Elegance + amazing
                                                  Było O1 1.9 AXR COMBI

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X