Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki czas oczekiwania na odbiór po produkcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy te chromy, na które trzeba czekac pół roku, nie będą śniedzieć lub odpadać?
    W superbie był taki problem. Ponoć wymieniali na gwarancji.

    Lista opcji wyposażenia przesuwających termin o kilka miesięcy jest coraz dłuższa: radar, chromy, dach panoramiczny.

    Komentarz


    • No myślę że kolega kecaj rozwiał wszelkie wątpliwości co do mojego zamówienia, natomiast kurcze straszne są teraz te terminy produkcji, a samochodów tak dużo nie widać na drogach 8)
      Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

      Komentarz


      • Zamieszczone przez elektrykprosty
        Lista opcji wyposażenia przesuwających termin o kilka miesięcy jest coraz dłuższa: radar, chromy, dach panoramiczny.
        Dachu panoramicznego nie widze nawet w konfiguratorze juz. Ale na slowackiej, czeskiej, niemieckiej, francuskiej czy brytyjskiej stronie jest...

        Komentarz


        • W kombi to nie bylo chyba od poczatku u nas
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Maicroft
            W kombi to nie bylo chyba od poczatku u nas
            Co jest dosc dziwne...

            Komentarz


            • Dzisiaj dostałem wiadomość, że termin produkcji wskoczył z Marca na 49 tydzień tego roku hehe

              Komentarz


              • to wszystko co sie dzieje z produkcja z O3 to jakas kpina i gdzie tu jest szacunek do klienta?
                moj RS przeskoczył z nowu z 48 tygodnia na 10 tydzien 2014
                RS liftback - 2.0TSI - DSG - chrom - skóra - i pare innych

                Komentarz


                • Niestety mój zawisł w statusie OW.....

                  Ale nie ma tego złego - zadzwoniłem do Radomia i maja zamówiony samochód na 44 tydzień z podobnym wyposażeniem tylko w kolorze BIAŁYM... z beżem w środku - czyli tak jak miało być wyjściowo )) i cena bardzo atrakcyjna!!!

                  Polecam - jeśli macie taki problem jak ja - podzwońcie po różnych salonach - może się coś trafi Nie działa to oczywiście w przypadku RS ... niestety
                  Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                  VW Jetta 1.2 TSI

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Prim
                    Niestety mój zawisł w statusie OW.....

                    Ale nie ma tego złego - zadzwoniłem do Radomia i maja zamówiony samochód na 44 tydzień z podobnym wyposażeniem tylko w kolorze BIAŁYM... z beżem w środku - czyli tak jak miało być wyjściowo )) i cena bardzo atrakcyjna!!!

                    Polecam - jeśli macie taki problem jak ja - podzwońcie po różnych salonach - może się coś trafi Nie działa to oczywiście w przypadku RS ... niestety
                    Wplacales zaliczke?

                    Komentarz


                    • Zaliczka to nie zadatek za każdym razem musi być zwrócona, nieważne czy z winy kupującego czy sprzedającego.
                      Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Festexx
                        Zaliczka to nie zadatek za każdym razem musi być zwrócona, nieważne czy z winy kupującego czy sprzedającego.
                        Tak, zgadza sie. Nawet na kwitku mam to napisane od Skody. Ale pytam bardziej jak w praktyce wyglada to. Przychodzisz i mowisz -- sory, rozmyslilem sie? Teoretycznie tak, a praktyka jak wyglada? Gdzie slyszalem kiedys, ze czasami takie sprawy lubia sie ciagnac -- czyli, ze niby zwracaja, ale nie tak w mgnieniu oka.

                        Komentarz


                        • lempart, na szczęście nie )
                          Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                          VW Jetta 1.2 TSI

                          Komentarz


                          • Na potwierdzeniu zamówienia auta jest (tak było u mnie), że w razie rezygnacji, zaliczka jest zwracana po sprzedaży zamówionego samochodu.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez neoXs
                              Na potwierdzeniu zamówienia auta jest (tak było u mnie), że w razie rezygnacji, zaliczka jest zwracana po sprzedaży zamówionego samochodu.
                              To się może trochę przeciągać.
                              Ja zrezygnowałem z samochodu, ale nie wpłacałem zaliczki. Ostatnio byłem w salonie kupić jakieś drobiazgi i zapytałem co z zamówionym samochodem - otóż stoi sobie na parkingu i najlepsze jest to, że nikomu nie chciało się go nawet wklepać do wewnętrznej bazy danych. Oznacza to, iż jeżeli jakiś potencjalny klient będzie poszukiwał takiego auta u innego dealera, to nie będzie informacji o tym, że takie auto jest "na placu" do odbioru od ręki. Klient zamówi kolejne, a to sobie będzie stało - nie wiadomo jak długo.
                              Więc radzę sprawdzić przy rezygnacji, czy przynajmniej do owej bazy pojazd został wprowadzony.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Prekompilator
                                Zamieszczone przez neoXs
                                Na potwierdzeniu zamówienia auta jest (tak było u mnie), że w razie rezygnacji, zaliczka jest zwracana po sprzedaży zamówionego samochodu.
                                To się może trochę przeciągać.
                                Ja zrezygnowałem z samochodu, ale nie wpłacałem zaliczki. Ostatnio byłem w salonie kupić jakieś drobiazgi i zapytałem co z zamówionym samochodem - otóż stoi sobie na parkingu i najlepsze jest to, że nikomu nie chciało się go nawet wklepać do wewnętrznej bazy danych. Oznacza to, iż jeżeli jakiś potencjalny klient będzie poszukiwał takiego auta u innego dealera, to nie będzie informacji o tym, że takie auto jest "na placu" do odbioru od ręki. Klient zamówi kolejne, a to sobie będzie stało - nie wiadomo jak długo.
                                Więc radzę sprawdzić przy rezygnacji, czy przynajmniej do owej bazy pojazd został wprowadzony.
                                To tak z nienacka zadam Ci pytanie Bo czekam na RS's i czekam i nawet nie wiem kiedy moge sie go doczekac. A Superb tez jest fajny Co prawda pewnie za rok/poltora wyjdzie III generacja, ale powiedz jak smiga Ci ten 1.8 TSI w Superbie i w ogole jakie wrazenia z tego auta. Masz moze porowananie do Octavii, zwlaszcza OIII? Bo myslalem o tym 2.0 TSI (200 KM w Superbie ma, pewnie ten sam silnik co w RS). Z gory dzieki za info

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Alf
                                  U mnie już były przeboje z chromem i wielotygodniowa obsuwa..
                                  Aż jutro skontaktuję się ze sprzedawcą aby sprawdzić, czy coś znowu nie wymyślili w fabryce..
                                  No i znów posypało się :evil: Zamiast dotychczasowego 48 tygodnia data produkcji w systemie sma status "nieznana"... Jak tak dalej pójdzie, to żona straci cierpliwość i "relokuje" środki na nową Kia Sportage
                                  Pytałem czy znowu przez pakiet chrom, ale sprzedawca nie wiedział- ma jakoś sprawdzić...
                                  O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                                  Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                                  Przebieg-ponad 25 000 km ...

                                  Komentarz


                                  • Alf, Jest od ręki O3 1,4 TSI 140KM Elegance, Pakiet Amazing, Chrom - Błękit Race w Olsztynie w salonie.... więc może warto polubić to co jest...
                                    Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                    VW Jetta 1.2 TSI

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez lempart
                                      To tak z nienacka zadam Ci pytanie Bo czekam na RS's i czekam i nawet nie wiem kiedy moge sie go doczekac. A Superb tez jest fajny Co prawda pewnie za rok/poltora wyjdzie III generacja, ale powiedz jak smiga Ci ten 1.8 TSI w Superbie i w ogole jakie wrazenia z tego auta. Masz moze porowananie do Octavii, zwlaszcza OIII? Bo myslalem o tym 2.0 TSI (200 KM w Superbie ma, pewnie ten sam silnik co w RS). Z gory dzieki za info
                                      Przede wszystkim układ jezdny jest dużo wygodniejszy. Z przodu miejsca jest porównywalnie jak w O3, natomiast z tyłu to zupełnie inna rozmowa. Po jakichś drobnych nierównościach superb bardziej "przepływa", octavia trochę podskakuje.
                                      Silnik wg mnie wystarczający, tym bardziej że 2.0 tsi ma raptem 10% Nm więcej, a waży też więcej, więc nie sądzę żeby różnica była szczególnie zauważalna. Zawsze można stuningować - zapas potencjału jest .
                                      Jak miałbym coś najszczerzej poradzić, to przejedź się od razu jednym i drugim, wg mnie w kolejności superb, a następnie octavia.
                                      Jeszcze jedno - do RS'a (benzyny) superb 2.0 ani octavia 1.8 nie będą miały porównania.

                                      Komentarz


                                      • Prekompilator, dzieki za info. Do RS'a w benzynie to jesli chodzi o osiagi mozna bardziej pewnie przyrownac ten 3.6 w benzynie -- tam nawet Superb przewyzsza nowego RS'a na pewno
                                        Jechalem Superbem ale krotki odcinek. Z tylu oczywiscie to jak w Mercedesie E/S klasa normalnie
                                        Poniewaz nie wiem co z tymi terminami do RS'a sie robi (zamowilem benzyne), to zapytam jutro z ciekawosci jak sprawa ma sie co do terminow na Superba Wiem, ze to zupelnie inne autam, ale w koncu auto to nie nie wybor żony, po kilku latach latwo wziasc rozwod i nowa fure Piszac -- Jeszcze jedno - do RS'a (benzyny) superb 2.0 ani octavia 1.8 nie będą miały porównania. -- co miales dokladnie na mysli?

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Prim
                                          Alf, Jest od ręki O3 1,4 TSI 140KM Elegance, Pakiet Amazing, Chrom - Błękit Race w Olsztynie w salonie.... więc może warto polubić to co jest...
                                          Dzięki za info, podzwonię jutro, choć nie wiem czy cena będzie równie konkurencyjna, jak tą co mam :wink:
                                          O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                                          Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                                          Przebieg-ponad 25 000 km ...

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez lempart
                                            Piszac -- Jeszcze jedno - do RS'a (benzyny) superb 2.0 ani octavia 1.8 nie będą miały porównania. -- co miales dokladnie na mysli?
                                            Moment obrotowy w RS'ie to 350 Nm. 2.0 tsi ma 280, 1.8 - 250. To diametralna różnica.

                                            Komentarz


                                            • Prekompilator -- dzieki za info.

                                              Niestety ciezko bedzie zrobic tak, zeby sie przejechac RSem przed jego kupnem - kupuje go wiec niejako w ciemno -- jak wiekszosc

                                              Ty, majac doswiadczenia z Superbem, co bys wybral -- nowy RS czy nowy Superb z mocnym silnikiem?

                                              Taki news, ze w tygodniu na Kocmyrzowskiej w Krakowie bedzie czarny RS do odbioru Czy szczesliwiec jest tu obecny na forum?

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez lempart
                                                Ty, majac doswiadczenia z Superbem, co bys wybral -- nowy RS czy nowy Superb z mocnym silnikiem?
                                                Pytanie bardzo ryzykowne, bo ja odpowiem tak, a kto inny może odpowiedzieć zupełnie inaczej. To zbyt subiektywne odczucie.
                                                Ja bym brał superba - w RS'ie odstręcza mnie twarde zawieszenie.
                                                Silniki są nieporównywalne, ale nawet 1.8 doskonale sobie radzi (i to w ciężkim superbie), a ja i tak większość drogi po prostu się turlam - więc po co mi aż tyle Nm i mocy kosztem komfortu? Nie żebym mocą i Nm pogardził, ale nieczęsto bym wykorzystywał.

                                                Więc i tak sam sobie musisz na to odpowiedzieć. Przypominam - przejedź się i superbem i octavią. Może nie dla ciebie nie będzie specjalnej różnicy?
                                                Sam rozumiesz - gdyby jeden wybór był zawsze najlepszy, to każdy by tylko to kupował. A jednak ludzie kupują różne auta z różnymi silnikami. Dla każdego co innego.

                                                Komentarz


                                                • Zgadzam sie z Toba, ze kazdy moze miec inne oczekiwania. Dziekuje raz jeszcze za uwagi.
                                                  W Superbie szkoda tylko jednego mi obecnie: ze za jakis rok wejdzie nowy model Chociaz mozna na to spogladnac inaczej: obecny jest juz dopracowany

                                                  Komentarz


                                                  • Na co dzień jeżdżą 2 osoby i jeden wyjazd rocznie w 4 osoby, 30k km rocznie.
                                                    Brak garażu i walka o miejsce pod blokiem.
                                                    Nowsza technologia i bajery (ACA ftw).
                                                    Koszty utrzymania (przeglądy itp.).
                                                    Osiągi 1.8TSI w lekkim samochodzie.
                                                    Wygląd w liftbacku :twisted:

                                                    Stąd wybór Octavii w cenie dobrze wyposażonego Superba.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X