Jaki czas oczekiwania na odbiór po produkcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Fredy.PW
    Rider
    • 2013
    • 376
    • Octavia III (5E3)
    • CHPA 1.4 TSI 140 KM

    jamajka, Basik_, bolo81,
    ja koledzy zamawiałem auto pod koniec września i to "zwykłego" Elegance nie RS i bardzo się cieszyłem, gdy po ponad 2,5 miesięcznym oczekiwaniu, tuż przed Świętami dostałem informację od sprzedawcy, że w końcu moje auto dostało datę produkcji i na 99% nie powinna się już ona zmienić. Później dostałem potwierdzenie i jeżeli nic się nie zmieni to moja Octavia będzie się produkować w przyszłym tygodniu. Doliczając do tego jeszcze kwestie związane ze spedycją i biurokracją, auto może odbiorę po ponad 4 miesiącach czekania :szeroki_usmiech .
    Pzdr
    Pzdr, Fredy
    Silnik w mojej O3 smaruje olej

    Komentarz

    • Basik_
      Rider
      • 2013
      • 667

      Zamieszczone przez bolo81
      Zamieszczone przez Basik_
      Ja się zastanawiam czy nie brać zaliczki i szukać innego auta.
      Basik, ja zamówiłem 12 paź 2013 i mam termin na 14 tydzień 2014 (prawie pół roku) :evil: Też mnie szlag trafia że tyle trzeba czekać, ale po analizie cenników innych producentów to w cenie O3 RS TSI (która nie jest mała) i tak nie znajdziesz nic porównywalnego. Patrzyłem na nową Mazde 6, VW Passata oraz Audi A4.
      Ja podobnie wybierałem i powiem Ci, że mazda cały czas chodzi mi po głowie, szczególnie spodobała się mojej żonie. A4 też rozważałem, żeby wziąć jako ciężarowe to i tak trzeba by dopłacić jakieś 40K żeby było z podobnym wyposażeniem jak skoda + 4x4 o czym w skodzie można zapomnieć.
      Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

      Komentarz

      • Tomcio
        Ambiente
        • 2008
        • 162
        • Opel

        Mnie tez chodzila po glowie i nawet przejechalem sie 3 120KM ale handlowiec
        nie chcial mi dac zadnego rabatu.....74000 i ani grosza mniej....wiec odpuscilem temat-to nie sa do cholerki ceny za kompakt.

        Komentarz

        • Basik_
          Rider
          • 2013
          • 667

          Zamieszczone przez Tomcio
          Mnie tez chodzila po glowie i nawet przejechalem sie 3 120KM ale handlowiec
          nie chcial mi dac zadnego rabatu.....74000 i ani grosza mniej....wiec odpuscilem temat-to nie sa do cholerki ceny za kompakt.
          Piszesz o octavii 3 czy audi czy bmw czy mazdzie :wink:
          Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

          Komentarz

          • Tomcio
            Ambiente
            • 2008
            • 162
            • Opel

            He, he.....no wlasnie-co autor mial na mysli-o mazdzie 3 w salonie w Kraq przy wielickiej.

            Komentarz

            • Basik_
              Rider
              • 2013
              • 667

              Zamieszczone przez Tomcio
              He, he.....no wlasnie-co autor mial na mysli-o mazdzie 3 w salonie w Kraq przy wielickiej.
              targowałem w tym salonie mazde 6 i muszę potwierdzić Twoje słowa, straszna lipa jeśli chodzi o rabaty. W sumie byłem tam bardziej dla sportu bo już mam zamówionego RS'a, ale chciałem zobaczyć co w salonie mazdy idzie ugrać. Nie wiem czy każdy salon taki rygorystyczny jest czy tylko tam takie sztywniaki pracują i nie są w stanie zrobić lepszej ceny.
              Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

              Komentarz

              • SilentEmpire
                Rider
                • 2009
                • 304

                Kumpel na paska czekał równe 3 miechy. Od zamówienia do odbioru...
                Musi być, skoda dużo lepsza.
                SUPERB

                Komentarz

                • bolo81
                  Ambiente
                  • 2013
                  • 249
                  • Octavia III (5E3)
                  • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                  No to panowie CZEKAMY

                  [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rvqGaLmkCrg[/youtube]
                  O3 RS TSI DSG

                  Komentarz

                  • martini73
                    Ambiente
                    • 2013
                    • 167

                    Zamieszczone przez Basik_
                    Nie wiem czy każdy salon taki rygorystyczny jest czy tylko tam takie sztywniaki pracują i nie są w stanie zrobić lepszej ceny.
                    Taka polityka Mazdy w całym kraju raczej. W Szczecinie jest identycznie.

                    Basik to ile już de facto czekasz od podpisania umowy na RS-a?

                    Mi mówili że 3 miechy, ale widzę że to chyba trzeba pomnożyć przez 2 :lol:
                    Swoją drogą dlaczego taki poślizg, skoro Skoda w Europie generalnie leci w dół ze sprzedażą (tabela w ostatnim Motorze - styczeń-listopad Golf 433 452 szt, Octavia 153 619 szt.....)

                    Komentarz

                    • Tomcio
                      Ambiente
                      • 2008
                      • 162
                      • Opel

                      Zamieszczone przez Basik_
                      Zamieszczone przez Tomcio
                      He, he.....no wlasnie-co autor mial na mysli-o mazdzie 3 w salonie w Kraq przy wielickiej.
                      targowałem w tym salonie mazde 6 i muszę potwierdzić Twoje słowa, straszna lipa jeśli chodzi o rabaty. W sumie byłem tam bardziej dla sportu bo już mam zamówionego RS'a, ale chciałem zobaczyć co w salonie mazdy idzie ugrać. Nie wiem czy każdy salon taki rygorystyczny jest czy tylko tam takie sztywniaki pracują i nie są w staniesz zrobić lepszej ceny.
                      Ja z kolei byłem bardzo powaznie zainteresowany ale po drodze z salonu Mazdy do domu wpadlem jeszcze do salonu seata no i dogadalem sie tam jak handlowiec z handlowcem .
                      Po przejazdzce 1,4 140 km tsi nie tesknilem juz za Mazda.

                      Komentarz

                      • Basik_
                        Rider
                        • 2013
                        • 667

                        Zamieszczone przez martini73
                        Basik to ile już de facto czekasz od podpisania umowy na RS-a?
                        Zaliczkę wpłaciłem 14.10.2013, ale czekałem jeszcze na pakiet challange, który oficjalnie pojawił się w listopadzie. Domówiłem też panoramę, której nie dało się zamówić w październiku. No i tak czekam, czekam i czekam i nie wiem ile to jeszcze potrwa :twisted:
                        Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                        Komentarz

                        • martini73
                          Ambiente
                          • 2013
                          • 167

                          Dzięki za info :wink:

                          Komentarz

                          • Maicroft
                            Moderator
                            S_OCP MemberModeratorr
                            • 2004
                            • 25757
                            • Audi

                            Zamieszczone przez Basik_
                            Mnie już zaczyna ta sytuacja wkurzać.Auto zamówiłem w połowie listopada i do dzisiaj nie wiem kiedy będzie. Jak dziś zadzwoniłem do sprzedawcy to powiedzial że może być albo 3 mies. albo 5.
                            Co to jest 2 miesiace czekania, za 4 miesiace bedziesz sie martwil
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz

                            • adamwo
                              Rider
                              • 2011
                              • 359

                              Na ang forum skody osoby , które zamówiły vrsa na początku grudnia (czyli jak ja) , mają wyznaczony trmin produkcji na 21 tydz. roku , czyli równe pół roku czekania na samochód, co się w dzisiejszych czasach lekko chore robi, to nie PRL i auta na przedpłaty.
                              RS Stage 2 335/450

                              Komentarz

                              • Maicroft
                                Moderator
                                S_OCP MemberModeratorr
                                • 2004
                                • 25757
                                • Audi

                                Tyle czeka sie na Skody od dobrych kilku lat, nie widze nic nowego. Tez czekalem ponad 6 miesiecy
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz

                                • ketivv
                                  L&K
                                  • 2011
                                  • 1155

                                  Zamieszczone przez Maicroft
                                  Tyle czeka sie na Skody od dobrych kilku lat, nie widze nic nowego. Tez czekalem ponad 6 miesiecy
                                  jak i nie tylko na Skody ;-)

                                  pytanie co zamawiają do tych aut, znajomy z Niemiec zamówił RS-a w dieslu opcja liftback chyba ze wszystkim :-) z symbolicznym - jak dla nas - upustem i czeka już od października

                                  osobiście auta zamawiam w sierpniu żeby zdążyć w grudniu odebrać i jak się okazało w roku 2010 w przypadku Octavii Scout już w momencie składania zamówienia był to termin zbyt krótki (chodziło o połączenie DSG+4x4)
                                  bez paniki z tymi paroma miesiącami

                                  Komentarz

                                  • bolo81
                                    Ambiente
                                    • 2013
                                    • 249
                                    • Octavia III (5E3)
                                    • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                                    Good news

                                    RSik z 14 tyg 2014 wpadł na 6 tydz 2014

                                    Can`t wait ...
                                    O3 RS TSI DSG

                                    Komentarz

                                    • robczech
                                      Classic
                                      • 2013
                                      • 22

                                      No to niezłego dostała przyspieszenia - skok o 8 tygodni to rewelka.
                                      O3 1.4 TSI Elegance + Amazing + drobiazgi

                                      Komentarz

                                      • SilentEmpire
                                        Rider
                                        • 2009
                                        • 304

                                        bez paniki z tymi paroma miesiącami
                                        To nie chodzi nawet o czas i miesiące chyba.
                                        Jeśli wiem, że będę czekał na auto pół roku i to akceptuję, to OK.
                                        Ale jeśli mam deklarację 3 miesiące, a po 2 miesiącach info, że jednak jeszcze 3 kolejne, to chyba jest to poniekąd dziwne.
                                        SUPERB

                                        Komentarz

                                        • Basik_
                                          Rider
                                          • 2013
                                          • 667

                                          Zamieszczone przez SilentEmpire
                                          bez paniki z tymi paroma miesiącami
                                          To nie chodzi nawet o czas i miesiące chyba.
                                          Jeśli wiem, że będę czekał na auto pół roku i to akceptuję, to OK.
                                          Ale jeśli mam deklarację 3 miesiące, a po 2 miesiącach info, że jednak jeszcze 3 kolejne, to chyba jest to poniekąd dziwne.
                                          Dokładnie o to chodzi. Jak byłem w salonie w październiku to sprzedawca mówił, że jest szansa że na święta będzie. A ja do dziś nie znam nawet terminu produkcji. :!:
                                          Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                          Komentarz

                                          • bolo81
                                            Ambiente
                                            • 2013
                                            • 249
                                            • Octavia III (5E3)
                                            • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                                            Wiecie może jak wygląda sprawa modyfikacji zamówienia? Chciałem wprowadzić zmiany do zamówienia ale dealer upiera się że zamówienia już nie można zmienić. Do przewidzianej produkcji zostało jeszcze ok 4 tyg.
                                            O3 RS TSI DSG

                                            Komentarz

                                            • mac_aaron
                                              Elegance
                                              • 2012
                                              • 984
                                              • Octavia III (5E3)
                                              • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                                              Mi powiedzieli to samo - chciałem zmienić kolor 5 tygodni do produkcji ale powiedzieli, że zamówienie może "wypaść" i termin poleci w kosmos...

                                              Komentarz

                                              • Gosi@czek
                                                Rider
                                                • 2013
                                                • 418

                                                niestety nic nam nie pozostaje tylko cierpliwie czekać
                                                ja mam nadzieję że do mojego ślubu Octavia się pojawi bo nie ukrywam, że mam zamiar nią jechać do ślubu
                                                Zamówiona (12.12.2013)
                                                Zakończona produkcja (24.02.2014)
                                                Odebrana (14.03.2014)
                                                OCTAVIA III Liftback 1.4 TSI

                                                Moja długo wyczekiwana perła

                                                Komentarz

                                                • Michal83
                                                  Classic
                                                  • 2013
                                                  • 28

                                                  Ja dzisiaj dostalem info ze Auto jest juz w Poznaniu, w przyszlym tyg. Rejestracja i wydadzą mi auto.
                                                  Jedyny mankament ze nie wiem czy zdążą mi przyjść felgi do opon zimowych???hehe auto bedzie gotowe a ja bede czekał na felgi... DEZENT RN Dark
                                                  Octavia III Kombi 2.0 TDI DSG Elegance+Columbus+Skóra+amizing+chromy+Front Assist i pare innych

                                                  Komentarz

                                                  • Basik_
                                                    Rider
                                                    • 2013
                                                    • 667

                                                    Zamieszczone przez bolo81
                                                    Good news

                                                    RSik z 14 tyg 2014 wpadł na 6 tydz 2014

                                                    Can`t wait ...
                                                    W jakiej specyfikacji zamówiłeś auto? To kombi? Wziąłeś panoramę myślę, że w moim wypadku to może opóźniać produkcję.

                                                    [ Dodano: Pią 10 Sty, 14 21:04 ]
                                                    Zamieszczone przez Gosi@czek
                                                    ja mam nadzieję że do mojego ślubu Octavia się pojawi bo nie ukrywam, że mam zamiar nią jechać do ślubu
                                                    Do ślubu to białym autem się jeździ, czarnym na pogrzeb :wink:
                                                    Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...