Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Korek wlewu paliwa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Korek wlewu paliwa

    Zamieszczone przez maksiu
    mi taki układ pasuje :diabelski_usmiech Prezesowi pewnie nie za bardzo :twisted:
    Ale to na szczęście nie nasz tylko jego problem :twisted:

  • #2
    Korek wlewu paliwa

    Zauważyłem ze nie ma żadnego zabezpieczania przy wlewie paliwa.Z zewnątrz każdy może go otworzyć . Moje pytanie czy jest tak w każdej O3 ? Czy jest jakiś zamiennik korka z zamkiem albo coś w tym stylu?


    Znalazłem coś takiego ale nie wiem czy będzie pasować? Link

    Komentarz


    • #3
      jak zamykasz z kluczyka to jest elektromagnes, który blokuje klapkę wlewu paliwa
      O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez lubek24
        jak zamykasz z kluczyka to jest elektromagnes, który blokuje klapkę wlewu paliwa

        ...żeby się przekonać przed rozpoczęciem tankowania, zamknij samochód z kluczka i w tedy spróbuj otworzyć klapkę od wlewu paliwa. Tylko nic na siłę bo urwiesz..... :hammer
        www.kawapelnaslonca.pl

        Komentarz


        • #5
          Faktycznie zawsze przy tankowaniu kluczyki zostawały w stacyjce a samochód otwarty. Dzięki za rozwiązanie mojego problemu :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez ruluss
            Faktycznie zawsze przy tankowaniu kluczyki zostawały w stacyjce a samochód otwarty
            Lepiej pilnuj aby ktoś nie pojechał na wycieczkę
            Tak się dzieje czasem
            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
            =================================================

            Komentarz


            • #7
              Zazwyczaj narzeczona zostaje w środku 8) :lol: :lol: :roll:

              Komentarz


              • #8
                ruluss, No nawet tak nie mów :!: :!: :!:

                Dwa w jednym :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech
                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                =================================================

                Komentarz


                • #9
                  A proponuje zrobić jedno bo to mnie bardzo dziwi. Zamknięty samochód podchodzisz naciskasz klapkę tak jakbyś chciał otworzyć wlew oczywiście się nie otwiera ale jak otworzysz samochód to klapka się otwiera sama. Można komuś numer zrobić przechodzisz obok oIII naciskasz klapkę gość przychodzi po czasie otwiera samochód i jedzie tylko nieświadomy, że jedzie z otwartą klapką. Bynajmniej u mnie tak jest zresztą sprawdzałem w innej i też tak było uważam, że czegoś nie dopracowali w zamykaniu klapki.
                  Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                  Komentarz


                  • #10
                    Zgadzam się. I dodam jeszcze ze ten elektromagnes to za mocno nie trzyma. Wiec poszukam czegoś bezpiecznego z zabezpieczeniem.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez lukaszc2
                      A proponuje zrobić jedno bo to mnie bardzo dziwi. Zamknięty samochód podchodzisz naciskasz klapkę tak jakbyś chciał otworzyć wlew oczywiście się nie otwiera ale jak otworzysz samochód to klapka się otwiera sama. Można komuś numer zrobić przechodzisz obok oIII naciskasz klapkę gość przychodzi po czasie otwiera samochód i jedzie tylko nieświadomy, że jedzie z otwartą klapką. Bynajmniej u mnie tak jest zresztą sprawdzałem w innej i też tak było uważam, że czegoś nie dopracowali w zamykaniu klapki.
                      Potwierdzam. W Octavii z marca 2014 też tak to niestety działa.
                      Pozdrawiam,


                      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez lukaszc2
                        A proponuje zrobić jedno bo to mnie bardzo dziwi. Zamknięty samochód podchodzisz naciskasz klapkę tak jakbyś chciał otworzyć wlew oczywiście się nie otwiera ale jak otworzysz samochód to klapka się otwiera sama. Można komuś numer zrobić przechodzisz obok oIII naciskasz klapkę gość przychodzi po czasie otwiera samochód i jedzie tylko nieświadomy, że jedzie z otwartą klapką. Bynajmniej u mnie tak jest zresztą sprawdzałem w innej i też tak było uważam, że czegoś nie dopracowali w zamykaniu klapki.
                        no ale to chyba normalne, że klapka się nagle sama nie zamknie (?).
                        Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez bob_best
                          no ale to chyba normalne, że klapka się nagle sama nie zamknie (?).
                          Ale chyba NIE normalne, że wciśnięta klapka przy zamkniętym samochodzie otwiera się po jego otwarciu?!
                          Pozdrawiam,


                          Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez spj
                            Zamieszczone przez bob_best
                            no ale to chyba normalne, że klapka się nagle sama nie zamknie (?).
                            Ale chyba NIE normalne, że wciśnięta klapka przy zamkniętym samochodzie otwiera się po jego otwarciu?!
                            przecież jak na zamkniętym aucie naciśniesz klapkę to zwalniasz mocowanie ale zamek trzyma, więc normalne że po otwarciu auta zamek odpuści i klapka jest otwarta :?:
                            Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                            Komentarz


                            • #15
                              Sprawdzę dzisiaj jak to wygląda w mitsubishi
                              Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez bob_best
                                Zamieszczone przez spj
                                Zamieszczone przez bob_best
                                no ale to chyba normalne, że klapka się nagle sama nie zamknie (?).
                                Ale chyba NIE normalne, że wciśnięta klapka przy zamkniętym samochodzie otwiera się po jego otwarciu?!
                                przecież jak na zamkniętym aucie naciśniesz klapkę to zwalniasz mocowanie ale zamek trzyma, więc normalne że po otwarciu auta zamek odpuści i klapka jest otwarta :?:
                                To nie jest normalne, że zamknięty samochód pozwala na zwolnienie zamknięcia przez wciśnięcie klapki. W O1 było to lepiej rozwiązane - przycisk na konsoli, ale to kolejny element gdzie widać niekorzystny wpływ księgowych na rozwiązania zastosowane w samochodzie.
                                Pozdrawiam,


                                Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X