Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dodatkowy cykl wycieraczek

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dodatkowy cykl wycieraczek


    Witam. Gdzieś w okolicach października elektryk samochodowy uruchomił mi doświetlanie zakrętów i dodatkowy ruch wycieraczek po użyciu spryskiwacza szyby przedniej. Wszystko działało do momentu gdy zaczęły się zimne dni, zaginęła opcja wycieraczek gdzieś tam ze 2 razy może się uruchomiły ale już od dłuższego czasu brak odzewu.
    Nie wiem czy ma to związek z temperaturą zewnętrzną czy mogły się same usunąć w sterowniku?
    Jeśli ktoś ma pomysł lub podpowie to z góry dziękuję.

    Robert.





    ​​

  • #2
    Jedyne co mogę zaproponować to podpiąć raz jeszcze pod kompa i zobaczyć
    Wirus -> 136 KM 310 Nm
    https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

    Komentarz


    • #3
      Powitać.
      Chciałem tylko ogłosić, że dodatkowy cykl wycieraczek wrócił do pracy.
      Z tego co zauważyłem to po przekroczeniu 5*C wraca dodatkowy ruch wycieraczki.

      Komentarz


      • #4
        Miałem to samo i się zastanawiałem czemu to nie działa w zimę. Nawet zakodowalem znów i nic. Nie powiązałem tego z temperaturą.

        Komentarz


        • #5
          Jeszcze zapytam;czy jest możliwość włączenia w sterowniku funkcji przytrzymania samochodu na wzniesieniu w momencie puszczenia hamulca nożnego (zapewne vag ma na to fachową nazwę) miałem to w Megane 3 obecnie jest to w Yarisie żony i czasami szczególnie żonie to się przydaje.
          Byłbym wdzięczny za info.
          Czy to się nazywa "wspomaganie ruszania na wzniesieniu" ?

          ​​​
          ​​

          Komentarz


          • #6
            W skodzie to się nazywa Hill hold control - System wspomagania ruszania pod wzniesienia dla DSG było to standardem .
            Pewnie że się da , ale jest to uzależnione od zastosowanej pompy ( agregatu) abs . Nie we wszystkich kodujesz tak samo .

            Komentarz


            • #7
              A jeszcze pompa z tego co widzę przy ruszaniu samoczynnie podnosi obroty renault tak miał, Toyota nie...
              No nic może kiedyś się skuszę i podjadę do elektronika niech spróbuje pewnie 100 zawoła

              Komentarz


              • #8
                Ja włączyłem HHC w Octavii III. Octavia chyba 2014 lub 2015.

                Zamieszczone przez Robrat Zobacz wpis
                pewnie 100 zawoła
                To mu podziękuj i kup VCDS. I jeszcze Ci na jakieś lody zostanie.
                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                Komentarz


                • #9
                  Hehe co z tego że sobie kupię,jeszcze trzeba się znać co z czym się je, narobić bigosu to z pewnością by mi to wyszło.
                  Tak z czystej ciekawości to jaki ten VCDS to oktavii z 2018r jest potrzebny jakiś link bym prosił+ jeszcze co do tego żeby śmigało bo laptopa mam

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Robrat Zobacz wpis
                    Hehe co z tego że sobie kupię,jeszcze trzeba się znać co z czym się je, narobić bigosu to z pewnością by mi to wyszło.
                    Tak z czystej ciekawości to jaki ten VCDS to oktavii z 2018r jest potrzebny jakiś link bym prosił+ jeszcze co do tego żeby śmigało bo laptopa mam
                    Potrzebujesz real hex v2 21.3. Od Pana Chinczyka na ali kupisz. Cena około 200 zł za ten który obsługuje O3 FL. Te po 100 zł nie będą działać w 100%.

                    Komentarz


                    • #11
                      Ok dzięki za info, rozumiem że przyjdzie kpl.?
                      Muszę przemyśleć czy ogarnę to ,gdzieś jakąś instrukcje chyba na necie można znaleźć?
                      Ale nie wiem trochę się boję pchać tam łapy

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez paszczak1991 Zobacz wpis

                        Potrzebujesz real hex v2 21.3. Od Pana Chinczyka na ali kupisz. Cena około 200 zł za ten który obsługuje O3 FL. Te po 100 zł nie będą działać w 100%.
                        Czemu mają nie działać? Sprawdzałem na O3 FL i działa ten za 100 zł.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Robrat Zobacz wpis
                          ,gdzieś jakąś instrukcje chyba na necie można znaleźć?
                          Do HHC?
                          Kodowałem pompę ABS: 5Q0 614 517 AQ, bajt 25 -> bit 0 i 1, działa.
                          Ostatnio edytowany przez Kami120; 45302.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Robrat Zobacz wpis
                            Ok dzięki za info, rozumiem że przyjdzie kpl.?
                            Muszę przemyśleć czy ogarnę to ,gdzieś jakąś instrukcje chyba na necie można znaleźć?
                            Ale nie wiem trochę się boję pchać tam łapy
                            Zamieszczone przez Kami120 Zobacz wpis
                            Czemu mają nie działać? Sprawdzałem na O3 FL i działa ten za 100 zł.
                            Ten za 100 nie połączy się ze wszystkimi sterownikami. Mam oba, taki za 100 i ten za 200. W moim wypadku ten za 100 nie łączy się climatronikiem. Nie ma tego sterownika na liście. Jak podepnę ten za 200 to się pojawia na liście dodatkowy sterownik. No i ten za 200 ma nowszą bazę błędów i opisuje dokładną nazwę błędu a nie tylko "nieznany błąd". Takie interfejsy to jest trochę loteria. W większości przypadków wszystko działa. Aby być bezpiecznym przy modyfikacjach należy zawsze ale to absolutnie zawsze przed zmianą zapisać sobie obecne kodowanie czy to full scan czy to kopiuj w klej do notatnika obok. W razie jakiegoś problemu można przywrócić to co było wcześniej. Zwłaszcza jak dłubiemy coś przy pompie ABS.
                            Po lewo ten za 100 po prawo ten za 200. Do tego po lewo używam "chińskiego" software, do tego po prawo pobrałem ze strony producenta oryginalne oprogramowanie i normalnie działa.
                            dsc_0056.jpg
                            Ostatnio edytowany przez paszczak1991; 51705.

                            Komentarz


                            • #15
                              Jakby coś to mam real hex v2 na sprzedanie. Nowy, puszczę za tyle, za ile kupiłem od chińczyka.
                              Priv jak coś.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez dagetto Zobacz wpis
                                Miałem to samo i się zastanawiałem czemu to nie działa w zimę. Nawet zakodowalem znów i nic. Nie powiązałem tego z temperaturą.
                                Noże dlatego, żeby nie zrywać przymarzniętych wycieraczek

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X