Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem systemu zarządzania cylindrami ACT

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem systemu zarządzania cylindrami ACT

    Witam Dobrych ludzi !!!
    Jestem tu Świeżak także ja coś popełnię nie tak to piszcie "dam się naprawić".

    Ale do rzeczy. W mojej skodziawce 1.5 TSI ACT przez ponad rok system odłączania 2 cylindrów działał bez zarzutu a raptem na wyświetlaczu między zegarkami przestał wyświetlać komunikat "eco" i "tryb 2 cyl" . Co może być powodem takiego zachowania ? Zaznaczę, że wyświetlacz pokazuje spalanie chwilowe bo przy wyświetlaniu innych funkcji może nie być tego komunikatu.

    mam dostęp kumpla do VCDS-a który nie generuje żadnych błędów. No chyba że coś zostało poknocone. Jakby ktoś był ode mnie mądrzejszy to też proszę o sugestie gdzie tego szukać w VCDS.

    Czy to cały system uległ awarii czy tylko gdzieś coś poklikałem w ustawieniach radia ?
    Nie wnikam czy ten system jest potrzebny czy nie dla silnika ale jak jest to chciałbym z niego czasem skorzystać a tu kiszka.

    Za każdą podpowiedź z góry dziękuję .

    Pozdrawiam Rafał - Kokolino

  • #2
    W radiu to nie da się tego wyłączyć.
    Może mu zimno, u mnie w zimie nie działa a raczej bardzo sporadycznie. Powyżej 7 stoponi aktywuje się nachalnie.
    I często niestety szarpnie przy włączaniu czy wyłączaniu. Do tego ten dźwięk dwóch cylindrów....
    Masz vcds, nie ma tam opcji aby programowo wysterować aktywatory i zobaczyć czy działają?

    Komentarz


    • #3
      Zima też działa ale auto musi się rozgrzać czyli tak ze 2-3km trzeba przejechać.

      Komentarz


      • #4
        Dzięki Panowie. Dostęp do vcds-a posiadam, tylko z powodu mojej świeżości w autach VAG-owych nie bardzo wiem gdzie szukać tych aktywatorów. W silniku ? czy centralnej elektryce ? Jak one się nazywają ? Ale żadnych błędów auto nie generuje.
        Może dacie radę jakiś schematyczny "pomocnik"
        podkleić (Coś typu kolejność klikania w Buttony vcds-a). Będę wdzięczny.


        W poprzednią zimę działało bez problemów i tą również. Stało się to jakiś tydzień temu. Sprawdzone na trasie Gdańsk - Warszawa prędkość 100 km/h i 6 bieg . Już bardziej ekonomicznie chyba się nie da. Silnik rozgrzany.

        Z gory dziękuję

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X