Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hak a czujniki parkowania przód/tył

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Hak a czujniki parkowania przód/tył

    Witam wszystkich,
    Szukałem na forum odpowiedzi na moje pytanie, ale nie znalazłem.
    Czy po podłączeniu wtyczki bagaznika rowerowego do gniazda haka można zaprogramować samochód w taki sposób aby wyłączały się tylko tylne czujniki parkowania, a przednie pozostały aktywne?
    Jesli tak to w jakim programie to ustawić? W VAG nie znaleźliśmy takiej opcji, być może jest to możliwe w Odis?

    Pozdrawiam,
    Marcin

  • #2
    Hej, mając zamontowany moduł haka koduje się np. VCDSem w odpowiednich sterownikach, aby samochód "widział" hak, a właściwie podpiętą wiązkę. Wtedy czujniki cofania zostają deaktywowane i na radio pojawia się grafika Octavii z przyczepą i nic nie pika na tyle, przód działa normalnie.
    Ponadto na zegarach przy włączaniu kierunkowskazów pojawia się nowa ikonka kierunków od przyczepy.
    Niestety nie mam spisanych kodować, więc z tym nie pomogę, pamiętam że trzeba to w sumie kilku sterownikach zrobić.
    Pozdrawiam,


    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

    Komentarz


    • #3
      Przy podłączonym gnieździe ikonka kierunkowskazów sygnalizuje mi już podłączona przyczepę, ale na ekranie nie pojawia się grafika samochodu z przyczepą. Czy to oznacza, że przy kodowaniu pominęliśmy sterownik odpowiedzialny za wyłączenie tylnych czujników?
      Czy może być tak, że wersja VCDS która mamy jest np za stara i nie umozliwia poprawnego zakodowania czujników?

      Komentarz


      • #4
        Najprawdopodobniej coś zostało pominięte.
        Znalazłem informację, że trzeba zrobić kodowanie w sterownikach : 19, 01, 09, 10, 13 (jak masz), A5 ( jak masz), 69.
        Pozdrawiam,


        Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

        Komentarz


        • #5
          Zapomniałem wspomnieć, że hak i wiazka nie są oryginalne, hak to Steinhoff, a w poniższej instrukcji do wiązki jest napisane, żeby zakodowac ją w programie ODIS. Czy to może oznaczać, że nie da rady tego zrobić w VCDS?
          Link

          Komentarz


          • #6
            Moja wiązka i moduł też nie są oryginalne, a z HAK-SYSTEM i kodowałem VCDSem. Wcześniej pytałem przedawcę o to czym muszę kodować i opisał, że Hella, VCDS lub ODIS, więc jeżeli u Ciebie jest info o ODISie to stawiam, że VCDSem też się da. Powodzenia.
            Pozdrawiam,


            Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

            Komentarz


            • #7
              Dziękuje za wskazówki, dzięki nim udało się wszystko zakodowac.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X