Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy można przekodować sterownik???

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy można przekodować sterownik???

    Panowie czy jak będę chciał przekodować sterownik ze zdj 1 w wpisać kodowanie ze zdj 2 to czy to się uda, czy też może być problem? Chodzi o to że kodowanie ze zdjęcia 2 jest bogatsze o funkcje, które mnie interesują.

    Kodowanie1.jpg

    kodowanie 2.jpg

  • #2
    Może się udać. Spróbuj. Najwyżej Ci nie przyjmie.
    Dlaczego nie zrobisz tego normalnie cyli zaznaczjąc bity, które chcesz włącyć? Jak wkleisz cały kod i Ci nie przymie to nie będziesz wiedział której funkcji nie da się włączyć.
    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

    Komentarz


    • #3
      tak jest, kolejno koduj bajty, powolutku i z rozsądkiem
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        Panowie podpiełem kompa i u mnie kodowanie wygląda tak:

        Kody.jpg Jak widać Byte 11 jest strasznie ubogi. Są tylko bity 2 i 7 i funkcje przy nich jak widać.
        Dla porównania na początku posta zdjęcie 2 pokazuje Byte 11 i tam jest w sumie 8 bitów.
        I tak przy wszystkich Bytach u mnie jest zdecydowanie mniej opcji. Jak próbowałem zmienić kodowanie Byta 11 z 82 które u mnie jest na 81 (czyli takie jak jest na zdjęciu u góry) to nic się nie zmieniło. Nadal wyświetlały mi się te dwie funkcje.
        A po co mi to wszystko. A po to, że np. chciałem wyłączyć funkję załączania się świateł przednich doświetlania i nie mogę tego zrobić. Na zdjęciu poniżej jest taka funkcja, ale to zrzut z filmiku w Youtube i u gościa nie ma z tym problemu.

        Cornering.jpg
        Załączone pliki

        Komentarz


        • #5
          A może to da się zrobić przez adaptacje? Może znacie sposób?
          Drugą opcją, jaką chciałbym ustawić to taka, żeby paski ledowe pod lampami gasły, gdy włączy się światła mijania. Obecnie tylko trochę przygasają. Zaznaczam że światła mam ledowe skrętne, więc nie jest to uboga wersja.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez alokostry Zobacz wpis
            Panowie podpiełem kompa i u mnie kodowanie wygląda tak:

            Kody.jpg Jak widać Byte 11 jest strasznie ubogi. Są tylko bity 2 i 7 i funkcje przy nich jak widać.
            Dla porównania na początku posta zdjęcie 2 pokazuje Byte 11 i tam jest w sumie 8 bitów.
            I tak przy wszystkich Bytach u mnie jest zdecydowanie mniej opcji. Jak próbowałem zmienić kodowanie Byta 11 z 82 które u mnie jest na 81 (czyli takie jak jest na zdjęciu u góry) to nic się nie zmieniło. Nadal wyświetlały mi się te dwie funkcje.
            A po co mi to wszystko. A po to, że np. chciałem wyłączyć funkję załączania się świateł przednich doświetlania i nie mogę tego zrobić. Na zdjęciu poniżej jest taka funkcja, ale to zrzut z filmiku w Youtube i u gościa nie ma z tym problemu.

            Cornering.jpg
            Ten jak to nazwałeś "gościu" od filmiku z YT, to właśnie krzynol, który wcześniej tu pisał w temacie, hehe
            Pozdrawiam,


            Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

            Komentarz


            • #7
              Miałem chwilę czasu i powalczyłem z tematem. Udało mi się z przekonfigurować paski ledowe pod lampami i już gasną gdy włączy się światła mijania.
              Jeszcze nie ogarnąłem jak wyłączyć funkcję załączania się świateł przednich przeciwmgielnych przy włączonym wstecznym. Czasu mało miałem, ale i koncepcji jakoś nie znalazłem. Jeszcze nie dam za wygraną i w wolnym czasie spróbuję jeszcze raz, ale i tak ponawiam pytanie czy ktoś może umie to ogarnąć? Nie musiałbym tracić czasu na kombinacje.

              Komentarz


              • #8
                nie możesz się posiłkować tymi zrzutami ekranów z moich filmów, bo to są kompletnie inne sterowniki
                szukaj kodowań do Octavii 3, a nie 2FL
                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                poprzednie modele:
                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                Komentarz


                • #9
                  Jeżeli kogoś interesuje włączenie / wyłączenie paska led pod lampą przy światłach mijania to:
                  Led jako pozycyjne przy światłach mijania, lampa lewa:

                  Aktywne lampa lewa..jpg


                  Led wyłączony lampa lewa:

                  Nieaktywne lampa lewa.jpg


                  I lampa prawa:

                  Nieaktywne lampa prawa.jpg

                  Komentarz


                  • #10
                    W środku lapy są jeszcze małe żarówki postojowe, więc po włączeniu pozycyjnych nie jest ciemno.

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X