Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem zkluczykiem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem zkluczykiem

    Witajcie
    Mam problem z kluczykami w mojej skodzie. Miesiąc temu chcąc otworzyć samochód kluczyk nie zadziałał. Myślałem że to bateria. Sprawdziłem ja miernikiem i była ok .ale bateria i tak wymieniłem. Po wymianie baterii kluczyk martwy wciąż , nie zapala się na nim dioda w momencie wciskania przycisków . Mówię więc do siebie , spoko , mam jeszcze dwa . Jakie było moje zdziwienie dzisiaj , drugi kluczyk ma taki sam objaw . Wymieniam bateria CR2025 na nowa , nic to nie daję. Także jeżdżę dziś na ostatnim kluczyku. Oczywiście pojechałem na serwis to z miejsca dostałem opier..ol że przyjeżdżam nie umówiony i zawracam dupę. Termin dopiero na koniec grudnia i muszę im zostawić 3 pary kluczyków i samochód. Na pytanie co mam zrobić jak nie będę mógł otworzyć uruchomić i czy mam wzywać lawete , to mi powiedział że w instrukcji jest napisane jak to zrobić.Moje pytanie
    1. Czy mieliście podobne przypadki z umierającymi pilotami ( albo ja coś źle robię ). Pilot bez mechanicznych uszkodzeń ,od dwóch lat działał bezawaryjnie , samochód nie zgłaszał problemów typu słaba bateria
    2. Czy rzeczywiście możliwe jest uruchomienie samochodu awaryjne ( wiem ze otworzyć można , ale co z alarmem i uruchomieniem jak pilot martwy a samochód ma zapłon bezkluczykowy ) ?
    Ja w instrukcji nie znalazłem takiego patentu

  • #2
    Wymieniłem na CR2032 i zadziałały

    Komentarz


    • #3
      Wczoraj padła mi bateria w kluczyku. Żadnego komunikatu "Bateria słaba" - poprzednia Octavia III 1.8 TSI wyświetlała komunikat o słabej baterii. Mój model, chociaz kilka miesięcy nowszy nie zakomunikował niczego. To było całkowite zaskoczenie.

      Udało mi się zdjąć zaślepkę i otworzyć samochód grotem kluczyka, a później go odpalić - przez cały czas wyła syrena alarmu.

      Dlaczego nie było komunikatu o słabej baterii, tego nie wiem...

      Sama wymiana baterii jest bardzo prosta. Bateria to CR2025. Profilaktycznie wymieniłem też w zapasowym kluczyku.

      Zastanawia mnie dlaczego nie było komunikatu o słabej baterii. Czy ktoś miał podobny przypadek i badał przyczyny braku komunikatu o słabej baterii?

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Etranger Zobacz wpis

        Zastanawia mnie dlaczego nie było komunikatu o słabej baterii. Czy ktoś miał podobny przypadek i badał przyczyny braku komunikatu o słabej baterii?
        mozliwe ze padła z dnia na dzień
        Syrena wyła bo było mechaniczne otwarcie auta = prawidłowo działał

        Komentarz


        • #5
          W jaki sposób działa ten komunikat o "słabej baterii"?

          Czy pomiędzy baterią, a komputerem pokładowym jest jakaś komunikacja i sprawdzenie stanu naładowania baterii czy też ten komunikat jest ustawiony czasowo i po zadanym czasie sam się wyświetli i usunie?

          Komentarz


          • #6
            raczej jest komunikacja, tj. pilot wysyła informacje o stanie baterii. U mnie po wymianie baterii komunikat automatycznie zniknął.

            Komentarz


            • #7
              kluczyk to nadaje po pastylce immo
              to juz nawet octavia II FL miała

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X