Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Samoistny reset parametrów jazdy - radio Bolero.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Samoistny reset parametrów jazdy - radio Bolero.

    Witam,
    Posiadam octavie 3 FL, rocznik 2019, radio Bolero 8 (wersja dla FL bez fizycznych przycisków).
    Od jakiegoś czasu samoistnie w menu dane jazdy resetują mi się wartości od tankowania, uruchomienia, długookresowo.
    Resety następują po odpaleniu samochodu – wiem ,że wartość od uruchomienia kasuje się samoistnie po 2h postoju ( reset od uruchomienia wystąpił ostatnio po 20 min postoju, wraz z innymi wartościami).
    Niczego nie przyciskam, nie bawię się radiem ani sterowaniem w kierownicy.
    Byłem z tym problemem w ASO – błędów - nie ma więc nie ma problemu.
    Problem jest bardzo irytujący bo tak naprawdę nie wiem ile aktualnie pali mi auto – resety następują maksymalnie co 100km. Akumulator jest sprawny.

    Widziałem już wątki na ten temat – żadne bez rozwiązania.

    Proszę o pomoc.

  • #2
    Jak bez rozwiązania,poszukaj dokładnie w tym dziale.
    Na szybko to nie jest wskazane tankowanie samochodu pod sam korek wtedy zalewasz filtr oparów paliwa i dzieją się takie cuda.
    Tankujesz do pełna pistolet odbija i koniec nie dolewać Jeśli sytuacja się będzie powtarzać być może filtr już na tyle się zabrudził że potrzebna będzie wymiana.

    Komentarz


    • #3
      Nigdy nie tankuję pod sam korek ( znam konsekwencje ). Poza tym w takim przypadku szalało by wskazanie od tankowania, a mi resetują się wszystkie wartości.

      Komentarz


      • #4
        Odłącz akumulator na jakieś 2h.
        przy okazji odłączenia przeczyść klemy i bezpieczniki w kabinie,za małym schowkiem pod wł.swiateł.
        Jak masz książkę obsługi tam w rozpisce jest bezpiecznik od maxi-dox już nie pamiętam który....

        Komentarz


        • #5
          Ja gdy tankowałem i po odbiciu jeszcze dolewalem tak zaczęło mi się dziać jakiś kolega tu właśnie o tym pisał po tym przestałem lać na siłę odłączyłem Aku. Poczyscilem klemy i ten bezpiecznik i problem z głowy.

          Komentarz


          • #6
            Dzięki za odpowiedź, czy po odłączeniu akumulatora nie zwariuje komputer? Gdzieś obiło mi się uszy że w nowych autach nie należy go odłączać. Teoretycznie w aso zresetowało mi kompa ale to nic nie dało.

            Komentarz


            • #7
              Ja odpinałem i nic się nie działo sypnie komunikatami ESP,auto start i os tam ale trzeba odpalić przejechać się zgasić uruchomić i wszystko wraca do normy.

              Komentarz


              • #8
                Po odpięciu aku. może wywalić kontrolkę od układu kierowniczego. Nie panikuj. Zrób pełny skręt w jeną, a następnie pełny w drugą stronę i ponownie w przeciwną. Komputer przeliczy kąt skrętu i kontrolka zgaśnie.

                Komentarz


                • #9
                  Skończyło się wizytą w ASO ( w ramach gwarancji ) wymieniono mi licznik. Zobaczymy czy to coś dało.

                  Komentarz


                  • #10
                    Oby pomogło.
                    Ale próbowałeś z odłączeniem akumulatora?

                    Komentarz


                    • #11
                      Nie odłączałem aku wcześniej byłem w innym aso i niby zrobili restart kompa - nie pomogło. Na ta chwile nowy licznik się nie resetuje.

                      Komentarz


                      • #12
                        Mam to samo, też wersja po lifcie z 2019 roku. Fakt że zdarzyło mi się tankować na maksa ale ten problem potrafil wystąpić i przy połowie baku. Czasem się zresetuje a czasem przez kilka tankowań jest ok. Do ASO nawet nie jadę bo u nich wszystko działa, wsiądzie przekręci kluczyk i jak jest ok, to problemu nie ma.
                        Kiedyś po odłączeniu Aku auto mi zglupialo i wspomaganie oszalało. Dopiero po przejechaniu jakiegoś odcinka i ponownym odpaleniu wróciło do normy-pewbie chodziło o wspomniana adaptacje

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X