Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

łączenie telefonu z radiem przez USB

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • łączenie telefonu z radiem przez USB

    Witam. Jak w temacie. Telefon to Xiaomi redmi note 9 pro, radio to amundsen. Próbuję uaktywnić android auto w samochodzie po raz pierwszy i podłączając kabel USB następuje tylko ładowanie. Nie ma opcji jak przy kompie, że pojawia się pytanie, ładowanie, czy przesył danych. Auto tylko ładuje telefon. Gdzie szukać przyczyny. Dodam, że próbowłem kilku kabli w tym oryginału dostarczonego przez telefon. Możliwe, że nadal nie trafiłem na odpowiedni kabel? To czym się kierować przy jego zakupie?
    Ostatnio edytowany przez andrzej1962; 13449.

  • #2
    może smartlink/aa nie jest uaktywnione?

    Komentarz


    • #3
      Sprawdź kody swap w swoim radiu to będziesz wiedział na czym stoisz . Czyli to co podpowiada kolega wyżej .
      Pomocny film :

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez woksio Zobacz wpis
        może smartlink/aa nie jest uaktywnione?
        pewnie tak, bo to po raz pierwszy w tym aucie i telefonie. Zainstalowane kody min (bo obsługiwane kody to lista jest długa)
        00040100 - Navigation
        07400008 - Maps Seat MIB2 Std Eu
        00070200 - VoiceControl (SDS with Nav)
        00050000 - Bluetooth00050000 - Bluetooth
        00030000 - AMI (USB)
        00060100 - Vehicle Data Interface
        00060300 - MirrorLink
        00060800 - Apple CarPlay
        00060900 - Google AndroidAuto

        i po wejściu w App ,miror link, apple car play i google android auto są nieaktywne. czyżby była koniczna wizyta w skodzie i zostawienie kasy na odblokowanie?
        Ostatnio edytowany przez andrzej1962; 13449.

        Komentarz


        • #5
          Tak byc moze naiwnie spytam. Wczesniej bylo ok czy fon jest nowy i nie widzi? Bo rozumiem, ze elementarna konfiguracje z poziomu telefonu poprzez android auto robiles?

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez zulu Zobacz wpis
            Tak byc moze naiwnie spytam. Wczesniej bylo ok czy fon jest nowy i nie widzi? Bo rozumiem, ze elementarna konfiguracje z poziomu telefonu poprzez android auto robiles?
            telefon jest nowy i auto nowe z salonu. android auto ani w telefonie ani w samochodzie nigdy nie było uruchamiane.

            Komentarz


            • #7
              Patrząc po cennikach w O3FL to wszystkie radia Amundsen czyli z navi posiadały w standardzie smart link + czyli AA i CP więc twoje też to ma i sam to potwierdziłeś kodami SWAP . Jedyne co mi przychodzi do głowy to zrób twardy reset radia i spróbuj ponownie . Kiedyś sam miałem też podobny problem i dopiero za którymś razem zaskoczyło używaj oryginalnego kabla i jak możesz to użyj innego telefonu z AA .
              Ps. Jaki masz soft radia ? . Mi przy 468 wywalało samoczynnie AA dopiero aktualizacja do najnowszego 480 wyeliminowała ten problem .

              Komentarz


              • #8
                Sprawdź też w telefonie czy nie masz ustawione jak podłączenie przez kabel to tylko ładowanie a nie transmisja danych i widoczność telefonu dla innych urządzeń .

                Komentarz


                • #9
                  Dokladnie, podlaczalem drugi telefon aby sprawdzic czy tez bedzie dzialac i tez mialem chwile konsternacji. Przelaczylem z ladowania , zrobilem parowanie i smiga normalnie jak stary fon.
                  Z ciekawosci podlaczylem jeszcze 3 zony i tak samo zero problemow. Co do kabla niezgodze sie, mialem oryginalne, inne dziwne, teraz jakis szrot z Pepco bo dlugi i tani.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Wojtenio Zobacz wpis
                    Sprawdź też w telefonie czy nie masz ustawione jak podłączenie przez kabel to tylko ładowanie a nie transmisja danych i widoczność telefonu dla innych urządzeń .
                    musiałem włączyć opcje programisty, bo inaczej telefon tylko sie ładował, ponadto zmiana na jeszcze inny kabel pomogła i AA jest uaktywnione . Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Sprawdziłem też wercję oprogramowania 0475

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X