Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Automatyczne domykanie szyb w OIII - czy możliwe?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Automatyczne domykanie szyb w OIII - czy możliwe?

    Przepraszam za OT, ale jestem po imprezie i czytam, że Pidziek, pisze:

    Ja mam teraz w tylnim dyferencjale Motul-a 75W140 LS a wcześniej był Castrol który był lepszy.

    Czy ja śnię ;-)??

  • #2
    Automatyczne domykanie szyb w OIII - czy możliwe?

    Witam!

    Na początek definicje, żeby nie było nieporozumień w ewentualnej dyskusji:
    Automatyczne domykanie szyb - domykanie szyb w samochodzie zazwyczaj do pełnego zamknięcia - o ile nie ma preszkody po krótkim naciśnięciu przycisku zamykania auta w pilocie, najczęściej równoczesne z zamknięciem centralnego zamka

    Ręczne domykanie szyb z pilota - domykanie szyb w samochodzie tak długo, jak długo jest trzymany przycisk zamknięcia auta, w momencie puszczenia przycisku szyby przestają się domykać.

    I teraz pytanie:
    Czy w OIII są dostępne obie funkcje?

    W starym Audi A3 z 2001 mam obie funkcje dostępne jednocześnie tzw. moduł komfortu. Z tego co kojarzę moduł ten był/jest również dostępny w OII, natomiast podobno w OIII nie ma już modułu komfortu i jest tylko "ręczne domykanie szyb z pilota" - o czym informuje instrukcja, a także tak mi powiedział sprzedawca. Ponadto w ASO nie wiedzą na razie czy funkcja "automatycznego domykania szyb" jest dostępna i zablokowana i czy da się ja kiedykolwiek odblokować - na razie nie potrafią.

    A jak to wygląda w Waszych OIII?
    Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
    Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

    Komentarz


    • #3
      reczne - tak
      automatyczne - nie ma - jeśli opis jest ok jak to powinno dzialac.

      tak przynajmniej u mnie.
      -----
      O3 - zamówiona...

      Komentarz


      • #4
        Zakładając, że funkcja automatycznego domykania była w OII z modułem komfortu, a nie ma jej w OIII, to czy to nie jest cofanie się w rozwoju?

        A może znacie jakiś powód, dla którego zastosowanie automatycznego domykania jest niewłaściwe? (jak wprowadzenie blokady otwierania maski, gdy nie są otwarte drzwi kierowcy - niby kwestia bezpieczeństwa, ale byłem zaskoczony jak to zobaczyłem w OIII i G7)

        Dla mnie automatyczne domykanie jest bardzo wygodne - zamykam auto, domykają się szyby. Przy ręcznym domykaniu z pilota i tak muszę obejrzeć auto dokoła czy jakaś szyba nie jest otwarta lub w ciemno dusić pilota wyczerpując przy tym baterię.
        Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
        Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

        Komentarz


        • #5
          z tego co pamiętam, to automatyczne zamykanie szyb zostało zabronione (UE) ze względu na brak działania czujników zapobiegających przytrzaśnięciu...., a było raczej realizowane przez funkcje alarmu, a nie bezpośrednio przez moduł komfortu...
          w mojej O2 działa tylko ręcznie....

          Komentarz


          • #6
            A te czujniki, które zapobiegają przytrzaśnięciu, gdy zamykamy szybę przyciskiem na panelu wewnątrz auta nie mogłyby mieć takiego zastosowania dla automatyczngo domykania szyb z pilota?

            Może jednak można tę funkcję włączyć przy dodatkowym wyposażeniu w alarm?
            Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
            Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

            Komentarz


            • #7
              Czy ktoś z posiadaczy OIII mógłby sprawdzić u siebie, czy w momencie domykania szyb poprzez przytrzymanie przekręconego w zamku kluczyka ( w kierunku "na zamknięcie" ) działa układ przeciążeniowy? Myślę oczywiście o sprawdzeniu poprzez próbę przytrzymania szyby od góry ręką w czasie jej podnoszenia ( gdzieś tak w połowie wysokości podnoszenia ) a nie przycinanie czegoś szybą :twisted: .
              Jeśli ten układ wtedy działa, to spokojnie powinno się dać dołożyć taki sam prosty układzik domykający jak w OI czy OII.
              Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
              Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

              Komentarz


              • #8
                O ile pamiętam z instrukcji (czyli tylko teoria), to przy pierwszej próbie domykania szyba się zatrzyma przy natrafieniu na opór, ale po ponowieniu domykania powinna się domykać już "siłowo" do końca.
                Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Wojqba
                  automatyczne zamykanie szyb zostało zabronione (UE)
                  Mnie też tak powiedział sprzedawca.
                  O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                  Komentarz


                  • #10
                    nie wiem jak teraz ale w Yeti MY'11 czujnik deszczu zamyka wszystkie szyby i dach automatycznie gdy auto stoi zaparkowane

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez ketivv
                      nie wiem jak teraz ale w Yeti MY'11 czujnik deszczu zamyka wszystkie szyby i dach automatycznie gdy auto stoi zaparkowane
                      ale to jest przypadek szczególny działania czujnika deszczu, a przy zamknięciu samochodu domykanie nie działa...

                      Komentarz


                      • #12
                        U mnie się otwierają i zamykają przy dłuższym przytrzymaniu pilota więc nie wiem w czym problem. Tak jest w grupie VAG i to działa.
                        Pozdrawiam,

                        Bomber
                        __________________
                        O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
                        + "Lodówka" :-)

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Bomber
                          U mnie się otwierają i zamykają przy dłuższym przytrzymaniu pilota więc nie wiem w czym problem. Tak jest w grupie VAG i to działa.
                          u mnie też tak działa,
                          ale jest to zamykanie "z ręki", a nie z automatu (po zamknięciu samochodu krótkim przyciśnięciem przycisku na pilocie)

                          Komentarz


                          • #14
                            Opcje domykania automatycznego miałem w fabi po przez sterownik alarmu - sterownik komfortu tego nie miał.
                            Focus - tez nie miałem automatycznego domykania
                            O3 - tez nie ma automatycznego wedle mnie - nie udało mi się go uruchomić - a sprzedawca mowil ze tylko po przez duszenie pilota można domknąć.
                            -----
                            O3 - zamówiona...

                            Komentarz


                            • #15
                              Na koniec miesiąca jestem umówiony z kolesiem, który wyznaje się na elektronice VAG, mnie chodzi o aktywację statycznego doświetlenia zakrętów, mogę podpytać o możliwość domykania szyb razem z aktywacją alarmu.
                              O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                              Komentarz


                              • #16
                                no trzeba niestety trzymać przycisk - automatu pełnego nie ma
                                Pozdrawiam,

                                Bomber
                                __________________
                                O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
                                + "Lodówka" :-)

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez kylo76
                                  Na koniec miesiąca jestem umówiony z kolesiem, który wyznaje się na elektronice VAG, mnie chodzi o aktywację statycznego doświetlenia zakrętów, mogę podpytać o możliwość domykania szyb razem z aktywacją alarmu.
                                  To ja będę wdzięczny za informacje :-)
                                  Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                                  Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ja mam alarm dokładany w salonie i mam domykanie szyb po krótkim naciśnięciu pilota(normalne zamknięcie samochodu) zamyka się również okno dachowe
                                    Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez padero
                                      Ja mam alarm dokładany w salonie i mam domykanie szyb po krótkim naciśnięciu pilota(normalne zamknięcie samochodu) zamyka się również okno dachowe
                                      To jakiś alarm "skodowy" czy po prostu coś z rynku?
                                      Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                                      Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Qgar
                                        Zamieszczone przez padero
                                        Ja mam alarm dokładany w salonie i mam domykanie szyb po krótkim naciśnięciu pilota(normalne zamknięcie samochodu) zamyka się również okno dachowe
                                        To jakiś alarm "skodowy" czy po prostu coś z rynku?
                                        Alarm nazywa sie Meta-system, raczej nie skodowy
                                        Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          A czy wpakowanie alarmu czy jakiejś blokady zapłonu poza ASO zawsze powoduje utratę gwarancji? I na jakie elementy wtedy traci się gwarancję?
                                          Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                                          Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Qgar
                                            A czy wpakowanie alarmu czy jakiejś blokady zapłonu poza ASO zawsze powoduje utratę gwarancji? I na jakie elementy wtedy traci się gwarancję?
                                            Mysle, ze nie powinno to powodowac utraty gwarancji, kiedys jak ojciec odbieral nowa felicje, to zakladal poza ASO, tylko pamietam ze musial podac chyba nazwe alarmu do ubezpieczenia i chyba alarm musial byc zamontowany w dniu rejestracji ze wzgledu wlasnie na ubezp. nie bylo problemu z gwarancja, ale nie wiem jak jest teraz, moze sprobuj zadzwonic do ASO
                                            Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Nawet w O1 miałem domykanie z automatu a w O3 niestety nie da rady
                                              Piotrec

                                              Aktualnie O3 1.6 TDI 105 KM Elegance
                                              Poprzednia O1 1.9 TDI 110 KM

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                już kiedyś pisałem...
                                                alarmu nie mam, szyby jak trzymam przycisk zamykają się
                                                ale jest jeszcze inna opcja której nie mogę obczaić :?
                                                bywa że jak szyby mam otwarte, wyciągam kluczyk to szyby same się zamykają
                                                nie zależnie czy świeci czy pada
                                                tak 50/50

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Qgar
                                                  A czy wpakowanie alarmu czy jakiejś blokady zapłonu poza ASO zawsze powoduje utratę gwarancji? I na jakie elementy wtedy traci się gwarancję?
                                                  Jest to ingerencja w układ elektryczny auta (wpinają się w zasilanie itp,)
                                                  Jeżeli zrobisz to poza ASO to w przypadku problemów elektrycznych mogą odmówić naprawy gwarancyjnej.
                                                  Natomiast nie ma to wpływu (o ile nie wiercili jakiś dziur :evil: ) na gwarancję na perforację blachy i lakieru.
                                                  Przeczytaj dokładnie warunki gwarancji pod którymi się podpisujesz odbierając auto. To czego nie zabraniają jest dozwolone.
                                                  Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X