[O3] Wetylator chłodnicy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • TADEK14
    Classic
    • 2011
    • 0

    [O3] Wetylator chłodnicy

    Mój szkodnik jest chyba zły na mnie :roll: że mu jeszcze xenonów nie wstawiłem.
    W poniedziałek nie przeszedł przeglądu(zbyt duże luzy na sworzniu i drążku kierowniczym) wczoraj jadąc do rodziny na święta odezwało się(prawdopodobnie) łożysko w kole(jak się kręci w prawo bądź w lewo z wyczuwalnym oporem słychać piszczenie jak z wyzionującego ducha łożyska) a we wtorek jak u marka robiłem auto to sama rdza z hamulców leciała. I w dodatku przewody hamulcowe do wymiany :roll:
  • jeremy_b
    Classic
    • 2010
    • 20
    • Octavia III combi (5E5)
    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM
    • CLHA 1.6 TDI CR 105 KM

    #2
    [O3] Wetylator chłodnicy

    Witam,
    Auto ma pół roku.
    Po kilkunastu km spokojnej jazdy, po w miarę płaskim terenie, z jedną osobą w środku, przy przeciętnych obrotach (~2000), od razu po zatrzymaniu włącza się wentylator chłodnicy, pracuje około 5-7 minut a przy tym - ponieważ jest on głośniejszy niż w O2 i FL a na pewno jego ton jest wyższy (jak w Trabancie - bez urazy :wink: ) wygląda to po prostu śmiesznie. Sos w zbiorniczku jest, max nie przekracza, na zimno trochę powyżej min, brak wycieków, temperatura płynu w trakcie takiego trybu jazdy 90*C, oleju 90-105*C, brak błędów w kompie.
    Zauważyłem to tuż po odbiorze i mnie to zastanawiało ale wtedy zaobserwowałem ~105*C oleju i wydawało mi się, że to ma związek.
    Teraz zmieniła mi się charakterystyka pokonywanych tras (wolniejsze i krótsze) i zaczęło to być bardziej zauważalne.
    Czy ktoś ma podobne obserwacje?
    Może można to jakoś zdiagnozować?
    była/jest O2FL 1.9 TDI BXE COMBI odMINTOWIANA
    jest O3 1.6 TDI COMBI Ambition Amazing

    Komentarz

    • Himenek
      Rider
      • 2014
      • 412

      #3
      DPF Ci się dopala, normalka, też tak mam - musisz więcej na trasach jeździć i raczej szybciej niż wolniej się poruszać
      pozdro

      Komentarz

      • Sweetdream
        Ambiente
        • 2013
        • 108

        #4
        Tez tak mam i to nawet po spokojnej jezdzie w trasie na odcinku od 80km.

        Komentarz

        • JacekRS
          Rider
          • 2014
          • 394
          • Superb III (3V3)
          • CUPA 2.0 TDI CR RS 184 KM

          #5
          Raz w tygodniu przegonić auto na 10km z prędkością 150km/h i nie ma problemu z dopalaniem DPF na postoju.
          "Seks: Śniadanie mistrzów" - James Hunt

          Komentarz

          Pracuję...