Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Głośna praca silnika, metaliczny dźwięk przy zmianie biegu.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Głośna praca silnika, metaliczny dźwięk przy zmianie biegu.

    Cześć,

    Octavia 3, 2016 (2015), 11000 km na liczniku, 1.4 TSI, manualna skrzynia.

    Auto garażowane (zarówno w domu jak i w pracy), do 10000 km lana benzyna 98, teraz 95 (przeważnie BP lub Statoil). Turbina przed wyłączeniem silnika prawie zawsze odpoczywa (muszę czekać aż brama się otworzy). Ogólnie z auta jestem zadowolony, nie chce tutaj siać hejtu - niestety jestem z tej kategorii osób które lubią ciszę, jeżdżę z wyłączonym radiem.

    Do tej pory:
    1. Przy 4000 wymieniony wysprzęglik - podczas naciskania sprzęgła skrzypiało z komory silnika.
    2. Przy 10000 wymieniony olej i filtr (pomimo że Long Life to i tak postanowiłem wymieniać co 10000 km).

    Obecne problemy:
    1. Moim zdaniem silnik głośno chodzi. Nie jest ważne czy zaraz po starcie czy na rozgrzanym, zawsze tak samo. Jak podniosę maskę to mam wrażenie że klekoczą zawory. Z wnętrza auta również słychać bzyczenie podczas jazdy, tak jakbym jechał na małym elektrycznym silniczku. Filmik: Error 404 (Not Found)!!1
    2. Wrzucam 1 bieg, ruszam, mam 2500 obrotów, wciskam sprzęgło... i z przodu słyszę taki metaliczny dźwięk jakby czegoś co się kończyło obracać (coś od sprzęgła albo turbiny)? Dźwięk występuje zazwyczaj tylko po zrzuceniu 1 biegu, kilka razy tylko słyszałem przy zmianie z 2. Występuje średnio w 50% przypadków, nie ma znaczenia czy silnik ciepły czy zimny.
    3. Skrzypienie sprężyn z tyłu. Wyciągam zgrzewki wody z bagażnika i za każdym razem skrzypi jak w starym wozie.
    4. Otwieram auto z pilota, otwieram przednie drzwi i słyszę jakby coś się przelewało, pompowało? Słyszycie coś takiego u siebie? To raczej nie problem, pytanie.

    Proszę o opinie czy coś z powyższych poznajecie? W ASO już byłem z problemem 2, ale nie dziwię się gościom, akurat przy nich problem nie wystąpił.

    Dzięki.

  • #2
    Jeśli chodzi o pierwszy problem to obejrzałem twój filmik i silnik pracuje prawidłowo. Nie słychać nic niepokojącego silniki z bezpośrednim wtryskiem pracują troszkę głośniej, obejrzyj film z moją octavią od 10:11 minuty posłuchasz jak pracuje moja

    Jeśli chodzi o problem drugi to byś musiał to nagrać bo ciężko powiedzieć co jest nie tak.
    Problem trzeci to te skrzypienie przy wyciąganiu wody z bagażnika może pochodzić od hamulca ręcznego jak jest słabo zaciągnięty.

    No i problem czwarty to jest wszystko ok to pompa paliwa po otwarciu drzwi się uruchamia żeby wytworzyć prawidłowe ciśnienie w układzie paliwowym.

    Mam nadzieje że choć trochę rozwiałem twoje problemy
    Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
    http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

    Komentarz


    • #3
      Plus dla Ciebie za wymianę oleju. Można byłoby nawet trochę prędzej, ale i tak jest dobrze!

      1. Potwierdzam, dźwięk jest prawidłowy lub przynajmniej taki jak u wszystkich. Ale w kabinie tego nie słychać
      2. Nie kojarzę tego u siebie. Jeśli sama zmiana biegów i praca sprzęgła jest płynna, to nie ma co się czepiać.
      3. Z przodu też skrzypi (po pewnym przebiegu i niskich temperaturach). Tył, jak pisał Łabik, pewnie bardziej związany z ręcznym.
      4. Łabik

      Komentarz


      • #4
        Łabik, Karel,
        dzięki za odpowiedzi.

        1. OK, przyjmuję do wiadomości że taka jest kultura pracy tego silnika. Postaram się nagrać odgłos który słyszę z kabiny podczas przyspieszania.
        2. Również postaram się to nagrać. Biegi wchodzą płynnie, bardziej myślałem o turbinie tutaj.
        3. Z tą wodą to chciałem zobrazować ze przy wyciąganiu jakiejkolwiek cięższej rzeczy z bagażnika, za każdym razem skrzypi. Nawet jak mam nie zaciągnięty ręczny i ktoś wysiada z tyłu, to skrzypi. Ręczny w takim razie odpada.
        4. Dzięki, nie wiedziałem o tym

        Komentarz


        • #5
          Hej,

          2. Nagrałem ten metaliczny dźwięk, posłuchajcie tutaj, druga sekunda: Nie można odnaleźć strony

          W rzeczywistości słychać to bardziej, ale to i tak dobrze ze udało mi się to nagrać.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X