Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana opony w Haldex'ie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana opony w Haldex'ie

    Cześć.
    Wolę się Was poradzić, zanim "naważę bigosu, który potem trzeba będzie wypić".

    Uszkodziłem oponę z fabrycznego kompletu Dunlopów Sportmaxx RT, co objawia się 1,5-2cm guzem z boku opony. Jako, że już takie uszkodzenie dyskwalifikuje oponę z dalszego użytku, to muszę ją wymienić i tu jest clou problemu. Jest to opona 225/50/17 po jednym sezonie, ale czy przy napędzie Haldex dla ograniczenia kosztów mogę poszukać używki z podobną głębokością bieżnika, daty produkcji itp., czy powinienem dokupić komplet na oś, czy dwie osie?

  • #2
    Z tego co pamiętam jest tolerancja do 2 mm różnicy w głębokości bieżnika ,ale generalnie powinny być takie same na 4 butach

    Komentarz


    • #3
      Poprawie sie, to opony 225/45/17.

      Skoro Haldex zalacza info o poslizgu danego kola z czujnikow, to chyba nie trzeba nic przy tym dodatkowo kalibrowac i fabryczny reset cisnienia w oponie wystarczy?

      IMAG0195_1.jpg

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez patryk23 Zobacz wpis
        Z tego co pamiętam jest tolerancja do 2 mm różnicy w głębokości bieżnika ,ale generalnie powinny być takie same na 4 butach
        Ja praktycznie przez dwa lata miałem inny komplet na przodzie (poprzez częste uszkadzanie opon na dziurach) a na tyle inny i było OK.
        Jak dobierzesz ze zbliżonym zużyciem to będzie OK
        O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
        Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X