Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1,6 TDI - jakby "wyskakujący" zapłon

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Dopasowanie dawki to chyba poprzez zmianę czasu otwarcia wtryskiwacza. Żeby to zrobić to trzeba zaingerować w oprogramowanie komputera (zmienić parametry). Jakim narzędziem/programem się to robi? Gdzie znaleźć opis?

    Komentarz


    • #27
      Robi się VCDS-em. Film parę postów wyżej dokładnie pokazuje co trzeba zrobić. Dzisiaj się za to zabrałem tyle że bez wpisywania kodu wtrysku bo zrobiłem to już wcześniej (pierwszy punkt z filmu). Wypalanie DPF-u poszło bezproblemowo (2 punkt) i trwało około 30 minut. Problemy zaczęły się gdy chciałem znaleść IDE06141 "dostosowanie minimalnego odchylenia wtryskiwacza" w podstawowych ustawieniach (04) po wpisaniu kodu bezpieczeństwa (16). Mimo najnowszej wersji VCDS-a i oryginalnego kabla brak funkcji na liście. Ktoś wie o co chodzi???

      Komentarz


      • #28
        Miałem podobne objawy
        Wymieniłem regulator ciśnienia paliwa oraz czujnik ciśnienia paliwa i teraz silnik pracuje jak nowy
        Przebieg 227 tys

        Komentarz


        • #29
          Ja wymieniłem regulator ciśnienia oraz czujnik ciśnienia paliwa na listwie i silnik chodzi jak nowy przebieg 227 tys
          Miałem podobne objawy

          Komentarz


          • #30
            Temat ogarnięty. Wymieniłem wtryski na używane z innego silnika i po problemie. Podmiana pojedynczych nic nie dała. Dopiero po wymianie wszystkich i zakodowaniu VCDS-em objawy zniknęły. Regeneracja jest kosztowna i nie zawsze pomaga.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X