Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nastawnica/siłownik turbo 1.4 TSI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nastawnica/siłownik turbo 1.4 TSI

    Cześć,
    Nie udało mi się znaleźć informacji dotyczącej nastawnicy/siłownika turbo w silniku 1.4 TSI. Przy jeździe pojawia mi się ikona ESP i auto traci moc. Po ponownym odpaleniu znowu jakiś czas jest ok, aż do ikonki. Z komputera diagnoza u mechanika, że to właśnie ta część. Wstępna wycena to 1000-1200zł. Mam octavię z grudnia 2013 - ponoć na początku ta część miała jakąś wadę i teraz wymienia się na inny model.

    Część odnalazłem i koszt to około 430zł:
    Just a moment...

    Moje pytania:
    1. Chciałbym się upewnić (na ile się da poprzez forum), że to dobra część.
    2. Czy ktoś to wymieniał w samodzielnie i czy osoba czasami robiąca coś przy aucie da sobie radę? Na co zwrócić uwagę?
    3. Może jest gdzieś jakiś filmik/fotorelacja z wymiany?

    Dzięki!

  • #2
    Witam Kolegę, mam ten sam problem. Jak sobie poradziłeś ? ile Cię to wyniosło ? czy wiązało się to np. z regeneracją turbiny ? pozdrawiam,

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez tadeoo Zobacz wpis
      Witam Kolegę, mam ten sam problem. Jak sobie poradziłeś ? ile Cię to wyniosło ? czy wiązało się to np. z regeneracją turbiny ? pozdrawiam,
      Kolego bez diagnostyki ciężko stwierdzić co akurat jest w Twoim aucie uszkodzone
      NFPNorth-West
      2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
      WARSZTAT www.dsize.pl
      ->
      CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
      spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

      Komentarz


      • #4
        Cześć
        Macie jakieś kody błędów ?

        Komentarz


        • #5
          hej
          ja naprawiałem nastawnik siłownika turbo w ASO, jakieś 2-3 lata temu kosztowało mnie to 650 zł.
          Nie pamiętam objawów, ale auto nie traciło mocy. Chyba miałem problem przy odpalaniu....
          I przekonałem się do super-warsztatów, że w moim wypadku ASO rozwiązywało mi wszystkie problemy taniej (!!!!) i szybciej niż te super polecane warsztaty.
          I nie pracuję w ASO, ani nikt mi nie płaci za reklamę Jeżdżę tam jak muszę. Jedź więc do ASO. On znają ten problem i sądzę, że cena będzie poniżej 1000zł nawet dzisiaj, jeżeli to tylko ten siłownik.
          Pozdrawiam

          P.S. moja Octavia 1.8 TSI też jest z 2013 roku, z marca, czyli praktycznie pierwszy wypust.
          Ostatnio edytowany przez daxus; 42696.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X