Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziwny dzwięk przy uruchamianiu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dziwny dzwięk przy uruchamianiu

    Witam mam Skodę Octavię III 1.4 TSI i ostatnio uslyszalem ten oto dźwięk przy odpalaniu rano . Dźwięk trwa 1-2 sekundy i znika ( 6 sekunda). Co może być jego przyczyną ?

  • #2
    Mam tak od początku ,kolega ma ten sam motor w oktavii i jest to samo więc myślę że to normalna rzecz słychać to tylko przy odpalaniu zimnego silnika i to jeszcze np.przy otwartych drzwiach lub oknach.
    Wydaje mi się że to jakiś elektro-zawór lub zawory klepią zanim dotrze do nich olej,ale może się mylę nich ktoś jeszcze inny się wypowie.

    Komentarz


    • #3
      No właśnie dokładnie przy zimnym tylko i to trwa sekundę dwie . Widocznie zawsze mialem szyby zamknięte i tego nie słyszałem. Mi to brzmi jak jakieś łożysko

      Komentarz


      • #4
        Panowie , nie martwimy się takim dzwiękiem , w autkach naszych z systemem start-stop taki dzwięk jest normalny.

        Komentarz


        • #5
          po prostu słychać pompę oleju, olej ścieka na dół do misy, a nie pozostaje pod ciśnieniem w układzie... a s/s wg. mnie nic do tego nie ma...

          Komentarz


          • #6
            Ale to coś niepokojącego z ta pompa czy norma?

            Komentarz


            • #7
              Raczej norma skoro masz potwierdzenie od kilku osób.
              Lać, dbać i jeździć

              Komentarz


              • #8
                Normalny dzwiek, wprawdzie w swojej tego jeszcze chyba nie zarejestrowałem bo odpalam zawsze na zamknietych drzwiach albo go podswiadomie nie slysze poniewaz to co zarejestrowałeś jest dzwiękiem normalnym. Nie wiem czy to pompa oleju czy wspomagania ale w poprzednim aucie też tak miałem i nic się nie działo.

                Komentarz


                • #9
                  Dziękuję za odpowiedź ale martwi mnie coś jeszcze po dniu nie jeżdżenia samochod jest w garażu podziemnym po odpaleniu ssanie jest bardzo wysokie i pokazuje 3l/h co jest jakiś wysoki wynik bo chyba z tego co pamiętam byko niedawno w okolicach 1.5l/h . Czy to jest kwestia benzyny czy coś się dzieje ?

                  Komentarz


                  • #10
                    Wszystko jest ok gdy robi się cieplej ECU zwiększa obroty przy starcie zimnego silnika a co za tym idzie zwiększa się dawkowanie paliwa.
                    Takie to rozwiązanie inżynierów

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X