Gumy stabilizatora przód

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Szamani
    Classic
    • 2021
    • 5

    Gumy stabilizatora przód

    Witam wszystkich, posiadam octavie 3 2.0 tdi 150km CRMB. Wymieniał ktoś gumy stabilizatora? Moje są lekko zmęczone i w najbliższym czasie będę musiał to zrobić. Mechanik jak i ja po rozeznaniu doszliśmy do tego, że występują z całym drążkiem lub ewentualnie zestawy do dłubnięcia tego na normalny zestaw czyli obejmy skręcane jak w przyjazym do eksploatacji pojeździe. Więc pytanie do Was jak sobie z tym poradziliście? Dla mnie jest to jakaś porażka, BMW jest tańsze w eksploatacji
  • Robrat
    Ambiente
    • 2020
    • 105
    • Octavia III (5E3)
    • CZDA 1.4 TSI 150 KM

    #2
    Gdzieś ktoś pisał,że rozwierca się od dołu zgrzew kupuje się zamiennik gumy składa i skręca nową śrubą. Trzeba poszukać gdzieś w sieci jest to opisane i nawet fotki chyba są z tej operacji...

    Komentarz

    • alokostry
      Ambiente
      • 2021
      • 151
      • Octavia III (5E3)
      • CZDA 1.4 TSI 150 KM

      #3
      Upewnij się że to chodzi o tuleje stabilizatora, a nie o tuleje wahacza, które trzeszczą. Nie napisałeś jakie objawy/przebieg auta. Jesteś pewien diagnozy? Ja też na początku myślałem że to tuleje stabilizatora, a się okazało że to znany temat w O III.

      Komentarz

      • Robrat
        Ambiente
        • 2020
        • 105
        • Octavia III (5E3)
        • CZDA 1.4 TSI 150 KM

        #4
        Zamieszczone przez alokostry Zobacz wpis
        Upewnij się że to chodzi o tuleje stabilizatora, a nie o tuleje wahacza, które trzeszczą. Nie napisałeś jakie objawy/przebieg auta. Jesteś pewien diagnozy? Ja też na początku myślałem że to tuleje stabilizatora, a się okazało że to znany temat w O III.
        O właśnie bo może wystarczy smarem silikonowym prysnąć i na rok spokój

        Komentarz

        • Szamani
          Classic
          • 2021
          • 5

          #5
          Trzeszczenie występuje, ale jak narazie nie jest jakieś uciążliwe więc nic z tym nie robiłem. Gumy stabilizatora są już zmęczone widać to bez rozbierania dlatego chciałem przy okazji je wymienić. Jestem przyzwyczajony, że to żaden problem Patrząc ile z tym roboty to poczekam aż zaczną pukać przebieg 240k

          Komentarz

          Pracuję...