Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Luz końcówki linki zmiany biegów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Luz końcówki linki zmiany biegów

    Problem może nietypowy i mało istotny ale chciałbym rozwiać swoje wątpliwości. Dziś zauważyłem lekki luz na jednej z końcówek linki zmiany biegów (z kwadratową końcówką). W środku tej kwadratowej końcówki jest plastikowy element z otworem na trzpień, który otoczony jest gumą. Luz jest wyczuwalny między tym plastikiem a jego otoczeniem z gumy. Ostatnio mam wrażenie, że działanie biegów stało się jakby mniej płynne i precyzyjne, czasem trzeba mocniej pchnąć lewarkiem. Robiłem regulację linek zmiany biegów ale precyzja nie wróciła.

    Czy w nowych końcówkach też jest lekki luz w tym miejscu czy jest to ciasno spasowane z gumą, aby odpowiednio amortyzowała ruchy linką?

    W celu zobrazowania mojego pytania załączam zdjęcie końcówki linki zmiany biegów z zaznaczeniem luźnego elementu.
    koncowka.jpg

  • #2

    Naprawiłem sobie to i może moje rozwiązanie przyda się innym.
    Po zdjęciu tej końcówki z linki wyjąłem ten plastik - składa się on z dwóch elementów połączonych okrągłą tulejką, która siedzi w otaczającej ją gumie. Rozłączyłem te elementy i na dłuższy odcinek tulejki nawinąłem taśmę izolacyjną, która powiększyła obwód tulejki. Odciąłem nadmiar taśmy (tulejka jest lekko krótsza niż szerokość taśmy) i złożyłem wszystko w całość (krótszy koniec tulejki wchodzi w środek dłuższego). W ten sposób skasowałem luz tulejki w otoczeniu gumowym.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez msemafor Zobacz wpis
      Naprawiłem sobie to
      No dobra. ALe czy to pomogło w zmianie biegów?
      Zamieszczone przez msemafor Zobacz wpis
      Ostatnio mam wrażenie, że działanie biegów stało się jakby mniej płynne i precyzyjne, czasem trzeba mocniej pchnąć lewarkiem
      Nadal to masz?
      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
        No dobra. ALe czy to pomogło w zmianie biegów?

        Nadal to masz?
        Płynność i precyzja zmiany biegów się poprawiła po zastosowaniu tego rozwiązania.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X