Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wlałem olej napędowy do silnika benzynowego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wlałem olej napędowy do silnika benzynowego

    Pacjent: Skoda Octavia III 1.8 TSI.
    Nie pytajcie w jakich okolicznościach, ale do prawie pustego baku (zasięg 10 km wg komputera) nalałem ok 4 litry oleju napędowego z kanistra, myśląc, że to benzyna. Zorientowałem się po wlaniu i nie odpaliłem jeszcze samochodu. Byłem na terenie domu, więc mogłem podziałać samodzielnie. Okoliczni mechanicy proponowali rozwiązania:
    - lać do pełna i jechać, nie nie powinno się stać
    lub
    - przyjedź pan to zdemontujemy bak paliwa (sic!) i zrobimy dokładnie płukanie + czyszczenie.

    Nie chciałem ryzykować uszkodzenia wtrysków/świec zapłonowych i kij go wie czego jeszcze, więc pomyślałem o samodzielnym, amatorskim opróżnieniu baku. Przez rurkę przez zaciąganie przez wlew paliwa nie szło: trochę się udało wylać i tyle. Pewnie paliwa było za mało w baku: wg mojej oceny sumarycznie ok 7 litrów.

    Rozwiązanie:
    Należy dostać się do baku od strony kabiny przez otwór rewizyjny z pompą paliwa. Otwór ten jest pod tylną kanapą. Ciągniemy mocno za przód siedziska tylnej kanapy (oparcia tylnej kanapy nie ruszamy) z obu stron do góry, wyciągając plastikowe zaczepy. Potem wysuwamy kanapę do przodu, trochę trzeba się pomocować z uchwytami na pasy: muszą przejść. W ten sposób całkowicie demontujemy siedzisko tylnej kanapy. Teraz widzimy plastikową pokrywę, ciągniemy mocno wyciągając ją do góry. Teraz trzeba wybić metalowe zabezpieczenie przesuwając je w lewo lub w prawo (nie pamiętam - trzeba popatrzeć w którą idzie) uderzając w nie młotkiem przez jakiś wybijak czy większy metalowy przedmiot. Teraz mamy dostęp do pompy paliwa - wyciągamy całość do góry.
    I teraz widzimy paliwo w baku - otwór jest ok 15 cm więc spokojnie można wybrać jakąś szklanką czy pojemnikiem. Ja wybrałem praktycznie do 0 na końcu wyciągając resztki szmatką.
    Składamy w odwrotnej kolejności.
    Zalałem do pełna benzyną, samochód odpalił i chodzi bez problemu.

    Może komuś sie przyda Sama operacja dostania się do baku trwa ok 5-10 minut, nic trudnego.

    Pozdrawiam

  • #2
    gratki, oby się nie przydała ta instrukcja
    jmors44

    Komentarz


    • #3
      Ale mogłeś lać do fulla benzyny ja miałem tak samo ale odwrotnie czyli do diesla nalałem benzyny też było około 5L w baku dolalem ropy do pełna i cykal do odsprzedaży bez problemu.
      Ale szacunek za dokładny opis ratowania sytuacji

      Komentarz


      • #4
        Ja też wlałem raz przez przypadek za 20 zł do pustego. Zamiast D wlałem PB. A jak czytałem o takich przypadkach to myślałem, że mnie się to nie przytrafi.
        Wlałem tak mało bo to były ostatnie pieniądze jakie miałem na koncie. Na szczęście bo wlałbym za więcej.
        Na początku panika. Coś ty zrobił gupi ciulu!
        ​ciulu.
        Po chwili telefon do szwagierki po szybki przelew i wlałem diesla pod korek. Wymieszało się i żadnych problemów nie miałem.
        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X