Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wentylator

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wentylator

    Te auta sa kierowane do dwoch roznych odbiorcow,
    jak juz, to o3 powinno byc porownywane z jetta, ale wtedy o3 wygrywa na dzien dobry materialami we wnetrzu
    Sam przez chwile myslalem o g7, ale po tym jak zobaczylem bagaznik i ilosc miejsca na tylnym siedzeniu, to nawet sie nie zdecydowalem na jazde probna.

  • #2
    Wentylator

    ...zastanawia mnie praca wentylatora...na jałowym wzrost obrotów do 1000 i włącza się wentylator i smród palonej gumy...po wyłączeniu zapłonu wentylator dalej pracuje przez kilka minut ..???

    Komentarz


    • #3
      Wypalanie DPF, potem wentylator dziala wychladzajac przestrzen pod maska, czyli miejsce gdzie jest sam DPF
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        zastanawia mnie fakt,że mam przejechane dopiero 1500 km i nie wyświetliła się ikonka dpf ...wcześniej miałem golfika 6 w CR i podobnych problemów nie miałem...ale i sam silnik pod pokrywą wygląda nieco inaczej ...

        Komentarz


        • #5
          Ikonka wyswietla sie jak system x razy nie moze wykonac cyklu wypalenia a stopien zapelnienia przechodzi w niebezpiecznie duzy.

          Wentylator to nie problem. U mnie w O2 cos szura i nikt nie wie czemu jak filtr sie wypala :lol:
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez mario
            wcześniej miałem golfika 6 w CR i podobnych problemów nie miałem...ale i sam silnik pod pokrywą wygląda nieco inaczej ...
            może i miałeś , ale z roku na rok oprogramowania są modyfikowane , ulepszane ...w golfie wentylator mógł się nie załączać , a jak sie załączył mogł pracować na wolnych obrotach lub może były 2 wentylatory , a tu masz chyba jeden o ile sie nie mylę , także obroty muszą być większe - i słyszysz ... a tak nawiasem to się potwierdza ...musi rozgonić tą temperaturę :wink:

            Komentarz


            • #7
              czyli normalna rzecz ?...jeśli chodzi o szuranie...miałem coś takiego właśnie w golfie MK6 tdi CR...tak jakby od dwumasy i po delikatnym przegazowaniu i spadaniu z obrotów dziwne odgłosy :?
              Czyli do serwisu nie ma co jechać,żeby podpieli pod Vaga ?

              Komentarz


              • #8
                Ja tak mam z tym szuaraniem praktycznie od poczatku i nikt nic nie wie. Nagrywalem filmik, sluchali i tez nie wiedza :lol: Stwierdzilem ze albo sie cos rozpadnie w ciagu 5 lat, albo tak ma byc
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  czyli "Zdrowe" podejście :lol: ... jest nówka,na gwarancji,ubezpieczona...jak spłonie to też filmik nakręcę :lol:

                  Komentarz


                  • #10
                    Z pewnych wzgledow to faktycznie warto go bylo jeszcze do niedawna zrzucic ze skarpy :diabelski_usmiech
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #11
                      mario, wyluzuj , puść głośniej muzę , ciesz sie nówką autem , szkoda nerwów w tej popapranej polsce .....ciesz się życiem hehe do póki na szafie sie nic nie zaświeci :szeroki_usmiech

                      Komentarz


                      • #12
                        :szeroki_usmiech ...ja mimo wszystko wróciłem po 4 letniej jeździe VW MK6 do Octavki :wink:

                        Komentarz


                        • #13
                          mario, golf dla 2 osób ....małe gówno , ale fajne

                          Komentarz


                          • #14
                            Nie no przestańcie 1500 km i już wypala się DPF? Chyba trochą za szybko.

                            Komentarz


                            • #15
                              To ze on sie wypala nie oznacza, ze jest zafiksowany na amen, jak to sie wielu osobom zdaje. To jest tylko xx gram popiolu, a jak dobrze pomyslimy to kilka depniec i za autem bez dpfa za kazdym razem jakas tam smuga idzie.
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • #16
                                prawda !

                                Komentarz


                                • #17
                                  Mam O3 1,6tdi od dobrego tygodnia, przejechane 1200km. Przedwczoraj po przejechaniu 7km i zgaszeniu auta słyszę,że wentylator chodzi na pełnych obrotach, czuję smród palonego plastiku Zgłupiałem :lol: Dotykam obręcze ponieważ, myślałem,że może coś z hamulcami, potem otwieram maskę myśląc,ze jest zapowietrzony Wentylator cały czas chodzi na pełnych obrotach, temperatura wody ok. Przestraszony dzwonię do serwisu i tam na szczęście trafiam na rzeczowego fachowca,któy wyjaśnia mi w czym rzecz Kochany filtr :lol: Pytanie tylko skąd smród palonego plastiku? Szczerze mówiąc byłem bardzo przestraszony. Powinni uprzedzać o sensacjach związanych z wypalaniem filtra cząstek stałych. Przed zakupem czytałem fora i informacje o tym całym wypalaniu ale rzeczywistość przerosła najśmielsze wyobrażenia

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    O ile zwiększa się zużycie paliwa podczas wypalania filtra?
                                    Do żużycia podawanego w dokumentacji to nie jest wliczane.
                                    Co do wentylatora i smrodku to chyba na wszystkich forach jest ten temat poruszany - skoda mogłaby napisac coś w instrukcji obsługi.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Podczas rozgrzewania zimnego silnika widac znaczaca roznice w spalaniu, bo normalnie jak wyjezdzam z domu to silnik zagrzeje sie powiedzmy za 5km i auto ma wtedy spalanie na poziomie 8l, a jak wlacza sie wypalanie to po 1km mam 90'C i spalanie po tych 5km nie spadnie ponizej 11-12l :lol:
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        MarrekO3 ...miałem identyczne objawy...Maicroft ma w 100 % rację ...ten typ tak ma i tyle w temacie...jak pisałem wcześniej, miałem VW golfa 6 z 2009 r 1.6 tdi CR zrobiłem nim 60000km i ani razu wentylator się nie włączył...i brak tego smrodu...natomiast widzę różnicę w samej budowie silnika ...miałeś szczęście,że trafiłeś na rzeczowego fachowca w ASO :szeroki_usmiech ...przy okazji nadmienię sytuację z ASO...zostały mi stalówki w rozmiarze 15'' po octavce II ET 47 5*112 i pytam gościa czy pasują do octavi III ponieważ wyczytałem w instrukcji o ET 43...koleś z ASO odpowiedział..że NIE więc podzwoniłem do innych salonów,w których powiedziano mi że TAK ...co prawda są dedykowane inne do O III ale śmiało mogę wrzucić...podjechałem do serwisu oponiarskiego i gościu mi wyjaśnił,że te felgi będą jedynie o 3mm głębiej osadzone i mogę je śmiało zakładać... :diabelski_usmiech ...takich mamy serwisantów...

                                        [ Dodano: Sro 20 Lis, 13 20:58 ]
                                        elektrykprosty...skoda napisała w instrukcji o DPF ...w mojej instrukcji na stronie 23 :lol: przy ikonce "i" informacja opisują,że podczas spalania sadzy w filtrze po wyłączeniu silnika może pracować wentylator przez kilka minut :diabelski_usmiech

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Dokładnie Mario
                                          Mam VW Tourana 2011r niby z tym samym silnikiem
                                          Touran jeździ głównie krótkie trasy i nigdy, powtarzam nigdy mnie nic takiego nie spotkało. W O3 podczas wypalania filtra myłlałem,że auto mi się zapali :lol: horror.
                                          Jeżdżę nią tylko tydzień,dbam a tutaj czuję smród palonego plastiku,wentylator chodzi tak,ze mało maski nie rozerwie Szaleństwo. Szkoda,ze nikt mi nie zrobił zdjęcia przy otwartej masce samochodu. Do tego miny szczęśliwych sąsiadów obserwujących moją frustrację :P Teraz sam z siebie się śmieję wspominając to zdarzenie 8)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            teraz możemy się pośmiać ...bezawaryjnego użytkowania życzę :P

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez mario
                                              teraz możemy się pośmiać ...bezawaryjnego użytkowania życzę :P
                                              I nawzajem kolego
                                              chyba przyda nam się trochę szczęścia i powodzenia :lol:
                                              Cały czas jeszcze wierzę w Skodę 8)

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                zastanawiałem się nad golfem VII kombi, ale czas oczekiwania i marne rabaty w VW skłoniły mnie do zakupu Octavki ...z resztą zawsze jeździłem octavkami , więc też jeszcze wierze w Skodovke 8)

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez mario
                                                  zastanawiałem się nad golfem VII kombi, ale czas oczekiwania i marne rabaty w VW skłoniły mnie do zakupu Octavki ...z resztą zawsze jeździłem octavkami , więc też jeszcze wierze w Skodovke 8)
                                                  Pożyjemy-zobaczymy :wink:
                                                  Również rozważałem wybór Varianta, po cichu żałuję,że nie dopłaciłem paru złotych. Jak wszędzie O3 ma plusy i minusy. Na szczęście spalanie jest lepiej niż ok- długookresowe 5,2l pół na pół miasto oraz dojazdy. Co do zawieszenia to... brak słów. Jadę jutro na serwis niech posłuchają i wpiszą mi w książkę,że sładam reklamacje.
                                                  Powodzenia i bezawaryjności kolego

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X