Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CZUJNIK DESZCZU O3

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • CZUJNIK DESZCZU O3

    michal321, może być przerwana nitak w macie tak jak to było u mnie ,a maty są tak połączone że gdy tylko nastąpi przerwa to nie grzeje już cały fotel , trzeba wyjąć wówczas fotel i zdjąć tapicerkę , ale najpierw to sprawdź czy jak włączasz grzanie fotela czy słychać załączajacy się przekaźnik pod kierownicą , a wówczas można podpiąć miernik w kostkę pod fotelem i sprawdzić czy dochodzi napiecie ,jeśli tak to przepalona mata , jest to to zrobienia i nie trzeba kupować nowej ,u mnie już minął 2gi rok od naprawy i jest wszystko ok.
    jak coś to pisz na pw. szkoda tylko że takie słąbe motorki wkładali do tej budy o takiej wadze 1498km , ja miałem seryjni 101KM a teraz jest około 190KM i jest szatan na drodze :twisted: wogóle nie czuć tej masy auta . :szeroki_usmiech

  • #2
    CZUJNIK DESZCZU O3

    Witam
    Proszę o pomoc - napiszcie co sądzicie. Otóż mam zgodnie ze specyfikacją zamontowany czujnik deszczu z lusterkiem.
    Jednak jak jechałem i padało nie włączył mi automatycznie wycieraczek. Jaka powinna być zasada jego działania i o czym decyduje? Czy powoduje automatyczne włączenie wycieraczek w momencie pojawienia się kropel na szybie? Czy coś jest nie tak w moim samochodzie?
    W komputerze mam ustawioną opcję automatycznego wycierania szyby przedniej i tylnej.
    W serwisie powiedzieli mi, że ta funkcja czujnika deszczu uruchamiana jest tylko w położeniu I
    dźwigni od wycieraczek i decyduje o intensywności pracy wycieraczki automatycznie w zależności od prędkości i deszczu. Jak dla mnie to paranoja bo uważam, że czujnik jest po to aby uruchomić samoczynnie wycieraczki jak zaczyna padać - chyba, że uruchamia się tylko pod pewnymi warunkami. Mam również xenon z AFS.
    POZDRO!MIREK
    Mirek

    Komentarz


    • #3
      W O1 i O2 od zawsze bylo tak, ze trzeba bylo wycieraczki ustawic na 1. W Lagunie lata temu dzialalo to dokladnie tak samo.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Ok. Dziękuje
        Mirek

        Komentarz


        • #5
          witam
          chyba jednak cos takiego wyczytałem w instrukcji.
          IMHO to ma sens, żeby kierowca decydował o aktywacji czujnika. potem moze sobie pracowac automatycznie.
          pozdro
          “It is mine, I tell you. My own. My precious. Yes, my precious.”
          ― J.R.R. Tolkien, The Fellowship of the Ring

          Komentarz


          • #6
            Miro1174,

            Kolego ustaw wycieraczki w położenie pierwsze i czujnik będzie sam aktywował wycieraczki i nie musisz już nic więcej przestawiać. ja mam cały czas ustawione w położenie I. Jak nie będzie deszczu to wycieraczki nie będą pracowały, a po jego pojawieniu same się załączą.
            jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
            była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
            była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez polrob
              same się załączą.
              Chociaż czasem robią to z takim opóźnieniem, że aż boli.
              O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

              Komentarz


              • #8
                Jedno pytanko. Czy jak szyby są zamarznięte to w takim wypadku jak masz załączone w pozycji I to po przekręceniu kluczyków nie załączą się? A jak wiadomo w takim wypadku pióra wycieraczek dostana po dupie.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Akinita
                  Czy jak szyby są zamarznięte to w takim wypadku jak masz załączone w pozycji I to po przekręceniu kluczyków nie załączą się?
                  Na razie nie zauważyłem, żeby przy zamarzniętej szybie reagował czujnik deszczu. To jest czujnik optyczny i chyba bardziej reaguje na pojawianie się kropel niż na "mleczną" szybę.
                  O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                  Komentarz


                  • #10
                    Ba.. jak wycieraczki sa w pozycji 1 i zgasimy auto wieczorem jak padalo, to rano wyjezdzajac wycieraczki nie drgna i mozliwe, ze nie rusza sie przez dobre pare dni, chociaz czasem mi sie zdarzylo ze nie wiedziec czemu, wycieraczka wykonala jeden przejazd po szybie
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Maicroft
                      wycieraczki nie drgna
                      Dokładnie, trzeba im przypomnieć, wrzucając wyższy/niższy bieg pracy albo przesuwając na 1 biegu dźwigienkę z "INT" na wyższą pozycję.
                      O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X