Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Drgania na biegu jałowym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    mówiłem Wam taki będzie urok tych silników

    Komentarz


    • #27
      A próbowaliście czy na benzynie 98 też występuje drganie? Jakby ktoś miał możliwość to niech wyjeździ paliwo do rezerwy tyle ile się da i niech zatankuje 98 (zwykłą albo premium) i zobaczymy czy dalej będzie trzęsło

      [ Dodano: Sro 10 Cze, 15 20:21 ]
      A więc przestawiłem się na benzynkę 98 Zatankowałem od rezerwy do pełna paliwo premium 98 na jednej z renomowanych stacji i wyjeździłem cały bak na autostradzie. Zatankowałem ponownie paliwo premium i mogę powiedzieć, że silnik pracuje dużo lepiej:
      1) zniknęły całkowicie delikatne drgania, które rzadko, bo rzadko, ale czasem pojawiały się na biegu jałowym;
      2) nie ma też drgań od razu po odpaleniu samochodu rano, które również czasem się pojawiały;
      3) prawie zniknęły drgania jak silnik ma za niskie obroty;
      4) silnik pracuje dużo ciszej i zaczął denerwować mnie hałas dmuchawy jak jest włączona na 1, bo jest głośniejsza niż silnik, którego w ogóle nie słyszę na postoju :P

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez Karel
        Ten silnik chyba cholerykiem jest, raz pełna kultura pracy, raz daje popalić.
        Gdzieś kiedyś widziałem info na jakimś forum VW, że podobno ponowna adaptacja przepustnicy (i ew. jej czyszczenie) rozwiązuje problem, ale jak będę miał dwukrotny przebieg, to wtedy się nad tym zastanowię. Ostatnio przy okazji wymiany oleju zmieniony był filtr powietrza silnika i mam wrażenie, że od tego czasu jest lepiej (ale może to przypadkowa zależność).
        Przy przebiegu 18kkm zmieniłem olej (drugi raz) wraz z filtrem powietrza (po raz pierwszy, Mann). Od tego czasu nie zarejestrowałem drgań na obrotach jałowych, poza sytuacjami, gdy autko zasysało strumień powietrza o dużej różnicy temperatur względem otoczenia.
        Na przeglądzie 30kkm zapakowano mi EOM-owy filtr powietrza. I pojawiły się drgawki!
        W ostatni piątek miałem wymianę oleju i zainstalowano moje filtry oleju oraz powietrza (ponownie Mann). Drgania zniknęły, jak ręką odjął. Więc jednak chyba jest coś na rzeczy filtrem powietrza :?

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X