Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Klocki i tarcze hamulcowe - tył

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Klocki i tarcze hamulcowe - tył

    Witam

    Przy przebiegu ok 60 tys km wymieniałem klocki z przodu i jest ok. Jeździłem dalej i pojawiły się problemy z tyłem. Dwa razy byłem z problemem zapieczenia się hamulców z tyłu. Koło hałasowało i felga bardzo się nagrzewała. Dwa razy to wyczyścili. Stwierdzili też, że tarcze są przypalone i kwalifikują się do wymiany. Oczywiście gwarant się na to nie zgodził. Teraz przy przebiegu 90 tys km jest to samo z tym że klocki z tyłu skończyły się. Z tym że ich zużycie jest nierówne. Wewnętrzny klocek jest zużyty do końca, zewnętrzny ma ok 5 mm grubości. Czy to jest normalne? ASO próbuje mnie przekonać, że to normalne, bo niby ESP tak działa. Dla mnie i mojego zaprzyjaźnionego mechanika jest to ściema. Trzeba wymienić zaciski, klocki i tarcze na gwarancji. Co o tym sądzicie?

    --
    Pozdrawiam
    JareK

    --
    JareK

  • #2
    Witaj kolego. Dla mnie bzdura, że to normalne. Szybciej się zużył, bo tłoczek jest od wew strony i nie odbija tylko trzyma. Zewnętrzny odsuwa się, bo prowadnice jarzma są ok i powstaje na tyle luzu, że klocek zew. nie trze tak jak wew. Nie zdziwię się jak problem dotyczy prawego tyłu, bo nie wiedzieć czemu przeważnie zapiekanie się tłoczka dotyczy właśnie tej strony. Problem tak znany, że na VW golfa jest wątek o zapiekaniu się tłoczka właśnie po tej stronie. Ja też miałem z tym problem. całkowite rozebranie całego zacisku, wyczyszczenie go papierkiem ściernym oraz wymiana wszystkich uszczelek załatwiło problem. Amen tyle w temacie Sorka nie zobaczyłem, że piszesz o OIII ale może problem do rozwiązania będzie taki sam.

    Komentarz


    • #3
      Witam

      Na jak długo pomogło to czyszczenie?
      Tak, dokładnie chodziło o prawy tył. Jednakże serwis chce teraz wymienić komplet tarcze + klocki na obu kołach z tyłu...

      --
      JareK

      Komentarz


      • #4
        Robione miałem w zeszłym roku i jest OK. Jak Ci chcą wymienić tarcze i klocki ze free to niech robią. Nie wiem jak jest w O III ale u mnie w O II jak i w innych autach w tłoczku jest pewne "ustrojstwo" odpowiedzialne za cofanie się tłoczka. Poszukaj na YT może u Ciebie to się rozpierniczyło. W ostateczności wymieniłbym zaciski a nie tarcze

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X