Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Serwis olejowy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Takich rzeczy nigdy nie biorę z allegro itd. Mam sprawdzony sklep,do poprzedniego auta brałem więc lipy nie ma
    W aucie poprzedni właściciel wymieniał co 15tys(chwała mu za to!!!,tylko szkoda że Castrol)i jest to zmienione w ustawieniach samochodu.
    Na jakiej zasadzie ten komputer wylicza ile do zmiany oleju? Olej wymieniony z 3,5tys km a na komputerze pokazuje że wymiana za 13tys. Wynika to ze stylu jazdy czy jak?
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #27
      No tak... jak robisz krótkie odcinki to komputer wezwie na wymianę szybciej niż wtedy gdy latasz po długich trasach, ale to tylko w trybie zmiennych okresów... Jak latasz po długich trasach to może wezwać i po 30 tys. km, ale jak robisz tylko krótkie odcinki to może skrócić do kilkunastu tys. km...

      Jak masz ustawiony stały okres co 15 tys. km to nie ma to znaczenia...
      Ostatnio edytowany przez klarus; 28949.
      Maciek
      terminarz trójmiejskich spotów klubowych
      Zapraszamy....

      Komentarz


      • #28
        No właśnie u mnie jest tak że jeden tydzień robię dziennie +/- 40km a następny 120-130km. Pytam z ciekawości. I tak zapisuje wszystko w aplikacjach i przypomnienia i zmiana między 12-15tys.
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #29
          Panowie , wspólnym mianownikiem wszystkich wypowiedzi jest to aby nie korzystać z ASO przy wymianie oleju - tutaj sie musze zgodzić - NIE KORZYSTAJMY !!! Dobry olej w detalu + wymiana która jest banalna ( ew. skorzystanie z zaprzyjaznionego mechanika) da nam spore oszczędności.
          2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez xcex Zobacz wpis
            Panowie , wspólnym mianownikiem wszystkich wypowiedzi jest to aby nie korzystać z ASO przy wymianie oleju - tutaj sie musze zgodzić - NIE KORZYSTAJMY !!! Dobry olej w detalu + wymiana która jest banalna ( ew. skorzystanie z zaprzyjaznionego mechanika) da nam spore oszczędności.
            Mi zaśpiewali w jednym ASO 800 zł w drugim 450 . W ASO można kupić olej 0w30 za 150 zł + filtr 40 wymienić to za 60 zł .

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez ptak1234 Zobacz wpis

              Mi zaśpiewali w jednym ASO 800 zł w drugim 450 . W ASO można kupić olej 0w30 za 150 zł + filtr 40 wymienić to za 60 zł .
              Tego oleju 0w30 za 150 pln w ASO .... to nie uwierze jak nie zobacze , reszte jestem w stanie uwierzyć , ze filtr 40 i wymiana 60 . choć tez mocno nieprawdopodobne liczby
              2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

              Komentarz


              • #32
                na Allegro jest paru sprzedawców z ASO . Captcha

                Komentarz


                • #33
                  W lipcu odbierałem swoją skodę (poleasingowa) i udało mi się wytargować wymianę oleju oraz serwis w ASO.

                  W rozmowie z mechanikami dowiedziałem się, że samochód został zalany 0W30 wyprodukowanym przez Shell dla VAG.

                  SHELL HELIX ULTRA 0W-30 ECT
                  Normy: ACEA C3, MB 229.31, VW 504 00 / 507 00, ACEA C2, API SN, MB 229.51

                  olej-silnikowy-shell-helix-ultra-ect-0w30-4l.jpg



                  Ten olej jest dostępny w przedziale cenowym 130 - 150 zł na internecie.

                  Osobiście już 4 samochód zalewam olejami z tego sklepu:
                  Link

                  Wcześniej jeździłem prywatnie hondą accord 2.0 i-VTEC z 2009 roku i ten silnik wymaga bardzo rygorystycznej specyfikacji oleju 5W30, który spełnia dosłownie 3 produkty na rynku. Ten, kto zalewał ten silnik co 10k km (honda zaleca wymianę oleju co 10k km) olejem zgodnym ze specyfikacją oraz robił płukankę, ten nie dolewał i miał olej o kolorze miodu co 10k km. Inni widzieli kontrolki oleju oraz nagar na zaworach - w hondzie co 90k km reguluje się luzy zaworowe i pięknie widać jak oleje 5W30 znanych marek zostawiają nagar i brud na silniku.

                  Wracając jednak do skody 2.0 TDI CRMB, to po prawie 5,100 km od wymiany nie dolałem póki co ani ml oleju, ale 70% moich przebiegów to trasa. Jeśli ten olej się sprawdzi, to zamierzam przy nim zostać. A jeśli nie, to następny będzie Ravenol + obowiązkowo płukanka silnika co 10k km.

                  Kiedyś wierzyłem w long life i wymieniałem olej wg. wskazać komputera (skoda superb 2.0 TDI). Efekty? Zatarta vacuum pompa, zniszczone czujniki DPF, zapieczony nastawnik turbiny oraz pełno brudu w EGR. Skutecznie wyleczyłem się z olejów na 30k km. Wymieniam co 10k km w każdym samochodzie i jestem póki co zadowolony.

                  Pozdrowienia.
                  Ostatnio edytowany przez Etranger; 9993460.

                  Komentarz


                  • #34
                    Juz to swego czasu pisalem, ze przeszli z Castora na Shella, akurat ja kupuje od Motostacji, filtr i olej to 177zl, i od nich mialem pismo, które oni otrzymali od VW Polska ze zmiana oleju. Tak mi wyjasnili moje watpliwosci zmiany z 5W30 na 0W30.

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez Etranger Zobacz wpis

                      Wracając jednak do skody 2.0 TDI CRMB, to po prawie 5,100 km od wymiany nie dolałem póki co ani ml oleju, ale 70% moich przebiegów to trasa. Jeśli ten olej się sprawdzi, to zamierzam przy nim zostać. A jeśli nie, to następny będzie Ravenol + obowiązkowo płukanka silnika co 10k km.

                      Kiedyś wierzyłem w long life i wymieniałem olej wg. wskazać komputera (skoda superb 2.0 TDI). Efekty? Zatarta vacuum pompa, zniszczone czujniki DPF, zapieczony nastawnik turbiny oraz pełno brudu w EGR. Skutecznie wyleczyłem się z olejów na 30k km. Wymieniam co 10k km w każdym samochodzie i jestem póki co zadowolony.

                      Pozdrowienia.
                      Też mam 2.0 TDI CRMB, przebieg aktualny 89 tyś km , leje od nowości Motul Specific 5w30 ( norma 504/507) - co 13-15 tyś km . nie dolewam nic , bo nic nie ubywa , póki co nigdy mi w głowie nie było czekać do przebiegów 30 tyś km . Pozorne oszczędności mogą okazać sie opłakane w skutkach
                      2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                      Komentarz


                      • #36
                        Ma ktoś pewny sklep z którego można zamówić Eurola? Chodzi mi po głowie przy następnej wymianie przejść na niego i spróbować. Teraz praktycznie wszystko podrabiają i nawet oleje i chemię samochodową można spotkać coraz częściej.
                        Niestety ale każdy sklep z którego brałem nie posiada w ofercie Eurola. Najlepiej byłoby znaleźć taki żeby kupić od razu wszystko za jednym zamachem. Okej,filtry i płukankę
                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz


                        • #37
                          Ja wiem, że polemika o olejach jest jak o kolorach-kazdy widzi swój... ale w czym ma się objawiać zajebistosc tego Eurola?
                          Do mojego silnika ich konfigurator wskazuje 5W-40 Super Lite. Cena n Alledrogo od 78 do 81zl? Cena= jakość?
                          Bo o użyciu tego oleju,akurat do czego innego to mogę akurat negatywy napisać...,ale fakt,nie był do silnika.

                          Komentarz


                          • #38
                            Z tego że sporo widziałem laboratoryjnych badań I wychodzi że jest jeden z lepszych za małe pieniądze. Na innym forum jest kilka osób które mając dostęp do laboratorium odpowiedniego robiło testy,ma bardzo dobrą bazę. Do tego sporo w internecie o nim,często na innych forach polecają.
                            Jedni leją castrole albo inne syfy które jadą na starej renomie. Ja wolę zadbać o motor. W poprzednim aucie przerobiłem już trochę firm i o niektórych mam swoje zdanie. Ludzie cały czas kupują znane marki,bojąc się innych. Zostaje sam marketing i lanie szczyn do butelek.
                            Myślę też nad Archoil,Ravenol itp. Ewentualnie jak nie znajdę Eurola to zaleje Valvoline.
                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X