Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Amortyzatory 3 FL wymiana

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Amortyzatory 3 FL wymiana

    Ktoś wymieniał amortyzatory w Octavi 3 FL 1.4 tsi style 2017

    Ponoć tylko oryginały 5Q3 412 014 K ? Ktoś wymieniał na jakieś zamieniki?

    Z góry dzięki za pomoc

  • #2
    Dla potomnych

    Katalogi dla mojego numeru VIN pokazują że tylko oryginał, 650 zł sztuka w ASO,

    Wyszukałem amortyzatory które również mają numer 5Q3 412 014 K , znalazłem w sieci Amory do Leona z podobnym numerem VW ale oprócz tego numeru pokazał się numer 5Q0 413 023 GH , wyszukując po tym numerze znalazłem zamienniki KYB , zamontowane i śmiga na razie jestem bardzo zadowolony. Wiec jeśli usłyszycie, że tylko oryginał sprawdźcie numery VW na części i poszukajcie a znajdziecie. W przypadku tego numeru macie już rozwiązanie. amory.jpg

    Komentarz


    • #3
      A jak wrażenia,czy auto jest sztywniejsze i bardziej sprężyste niż na oryginalnych?
      Pamiętam że kiedyś zmieniając w innym aucie było czuć wyraźnie zmianę i poprawę.

      Komentarz


      • #4
        Czy jakim przebiegu zmieniałeś amorki?

        Komentarz


        • #5
          Tylko oryginały z tego co wiem... sprawdzałem ostatnio dla O3 przód adaptacyjne. Zastanawiam się nad wymiana na nowe przy przebiegu 120 tys. jako ze widać ślady oleju na talerzach już.

          Komentarz


          • #6
            Mi przednie popłynęły przy niecałych 50,000 km. Wymieniłem na Sachs.

            Komentarz


            • #7
              Ok, ale to zmieniłes gdyż byly wycieki ?
              Ja zgłaszałem zapocenia na gwarancji jeszcze przy przebiegu ok. 30 tysi, ASO sprawdzilo skutecznosc - okazało się, ze jest prawidłowa, ale zapocenia to normalny objaw pracy (ponoc lepsze smarowanie) A bynajmniej taka otrzymałem odpowiedz i to nawet na papierze!

              Komentarz


              • #8
                Tak zmieniałem gdyż oby dwa wyciekły i nie trzymały. Niestety po gwarancji

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Pita1111 Zobacz wpis
                  A jak wrażenia,czy auto jest sztywniejsze i bardziej sprężyste niż na oryginalnych?
                  Pamiętam że kiedyś zmieniając w innym aucie było czuć wyraźnie zmianę i poprawę.
                  Poprawa na Plus, tak jak mowisz, lepiej wchodzi w zakręty sztywno i sprężyscie

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez pawelxp Zobacz wpis
                    Czy jakim przebiegu zmieniałeś amorki?
                    50 tysi

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez pawelxp Zobacz wpis
                      Ok, ale to zmieniłes gdyż byly wycieki ?
                      Ja zgłaszałem zapocenia na gwarancji jeszcze przy przebiegu ok. 30 tysi, ASO sprawdzilo skutecznosc - okazało się, ze jest prawidłowa, ale zapocenia to normalny objaw pracy (ponoc lepsze smarowanie) A bynajmniej taka otrzymałem odpowiedz i to nawet na papierze!
                      Też tak mówili na gwarancji, po już zmienili zdanie.

                      4 niezależne serwisy potwierdziły zapocenia = wymiana

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X