Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wady i zalety 3 2.0 tdi?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wady i zalety 3 2.0 tdi?

    Witam. Planuje zakup Skody Octavi III 2.0 tdi w kombi ,rocznik 2018. Moze ja tu jacys uzytkownicy tego samochodu i podziela się swoja opinią. Jakie są wady i zalety tego samochodu ? Samochod ma przejechane 80 tys .km.
    pozdrawiam

  • #2
    Zapytanie bardzo otwarte i każdy może mieć swoje spostrzeżenia i opinie. Czsami różne.

    Ja oceniam octavię 3 2.0tdi jako model bez większych wad produkcyjnych i przypałów. Zapewnia raczej spokojną, przewidywalną i bezawaryjną eksploatację. Przebieg 80tys km to żaden przebieg. Jak ktoś jeździł spokojniej to będzie jeszcze na oryginalnych klockach i tarczach.

    Według mnie trzy największe zalety tego auta to:
    - popularność - auto jest znane na wskroś więc eksploatacja nie jest droga
    - pojemność kabiny, bagażnika i przyzwoite osiągi przy oszczędnym spalaniu
    - w wyższych werjach wyposażenia w środku jest ładnie

    Wady:
    - mały zbiornik paliwa - 50l dla mnie to mało i mimo że auto mało pali to taka 60-65 była by optymalna
    - jest słabiej wyciszona niż golf - to są subtelne różnice ale są - dla pocieszenia można powiedzieć za to żę jest znacznie lepiej wyciszona niż japońsko- koreańska konkurencja
    - pełno tego na ulicy więc wrażenia na sąsiadach się nie zrobi (choć to czasami zaleta)
    WORK: Mondeo Titanium
    FUN: TypeR ver.IV

    Komentarz


    • #3
      Dzięki Ci za wiadomosc

      Komentarz


      • #4
        po 3 m-ch jazdy mogę tylko potwierdzić, ekonomiczny, wygodny i zadowolony z zakupu (ja mam akurat automat, ale tym bardziej go cenię)

        Komentarz


        • #5
          Z wad : Za mały bak paliwa , trochę słabo wyciszony przy większych prędkościach ,
          z zalet : dynamiczny , mało pali (na trasie nie ma dużego znaczenia jaką prędkością jedziemy , wynik i tak jest całkiem przyjemny) duży środek jak na swoją klasę , spory bagażnik

          Z wyposażenia , najbardziej mi sie podobają i dobrze mi sie sprawują LEDy , troche przeskok z H7
          2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

          Komentarz


          • #6
            2.0 TDI + DSG 6 biegowa skrzynia.

            Największa wada, to fabryczny program dwósprzęgłowej skrzyni biegów. DSG dąży to wrzucenia jak najwyższego biegu przy jak najniższej prędkości. Skutkiem są obroty na poziomie 1100-1300 rpm w ruchu miejskim. Zdarzało mi się widzieć 6 bieg przy prędkości nieco ponad 65 km/h (!!!). Toż to jest zabójcze dla silnika. Mniej odczuwalne w ruchu poza miastem i na autostradzie.

            Wcześniej jeździłem 2.0 TSI (20k km) oraz 1.8 TSI (30k km) obie jednostki z 7 biegową DSG i z racji silników benzynowych nie było to tak uciążliwe jak w diesel'u.

            Przeprogramowanie skrzyni to wydatek ok. 900 - 1000 PLN. Polecam zrobić to zaraz po zakupie (o ile nie było już zrobione), Inaczej koło 2-masowe, turbina, wał korbowy i EGR będzie szybko do wymiany. Wtedy skrzynia trzyma ładnie obroty na poziomie 1500 - 2200 rpm i przy 65 km/h jedzie się na 4 biegu, a nie na 6...

            Rozumiem ekologię, normę EURO 6, ale praw mechaniki nie da się zmienić ukazem carskim wydanym przez belgijskich polityków.

            Poza tym lista zalet jest dłuższa niż wad.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X