Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Limiter prędkości

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Limiter prędkości

    Witajcie
    Mam pytanie. W mojej Octavii III 2016 mam zamontowany tempomat z manetką jak poniżej Czy mam w tym autku limiter prędkości z którego mógłbym korzystać w mieście czy nie mam
    Moze mam tylko nie aktywny? A moze muszę zmienić manetkę na taką która ma na dole jeszcze przycisk ze zmianą funkcji?
    image.png

  • #2
    Nie masz. Limiter prędkości ma dodatkowe przyciski w dolnej części manetki.

    Komentarz


    • #3
      A dokładniej to od dołu jest przycisk MODE, którym przełączasz między limiterem a tempomatem.
      Speed limiter trzeba zakodować w silniku i w przypadku Octavii chyba też w sterowniku kierownicy. Silnik na pewno.
      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
        A dokładniej to od dołu jest przycisk MODE, którym przełączasz między limiterem a tempomatem.
        Speed limiter trzeba zakodować w silniku i w przypadku Octavii chyba też w sterowniku kierownicy. Silnik na pewno.
        Czyli dobrze rozumiem że wymieniam manetkę koduję silnik i sterownik kierownicy i sprawa załatwiona? Jaki to jest mniej więcej koszt dla znającego sie na rzeczy fachowca i jaką dokłądnie manetkę musiałbym zakupić?

        Komentarz


        • #5
          Z czystej ciekawosci spytam, ta funkcja jest Ci az tak potrzebna, ze angazujesz tyle zachodu?

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez zulu Zobacz wpis
            Z czystej ciekawosci spytam, ta funkcja jest Ci az tak potrzebna, ze angazujesz tyle zachodu?
            Duzo jezdze po mieście - a wiadomo jak dzisiaj wyglada sprawa mandatów. Nie mam najtańszego wyposażena w swojej O3 i nie mam u siebie zamontowanej takiej błachostki

            Komentarz


            • #7
              Tak przypuszczałem, jak jeszcze coś na koncie to się w ogóle nie dziwię. Chyba mamy ten sam pakiet wyposażenia i mam tak samo ;]

              Komentarz


              • #8
                mam taką samą manetkę - zamiast limitera predkosci jest ustawienie prędkości po której odzywa się dzwięk - tego szukasz?
                moj rocznik 2019
                widzę że w obd11 jest apka speed warning / odzywa się dzwięk jak przekroczysz prędkość
                ale jest też speed limiter za 100 ichnich kredytów

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez woksio Zobacz wpis
                  mam taką samą manetkę - zamiast limitera predkosci jest ustawienie prędkości po której odzywa się dzwięk - tego szukasz?
                  moj rocznik 2019
                  widzę że w obd11 jest apka speed warning / odzywa się dzwięk jak przekroczysz prędkość
                  ale jest też speed limiter za 100 ichnich kredytów
                  Nie to inna opcja - przy limiterze jak ustawisz zadaną prędkosć to przy naciskaniu na gaz nie przekroczy tej ustawionej prędkości - dopiero szybkie wciśnięcie gazu powoduje wyłączenie tego np podczas wyprzedzania

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez milek72 Zobacz wpis

                    Duzo jezdze po mieście - a wiadomo jak dzisiaj wyglada sprawa mandatów. Nie mam najtańszego wyposażena w swojej O3 i nie mam u siebie zamontowanej takiej błachostki
                    i co Ci ten limiter da ... ustawisz 60 ....bo jezdzisz po miescie
                    bedzie 40 czy 30 - i hu**** ale masz limiter na 60 ustaawiony

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X