Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana płynu chłodzącego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana płynu chłodzącego

    Cześć
    Jest jakiś czas lub przebieg na wymianę płynu chłodzącego , bo gdzieś mi wpadł w oko artykuł o 5 latach od nowości , a potem co dwa ?
    Jeśli tak - zrobię to sam ,który wąż wypiąć ... no i najważniejsze , układ sam się odpowietrza ?
    Z góry dzieki za podpowiedzi

  • #2
    Jest taka prosta zasada ,że wszystkie płyny ulegają degradacji . 5 lat to max dla chłodniczego , co 2 lata płyn hamulcowy lub co x km (większość reguluje producent) po pierwsze że chłonie wodę a po drugie i równie istotne ruszasz odpowietrzniki . Olej Silnika to chyba każdy wie . A olej w skrzyni manualnej co 60 -70 tys lub 6 lat .

    Komentarz


    • #3
      No i gitara

      Korzystając z otwartego tematu - wiesz może jaki olej kupić do skrzyni i ile ? Mówimy o oryginalnym
      Ostatnio edytowany przez gruto; 1235.

      Komentarz


      • #4
        Dobieraj do typu skrzyni co u ciebie siedzi i wtedy będziesz wiedział jaki i ile .

        Komentarz


        • #5
          podpowiesz jaki mam typ skrzyni ?

          97C2E850-A108-4D09-8293-1AD24CCC6109.jpg

          Komentarz


          • #6
            U mnie w CZDA 2015r:

            G052527A2 2,3L (wlewać przez czujnik!)
            zlane 1,9L, wlane 2,3L​

            Komentarz


            • #7
              Jaki czujnik ?
              A nie przez tą śrubę kontrolną z boku , aż zacznie się przelewać ?

              Komentarz


              • #8
                Slyszalem tylko tyle ze najlepiej oryginalny olej zalać
                Ostatnio edytowany przez gruto; 1235.

                Komentarz


                • #9
                  Zerknij do postu # 178 i dalszych, to co prawda skrzynia do silnika CHPA, ale chyba dużo się od CZDA nie różni:
                  Jaki olej do skrzyni biegów - Octavia Club Polska
                  Ostatnio edytowany przez spj; 5971.
                  Pozdrawiam,


                  Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                  Komentarz


                  • #10
                    Przepraszam was ale jestem w trasie a żona szuka. Haha

                    Komentarz


                    • #11
                      gruto, ja płyn chłodniczy i hamulcowy wymieniam raz na 2-3 lata i tak robię od wielu lat, zapisuję sobie w moim notatniku kolejny termin i jak przychodzi czas to proszę swojego mechanika aby wymienił przy serwisie także te płyny
                      jmors44

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez gruto Zobacz wpis
                        Jaki czujnik ?
                        A nie przez tą śrubę kontrolną z boku , aż zacznie się przelewać ?
                        od góry widać ten czujnik (nie jestem mechanikiem więc nie będę wymyślał co to za czujnik)

                        Przez śrubę z boku nie wlejesz tyle ile trzeba... kąt montażu skrzyni to uniemożliwia (dlatego u mnie zleciało tylko 1,9L zamiast 2,3L )
                        (opinia osoby pracującej ze Skodami).

                        W ogóle to bez sensu jest ten otwór rewizyjny skoro nie da się z jego pomocą nic zrobić... nawet poziomu sprawdzić się nie da skutecznie.

                        Komentarz


                        • #13
                          super - odnośnie ew wymiany oleju skrzyni wszystko wiem - tylko ten olej dlaczego taki drogi ?

                          teraz tylko wypmiana płynu chłodzącego ...wiecie ile wchodzi do układu ? ile kupić butelek - mówimy o oryginalnym ,gdzie spuszczać , jak odpowietrzać ?



                          E56710C1-BDAD-4D1E-9906-B2929C6F0476.jpg

                          Komentarz


                          • #14
                            Tu masz coś podobnego do tego co pisałem:
                            Wymiana oleju w skrzyni manualnej QXH - 1.4 TSI CZDA 150 km - Octavia Club Polska

                            Komentarz


                            • #15
                              olej już wiem - teraz mi chodzi o płyn chłodzący
                              - czy układ sam się odpowietrza
                              - co zdemontować żeby opróżnić układ
                              - pojemność układu ( ile kupić opakowań płynu G wiem że mieszać z wodą zdemineralizowaną )

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja wymieniałem olej w skrzyni 5kkm temu, typ skrzyni RSW manuał 6b
                                ​​​​​​Zdecydowałem się na olej firmy Fusch.
                                zlałem 1,9l a wlałem 2l.
                                Odkrecałem też jedną z dwóch śrub i to własnie z tego otworu wyciekło ponad 0,5l dodatkowo.
                                Wlewa się przez czujnik wstecznego siadać go od góry przy takim półksieżycu.
                                Robota na godzinę lub półtorej zależy ile ktoś chce czekać na kapiące krople starego oleju.

                                Komentarz


                                • #17
                                  No, ale kolega już wie wszystko przecież ....


                                  Płynu chłodzącego zlejesz max 4L a w ukladzie siedzi ok 10,5L jak pamiętam.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    który wąż wypiąć do zlania ??
                                    jak potem odpowietrzyć ?

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X