Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Felgi 18' i sporotwe zawieszenie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Felgi 18' i sporotwe zawieszenie

    Ja zdecydowałem się przyciemnić szyby. Najciemniejsza folia i powinno być ok dla maluszka.
    Kris, ile km nabiłeś?

  • #2
    Felgi 18' i sporotwe zawieszenie

    Witam.
    Już prawie zdecydowałem się na nową octavia 1.4TSI Elegance. Może ktoś z was dowiadywał się o możliwość dobrania tych felg z RS? Dokładnie te 18' czarne, które są na zdjęciach nowej RS.
    W salonie w Radomiu gość powiedział mi ze nie ma o tym mowy bo są zarezerwowane tylko dla RS ale chce to zweryfikować. Czy ktoś wybrał sportowe zawieszenie i 18 felgi? jak się ma to z jazda po nierównościach wszystko będzie czuć? No i wjazd na krawężnik będzie koszmarem?
    PS. Nie polecam ASO Skoda AMD w Radomiu co za ludzie tam pracują to żenada... na pewno tego auta tam nie kupie.
    Pozdro.
    Jest 1.4 TSI Elegance Blue Race 18' Golus
    Mój błękitny Skarb!

    Komentarz


    • #3
      m4g, możesz dokupić sobie felgi po odbiorze auta
      nie możesz "dobrać" felg od RS do 1,4tsi
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #4
        Zasugerowana cena przez tego "pana" to 1300zł za sztukę... za te czarne od RS możliwe?
        Jest 1.4 TSI Elegance Blue Race 18' Golus
        Mój błękitny Skarb!

        Komentarz


        • #5
          możliwe

          do obecnego RSa jedna felga 17" kosztuje ok 800-900pln
          czarne są droższe
          18" też będą droższe :P
          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

          Komentarz


          • #6
            m4g, to prawda z tymi kołami. Ja jak zamawiałem samochód to chciałem 17" z L&K i nie dało rady. Po prostu jak chcesz mieć koła z RSa to kup RSa, jak chcesz mieć koła z L&K to kup z L&K. Taka ich polityka.
            Za 1300 pln za sztukę to masz takie koła, że na OEMowe to bym nawet nie spojrzał.
            O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

            Komentarz


            • #7
              No dokładnie wiec chyba sobie odpuszczę.
              A co do wyboru fabrycznych 18 to jak wezmę wersje Elegance to dopłata 800zł tez jest za sztukę tych 18? Czy to już komplet bo w konfiguratorze nie doliczało chyba 4x800zl.
              I co z tym za wiechem bo trochę się obawiam.
              Jest 1.4 TSI Elegance Blue Race 18' Golus
              Mój błękitny Skarb!

              Komentarz


              • #8
                Ja zamówiłem 18 i 800zł to jest za kpl., natomiast nie zamawiałem sportowego zawieszenia ze względu na wjazd do garażu.
                Octavia 3 - 1.4TSI

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez m4g
                  A co do wyboru fabrycznych 18 to jak wezmę wersje Elegance to dopłata 800zł tez jest za sztukę tych 18? Czy to już komplet bo w konfiguratorze nie doliczało chyba 4x800zl.
                  komplet 800pln


                  Zamieszczone przez m4g
                  I co z tym za wiechem bo trochę się obawiam.
                  nie ma co się obawiać

                  jak chcesz 18cali to takie zawieszenie jest obowiązkowe - koza straszna będzie jak nie weźmiesz


                  m4g,

                  zawsze możesz napisać do tego użytkownika w sprawie nowego samochodu - do Krakowa masz blisko

                  Forum - Octavia Club Polska
                  kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                  SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez m4g
                    A co do wyboru fabrycznych 18 to jak wezmę wersje Elegance to dopłata 800zł tez jest za sztukę tych 18?
                    Nie no za 800 ziko to masz felgi + opony także spokojnie. Ja bym brał to zawieszenie sportowe. To jest tylko -15mm, a wygląda dużo lepiej i zapewne wpływa też na zachowanie się samochodu w zakrętach (mniej się pochyla).
                    Zamieszczone przez LUKI
                    m4g,

                    zawsze możesz napisać do tego użytkownika w sprawie nowego samochodu - do Krakowa masz blisko

                    Forum - Octavia Club Polska
                    Albo tu Forum - Octavia Club Polska do Mińska Mazowieckiego, a jak będzie trzeba to odbierzesz samochód w Warszawie tak jak ja to zrobiłem.
                    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                    Komentarz


                    • #11
                      Dzieki odezwe sie na bank do tych panow
                      Bylem dzis w salonie w Jankach umowilem sie na jazde we wtorek. Poslucham tez was i wezme ta sportowe zawieszenie.
                      A dowiadywal sie ktos (to juz moze abstrakcja ale mam kumpla mieszkajacego w pradze) jak wyglada zakup skody u zrodla czyli z Czech?
                      Pozdro i dzieki za podpowiedzi!
                      Jest 1.4 TSI Elegance Blue Race 18' Golus
                      Mój błękitny Skarb!

                      Komentarz


                      • #12
                        Mam pytanie dot. zmiany na felgi 18':
                        Jakie rozmiary opon założę tak żeby to jeszcze w miarę wyglądało i zachowany został komfort jazdy?
                        Czy opona 225/45/R18 zmieści się do O3?
                        Czy nie będzie szorować" na nierównościach o nadwozie?

                        Komentarz


                        • #13
                          bluebox, a pomyślałeś o przekłamaniu licznika?

                          po co ci 18 skoro chcesz wkładać większe "kapcie" ?
                          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                          Komentarz


                          • #14
                            Miałem taką myśl żeby zrobić sobie wygodę na 18 calowych felgach.
                            Pomyślałem o oponie Michelin Pilot Super Sport 225/45 R18 95 Y XL i ładnej czarnej 18' feldze. Zależało mi na profilu 45 żeby nie było też zbyt twardo i stąd moje pytanie.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez bluebox
                              Miałem taką myśl żeby zrobić sobie wygodę na 18 calowych felgach.
                              Pomyślałem o oponie Michelin Pilot Super Sport 225/45 R18 95 Y XL i ładnej czarnej 18' feldze. Zależało mi na profilu 45 żeby nie było też zbyt twardo i stąd moje pytanie.
                              Wg kalkulatora opon nie pasuje - musi być profil 40 przy tej szerokości i średnicy.
                              Sam ubolewam nad tym, że standardowo nie ma 205/60R16 zamiast obecnego profilu 55 - wtedy komfort - również na większych felgach - byłby dużo lepszy.

                              Komentarz


                              • #16
                                225/45 R18 ma średnicę: 659,7 mm
                                225/45 R17 ma średnicę: 634,3 mm
                                Różnica 25,4 mm
                                Średnica koła wzrośnie o 2,5 cm. Mogłoby wejść.... Jak myślicie?

                                Komentarz


                                • #17
                                  bluebox, ja bym wsadzał 225/40/18 i nie kombinował, bo spadku komfortu względem 225/45/17 (sam teraz zmieniałem z 17" na 18") tak naprawdę jakiegoś drastycznego nie ma, a cena opon +200 pln to IMO bez sensu inwestycja. Można lepiej tą różnicę w cenie spożytkować.
                                  O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X