Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rozpoznawanie znaków drogowych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rozpoznawanie znaków drogowych

    tak to moje z xenonem nie zdążyłem finansowo

  • #2
    Rozpoznawanie znaków drogowych

    Witam!

    Czy u kogoś działa rozpoznawanie znaków drogowych?

    Składową jakiego ustrojstwa jest ta funkcjonalność? Lane Assist czy czegoś innego?

    Na pewno musi do tego być kamera, a czy kamera jest tylko przy LA czy jeszcze przy czymś innym?
    Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
    Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

    Komentarz


    • #3
      To i ja sie podlaczam do pytania
      Przy okazji jesli by ktos podzielil sie praktycznymi uwagami jak to dziala w realu

      Komentarz


      • #4
        Funkcja ta wymaga kamery wielofunkcyjnej i nawigacji. Nie jest częścią lane assist.
        Nie wiem czy działa w PL.

        Komentarz


        • #5
          Czego wiec jest czescia?
          Wiem, ze Columbus moze odczytywac te znaki -- tzn. maja wtedy one wyzszy priorytet niz te na mapach. Ale czy kupujac Columbusa dostajemy tez ta kamere?
          Poza tym mysle, ze to ta sama kamera co przy Lane Assist... Ale tak tylko sobie gdybam

          Komentarz


          • #6
            Kamera jest ta sama - wielofuncyjna.
            To osobna funkcjonalność, osobna opcja wymagająca domówienia nawigacji.
            Przy nadmiarze znaków na polskich drogach wątpię by to działało.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez lempart
              ........ Ale czy kupujac Columbusa dostajemy tez ta kamere?
              Dobre ..... .......dostajesz też DynaAudio, kamere cofania, PLA z OPS by się wyświetlał, AUX, UBS / Media IN, TV Tuner..... słowem wszystko co pociągnie Columbus.
              Przy odrobinie szczęścia to tylko KOD do radia dostaniesz i na tym się skończy.

              Komentarz


              • #8
                Czyli jak mam zamowionego Columbusa to powinno byc OK, tak?
                Faktycznie, polskie drogi to niezly test dla zaimplementowanych algorytmow Moze byc niezly zgry dla systemu
                Samo rozpoznawanie znakow wydaje sie OK, przynajmniej jesli chodzi o ograniczenia predkosci, bo czasami mozna miec watpliwosc ile mozna pocisnac. I zwykle wtedy jak sie wcisnie, to przychodzi placic extra podatek zwany mandatem i sluchac pouczen od ekspertow o nadmiernej predkosci.
                Taki off topic, kiedys zostalem zatrzymany kolo 1 w nocy za predkosc. Policjant tlumaczyl mi, ze obok jest szkola i ... moga przechodzic dzieci Dodatkowo byly wakacje Az mnie korcilo zapytac, czy on jest od czytania, a kolega w aucie od pisania

                [ Dodano: Sro 16 Paź, 13 09:47 ]
                Zamieszczone przez spacewalker
                Zamieszczone przez lempart
                ........ Ale czy kupujac Columbusa dostajemy tez ta kamere? Zamowilem tez Lane Assistant tak przy okazji -- tam kamera juz jest.
                Dobre ..... .......dostajesz też DynaAudio, kamere cofania, PLA z OPS by się wyświetlał, AUX, UBS / Media IN, TV Tuner..... słowem wszystko co pociągnie Columbus.
                Przy odrobinie szczęścia to tylko KOD do radia dostaniesz i na tym się skończy.
                Chodzi o to, ze nie ma w konfiguratorze opcji pt. "rozpoznawanie znakow". Wiec jesli moglbys byc na tyle mily jak sie znasz i powiedziec z czym zatem te opcje dostajemy, to bede wdzieczny.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez lempart
                  Chodzi o to, ze nie ma w konfiguratorze opcji pt. "rozpoznawanie znakow". Wiec jesli moglbys byc na tyle mily jak sie znasz i powiedziec z czym zatem te opcje dostajemy, to bede wdzieczny.
                  Mi też w pytaniu chodziło o uzyskanie odpowiedzi na to pytanie, a nie czyjeś ironizowanie, że do Columbusa dostajemy wszystko.
                  Więc spacewalker, może tak na poważnie konkretna odpowiedź, jeśli posiadasz stosowną wiedzę?

                  Przy okazji, wg mnie Columbus nie powinien być potrzebny do rozpoznawania znaków, bo te wyświetla także MaxiDot, a elementem wymaganym jest kamera - ta zaś chyba tylko przy Lane Assist jest montowana?
                  Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                  Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                  Komentarz


                  • #10
                    Opcja ta nazywa się TRAVELLER ASSISTANT. U nas chyba nie jest dostępna.
                    Współpracuje z nawi i wymaga jej posiadania.
                    Z aktualnymi mapami, w przeciwnym razie system zasygnalizuje, że brak mu informacji.
                    Rozpoznaje tylko znaki ograniczenia prędkości i zakazu wyprzedzania.
                    Może nie zadziałac gdy jedziemy zbyt szybko lub gdy znaki sa przy migających światłach (często na autostradzie).

                    Przypominam, że darmowa jest aktualizacja map tylko przez 3 lata.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez elektrykprosty
                      Przypominam, że darmowa jest aktualizacja map tylko przez 3 lata.
                      To i tak dobrze mysle. Chociaz pytanie ile placic trzeba pozniej za roczna aktualizacje. Jaki to koszt obecnie?

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez elektrykprosty
                        Opcja ta nazywa się TRAVELLER ASSISTANT. U nas chyba nie jest dostępna.
                        Współpracuje z nawi i wymaga jej posiadania.
                        Z aktualnymi mapami, w przeciwnym razie system zasygnalizuje, że brak mu informacji.
                        Rozpoznaje tylko znaki ograniczenia prędkości i zakazu wyprzedzania.
                        Może nie zadziałac gdy jedziemy zbyt szybko lub gdy znaki sa przy migających światłach (często na autostradzie).

                        Przypominam, że darmowa jest aktualizacja map tylko przez 3 lata.
                        W Polsce jest ta opcja nie dostępna, a w Czechach kosztuje ponad 10.000zł (w przeliczeniu). Wymaga MAXIDOTA color i COLUMBUSA, a działanie opiera się na analizie obrazu wideo i dlatego kosztuje takie masakryczne pieniądze. Znaki "odebrane" przez kamerę mają wyższy priorytet od tych co są zapisane w mapie cyfrowej Colubusa. Jeśli nie mamy tej opcji to w samym Columbusie wyświetlają się znaki ale tylko te co zostały wprowadzone na cyfrową mapę. W mieście kicha, ale poza miastem działa świetnie i pokrywa się z terenem zabudowanym (koniec/ początek) oraz ze znakami ograniczenia (koniec /początek).
                        PW

                        Komentarz


                        • #13
                          Mysle, ze mozesz sie mylic apko -- ale za to bym sobie reki uciac nie pozwolil .

                          Otoz nie jestem pewien, czy nie wystepuje w Polsce system TRAVELLER ASSISTANT. Wedlug mnie wystepuje (niestety moj dealer nie odpowiedzial mi na to pytanie). Sadze tak, po odwiedzinach czeskiej strony Skody. Po pierwsze traveller assistant to tak na prawde pakiet, a nie sam w sobie system. Zawiera w sobie jednak owo rozpoznawanie znakow drogowych. Ale nie tylko, bo w ramach tego pakietu jest jeszcze (w Czechach):
                          - Columbus (wraz z DAB)
                          - Lane Assistant
                          - Intelligent Light Assistant
                          - Kolorowy MAXI DOT
                          - czujniki deszczu, oswietlenie podlogi, lusterko z czujnikiem wilgotnosci (samosciemniajace)

                          Tak wiec cena prawie 60k CZK (~10k PLN) wynika wlasnie z tego faktu, ze to tak na prawde pakiet rozwiazan.

                          Mysle wiec, ze jesli w Polsce kupuje sie Columbusa za 6.7k PLN, Lane Assistant za 1.7k PLN, Intelligent Light Assistant za 750 PLN, a lusterka sa w pakiecie RS i tak, to mniej wiecej cenowo sie pokrywa. Znaki mamy podobne ;-) No ale to moja spekulacja juz w tym momencie. I mimo, ze zestaw podobny kosztowo, to akurat rozpoznawania znakow moze nie bedzie :-/

                          Przy okazji pozdrawiam kolege spacewalker'a. Wlasciwie to kolego zachowales sie niemal jak Walker grany przez Chucka Norrisa. Pol obrot i pozamiatane. Jak wiec nie masz nic do powiedzenia, to sugeruje nie pisac i ugryzc sie w jezyk tudziez klawiature

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez lempart
                            Mysle, ze mozesz sie mylic apko -- ale za to bym sobie reki uciac nie pozwolil .

                            Otoz nie jestem pewien, czy nie wystepuje w Polsce system TRAVELLER ASSISTANT. Wedlug mnie wystepuje (niestety moj dealer nie odpowiedzial mi na to pytanie). Sadze tak, po odwiedzinach czeskiej strony Skody. Po pierwsze traveller assistant to tak na prawde pakiet, a nie sam w sobie system. Zawiera w sobie jednak owo rozpoznawanie znakow drogowych. Ale nie tylko, bo w ramach tego pakietu jest jeszcze (w Czechach):
                            - Columbus (wraz z DAB)
                            - Lane Assistant
                            - Intelligent Light Assistant
                            - Kolorowy MAXI DOT
                            - czujniki deszczu, oswietlenie podlogi, lusterko z czujnikiem wilgotnosci (samosciemniajace)

                            Tak wiec cena prawie 60k CZK (~10k PLN) wynika wlasnie z tego faktu, ze to tak na prawde pakiet rozwiazan.

                            Mysle wiec, ze jesli w Polsce kupuje sie Columbusa za 6.7k PLN, Lane Assistant za 1.7k PLN, Intelligent Light Assistant za 750 PLN, a lusterka sa w pakiecie RS i tak, to mniej wiecej cenowo sie pokrywa. Znaki mamy podobne ;-) No ale to moja spekulacja juz w tym momencie. I mimo, ze zestaw podobny kosztowo, to akurat rozpoznawania znakow moze nie bedzie :-/

                            Przy okazji pozdrawiam kolege spacewalker'a. Wlasciwie to kolego zachowales sie niemal jak Walker grany przez Chucka Norrisa. Pol obrot i pozamiatane. Jak wiec nie masz nic do powiedzenia, to sugeruje nie pisac i ugryzc sie w jezyk tudziez klawiature
                            Sprawdzałem to bo byłem żywotnie zainteresowany i masz rację to jest cały pakiet tak jak piszesz plus jeszcze rozpoznawanie znaków osobno płatne 10kpln . Podobno będzie na to promocja bo nikt tego nie bierze czyli będzie w formie pakietu specjalnego bo chcą się promować, kosztów dużych nie poniosą bo to tylko soft jest specjalny, a sprzęt i tak jest już zainstalowany, nawiasem mówiąc może to nawet już mamy ale jest zablokowane kodem producenta...
                            PW

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X