Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czarny lakier

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez gusiak11
    bierz każdy kolor tylko czarny :szeroki_usmiech
    i tego się trzymaj :diabelski_usmiech

    Komentarz


    • #27
      mrfazi, :lol: coś w cytacie zjadles :diabelski_usmiech
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
      przedstawiam smerfetke

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez lilo
        neoXs napisał/a: np. ASO zafundowało mi polerkę po naprawie blacharskiej i miałem koliste drobne rysy na całym aucie jak się popatrzyło pod słońce ;/ )





        bo zrobili to na odczepnego
        Na odczepnego, to zostaloby nieco rysek starych, co jeszcze mozna przebolec, oni spier... lakier :P

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez Tippo
          oni spier... lakier
          Bez przesady narobili tylko tzw. hologramów da sie bez wiekszych problemów usunąć ale trzeba wiedzieć jak i skąd się biorą żeby ich nie robić ( ale to chyba nie ten wątek )


          A takich samochodów co były w ten lub podobny sposób polerowane to w słoneczny dzień wiedzę kilka stojąc na światłach
          http://carsdetailing.blogspot.com/

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez gusiak11
            Bez przesady narobili tylko tzw. hologramów da sie bez wiekszych problemów usunąć ale trzeba wiedzieć jak i skąd się biorą żeby ich nie robić ( ale to chyba nie ten wątek )
            Nie powiedzialem, ze zrobili to na zawsze, ale kolega, zeby to mialo rece i nogi, musi sie teraz udac do ciebie :P , a serwis kase wzial...

            Komentarz


            • #31
              Kolega auto odsprzedał i problemu tego już nie ma W każdym razie efekt "kółek" zobaczyłem dopiero wiosną bo auto odebrałem zimą, całe lśniące itd i nie było tego widać Najgorsze było to, że samochód miał pół roku. Nie dość, że w dupę strzała dostał to jeszcze ASO cały lakier mu sp@#%# Btw. taki efekt uzyskałem w Ganinex Katowic. Jeszcze oddano mi auto z niedomykającą się klapą bagażnika i na poprawkę musiałem jechać na jakieś odludzie (blacharkę robią gdzie indziej) bo bym inaczej czekał bez auta znowu z tydzień.

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez Sweetdream
                Jak się Wam sprawuje czarny lakier?
                miałem czarną II FL...lakier tragiczny, miękki, podatny na zarysowania, ciężki w utrzymaniu - po wyjeździe z myjni "musisz" wytrzeć samochód z wody, bo inaczej masz zacieki bardzooo widoczne, zresztą po wytarciu też itd... :lol:
                Jak dla mnie biały kolor jest o niebo lepszy w utrzymaniu o srebrnym nie wspominając.
                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez Tippo
                  oni spier... lakier
                  nie chciałem aż tak ostro skomentować ich roboty :P
                  Daniel

                  Komentarz


                  • #34
                    Jedyny minus czarnego koloru jaki widzę to problem utrzymania go w czystości szybko się brudzi. Jest to mój pierwszy czarny samochód ale raczej nie ostatni korzystam z dobrej myjni ręcznej i jakoś nie zauważyłem większych problemów. Co do zarysowań nie zgodzę się, że szybciej się rysuje po prostu na czarnym łatwiej zobaczyć drobne ryski w porównaniu z kolorem srebrnym czy białym.
                    Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez lukaszc2
                      Co do zarysowań nie zgodzę się, że szybciej się rysuje po prostu na czarnym łatwiej zobaczyć drobne ryski w porównaniu z kolorem srebrnym czy białym.
                      Dokładnie tak kolego, każdy (prawie) sie rysuje tylko jedne są bardziej podatne inne mniej nie kolor ma na to wpływ, ale na szczęście technologia XXIw. pozwala na zminimalizowanie/z powolnienie tego procesu.

                      Gdybym miał możliwość (przy zakupie używki nie ma, nie jest priorytetem) srebrnego bym nie kupił, ale ja mam ''szajbę'' do której lakier srebrny się średnio nadaje, czarny daje najbardziej spektakularne efekty ale jakiś fajny grafit, granat oczywiście w metalicu/perle.
                      Co do tego że trzeba dbać wycierać itd... każdy lakier wymaga takich zabiegów bo będzie widać np. waterspoty, na szybko myłem auto na bez dotyku i następnego dnia mimo wycierania zaraz po, gdzieś z pod uszczelek listewek powypływało i mimo że srebrny odpowiednie kosmetyki poszły w ruch.
                      http://carsdetailing.blogspot.com/

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez gusiak11
                        ale jakiś fajny grafit, granat oczywiście w metalicu/perle.
                        Na rosso burdello tez wychodzi super kazdy wosk :P

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez lukaszc2
                          Co do zarysowań nie zgodzę się, że szybciej się rysuje po prostu na czarnym łatwiej zobaczyć drobne ryski w porównaniu z kolorem srebrnym czy białym.
                          Zamieszczone przez gusiak11
                          Dokładnie tak kolego, każdy (prawie) sie rysuje tylko jedne są bardziej podatne inne mniej nie kolor ma na to wpływ, ale na szczęście technologia XXIw. pozwala na zminimalizowanie/z powolnienie tego procesu.
                          Jak nie ,jak tak...to kolor jest winny.
                          Czarny jest miekki,rysuje od patrzenia...szczegolnie na Hondach i Mazdach...tak twierdzi fachowiec od detailingu :szeroki_usmiech
                          Wiec prosze...ogarnijcie sie i douczcie :szeroki_usmiech
                          Tato,tato...czy to auto jest chore?
                          Nie synku...to diesel PD.

                          Honda...the power of dreams.
                          Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez gusiak11
                            ...
                            Co do tego że trzeba dbać wycierać itd... każdy lakier wymaga takich zabiegów bo będzie widać np. waterspoty...
                            Fakt, na każdym lakierze to widać. Na czarnym z kilometra, na beżowym/srebrnym/szarym z kilkudziesięciu centymetrów dopiero.

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez gebek
                              Zamieszczone przez lukaszc2
                              Co do zarysowań nie zgodzę się, że szybciej się rysuje po prostu na czarnym łatwiej zobaczyć drobne ryski w porównaniu z kolorem srebrnym czy białym.
                              Zamieszczone przez gusiak11
                              Dokładnie tak kolego, każdy (prawie) sie rysuje tylko jedne są bardziej podatne inne mniej nie kolor ma na to wpływ, ale na szczęście technologia XXIw. pozwala na zminimalizowanie/z powolnienie tego procesu.
                              Jak nie ,jak tak...to kolor jest winny.
                              Czarny jest miekki,rysuje od patrzenia...szczegolnie na Hondach i Mazdach...tak twierdzi fachowiec od detailingu :szeroki_usmiech
                              Wiec prosze...ogarnijcie sie i douczcie :szeroki_usmiech
                              A czy kolega może przeczytać to co napisałem ale przeczytać ze zrozumieniem, a jak zrozumiesz to proszę ogarnij się sam i doucz się.
                              Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                              Komentarz


                              • #40
                                A czy kolega może przeczytać to co napisałem ale przeczytać ze zrozumieniem, a jak zrozumiesz to proszę ogarnij się sam i doucz się.
                                _________________
                                Eeee tam...ja tam swoje wiem :wink: czarny jest winny :szeroki_usmiech a bialy jest ''debest''
                                Tato,tato...czy to auto jest chore?
                                Nie synku...to diesel PD.

                                Honda...the power of dreams.
                                Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

                                Komentarz


                                • #41
                                  lukaszc2, Egh uprzedziłeś mnie

                                  Zamieszczone przez gebek
                                  a bialy jest ''debest''
                                  i zapewnie od 10 lat wyglada jak funkiel nowka salonowka :lol:
                                  http://carsdetailing.blogspot.com/

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez elektrykprosty
                                    Fakt, na każdym lakierze to widać. Na czarnym z kilometra,
                                    ... niestety to bolesna prawda, ale i tak nie zamieniłbym mojej czarnuli na żaden inny kolorek.

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      gusiak11, wiesz,ja tak naprawde sie nie znam...jestem dostawca pizzy.
                                      Ale czytam opinie'' detailingowca'' z forum...ze czarny sie rysuje,bo jest miekki...a teraz Ty drugi ''detailingowiec''piszesz cos odwrotnego...WTF :roll:
                                      Ja tam wiem wszystko o serach do pizzy
                                      Tato,tato...czy to auto jest chore?
                                      Nie synku...to diesel PD.

                                      Honda...the power of dreams.
                                      Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        gebek,

                                        Ja wszystko rozumiem, po to są m. in. fora żeby coś sie dowiedzieć ale proponował bym nie cytowac informacji nie sprawdzonych a gdzieś wyczytanych.

                                        Uwierz mi na forach detailingowych również wypowiadają sie osoby które wiedzą że dzwoni ale nie do końca w którym kościele

                                        Ja sie podpieram swoja kilkuletnia wiedzą, może nie mogę powiedzieć że zjadłem na tym zęby ale naprawdę w garażu kilka h spędziłem, i kolor auta nie ma wiekszego wpływu na jego rysowanie ale to jest troche jak z tymi waterspotami na czarnym widzi kazdy z kilometra na jasnych ja widze z 50m nie wprawieni z 10m.

                                        A wracając do pytania autora posta pisałem ze jak bawi go dbanie o auto to ciemne kolory przede wszystkim czarny daje najfajniejsze efekty, natomiast jeżeli nie to jak najbardziej z jasnym lakierem bedzie miał łatwiejsze życie

                                        P.S> też amatorsko czasem upiekę placka lub dwa jaki ser jest najlepszy do pizzy
                                        http://carsdetailing.blogspot.com/

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          gebek, Taaa jak tylko spojrzę na mojego czarnucha to zaraz z polerką muszę zapindalać :diabelski_usmiech

                                          I tu kolega gebek, ma rację czarny rysuje się od samego patrzenia i to faktycznie wina koloru :wink: :P

                                          lukaszc2, gusiak11, poluzujcie zawory bo wam szwy puszczą :wink:
                                          Daniel

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            lilo,

                                            Spoko damy radę z tymi szwami. :szeroki_usmiech

                                            Ja tylko nie chciałem żeby z kolegi gebek, ''nabijali'' się że pisze jakieś nie sprawdzone info

                                            Zamieszczone przez lilo
                                            czarny rysuje się od samego patrzenia
                                            Moja srebrna też sie rysuje nie ma tu znaczenia kolor, znaczenie ma twardość lakieru, Mitsu sie rysuje o przecierania firbra a Subaru już sie trzeba przyłożyć do polerki. Każde auto jest trochę inne, akurat grupa VAG ma dość twarde lakiery ale nie pancerne. Mam w domu mondeo MK IV po pół roku mieszkania pod chmurką wyglądał jak by miał powłokę kolor sie zwie GREEN PARK, a po polsku ciemno zielony metalic , jest to długa rozmowa i chyba nie na ten wątek
                                            http://carsdetailing.blogspot.com/

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Zamieszczone przez gusiak11
                                              Moja srebrna też sie rysuje nie ma tu znaczenia kolor, znaczenie ma twardość lakieru
                                              No wreszcie milo kogos madrego posluchac .
                                              Ja tak sobie myslalem,ze z tymi kolorami to jak z serem na pizzy...im wyzsza temp.
                                              tym ser jest bardziej miekki.
                                              Analogicznie czarny kolor sie bardziej nagrzewa w sloncu...wiec jest bardziej miekki od
                                              np.bialego i sie bardziej rysuje :idea:
                                              Ale skoro tak nie jest :idea: ...czlowiek cale zycie sie uczy
                                              Tato,tato...czy to auto jest chore?
                                              Nie synku...to diesel PD.

                                              Honda...the power of dreams.
                                              Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Jak kto dba, tak ma, niezależnie od twardości lakieru.U mnie na poprzedniej OIIFL czarnej,regularnie mytej i woskowanej po czterech latach nie miałem swirli ani żadnych rysek, aż do tego stopnia, że przy sprzedaży potencjalni kupujący zarzucali mi, że robiłem polerkę do handlu, a ona była po prostu zadbana, fakt że czarną trzeba myć często żeby zawsze ładnie wyglądała. Teraz dla odmiany mam białą, tutaj mniej widać kurz i drobny brud, ale bardziej widoczne są kropki od smoły, asfaltu i żywica z drzew, wniosek taki że białą można myć trochę rzadziej ale trzeba dokładniej.

                                                Dodam,że czarna całe życie bez polerki, tylko glinka i dobre kosmetyki.
                                                Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  padero,

                                                  Nic dodać nic ująć
                                                  http://carsdetailing.blogspot.com/

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Po 3tygodniach uzytkowania moge stwierdzic, ze wybral bym teraz bialy kolor (niestety perly nie ma).
                                                    Autko na drugi dzien po umyciu juz jest brudne, wystarczy poranna rosa i wszedzie widac kurz, zacieki.
                                                    Na myjnie juz majatek wydalem :P
                                                    Black magic

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X