Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Columbus w O3 - czy warto

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Stałem przed takim samym dylematem.
    Zdecydowałem się zamówić Columbusa - duży ekran, filmy, lepiej to wygląda - nie ukrywam, że spory udział w decyzji miał efekt "bycia gadżeciarzem"
    I oby mapy z Columbusie okazały się dobre :P Poza tym wyświetlacz 8'' - puszczę córce bajkę to może coś zobaczy z kanapy - po cichu na to liczę
    Co do czujników cofania i kamery cofania. W poprzednim samochodzie miałem czuniki + kamerę cofania. Był dłuższy nić Octavia. Fajny gadżet i naprawdę ułatwiał parkowanie. Ale w nowej Octavii czuniki cofania mają też graficzną prezentację na ekranie, z której strony i jak daleko jest przeszkoda - testowałem dosyć mocno na jeździe próbnej. Jeżeli chodzi o mnie - to naprawdę wystarczy i na pewno nie dołożyłbym kamery cofania za 1000,00 PLN gdyby była dostępna w opcjach.
    Po prostu to co jest w Octavii wystarczy w zupełności. Opcję kamery (jeżeli się pojawi) polecam na pewno komuś, kto planuje jeździć z przyczepą (caravaning, jakiś sprzęt wodny) - ułatwia podjeżdżanie pod przyczepę, szczególnie, kiedy nie mamy możliwości manewrowania samą przyczepą (chociażby ze wzlgędu na jej ciężar). No i jeszcze tym, którzy niepewnie czują się przy parkowaniu tyłem
    Zapewne zawsze będzie sytuacja, gdzie czujnik nie wykryje, a jakby była kamera, to by się przeszkodę zobaczyło - jednak moje subiektywne doświadczenia w tym zakresie zabroniłyby mi wydać 1000,00 PLN na kamerę cofania

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez Qgar
      Zamieszczone przez Wojqba
      3 lata od zakupu samochodu, pisałem już kiedyś o tym w innym wątku...
      A nie przypadkiem tak długo, jak są dostępne na www.navigation.com ?
      informacja z wielkiej księgi sprzedawców, a co do strony to nie wiem jak to będzie dalej działało....

      Komentarz


      • #28
        co do kamery to też nie wydałbym za nią 1K gdyby była dostępna, zwłaszcza, że teraz i tak cały czas byłaby zabrudzona :wink: Ktoś już o tym pisał na forum
        Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

        Komentarz


        • #29
          Zależy gdzie byłaby zamontowana. Ja miałem przymocowaną do blendy nad tablicą - fakt zimą się brudziła ale mimo wszystko i tak obraz był całkiem niezły.

          Komentarz


          • #30
            Użytkuje OIII z Columbusem od 5 miesięcy ( jedna była produktu. 5.2013 obecna 17.styczen i oto kilka moich spostrzeżeń:

            1. Mapy, prowadzenie i obliczanie tras SUPER, na początku musiałem sie troche przyzwyczaić i wyczuć mapę, ale teraz jest super i to z wylaczonym głosem

            2. Nowa ma juz trasy ktore nie są jeszcze oddane do użytku - hehe ( obwodnica Rawicza, kompletna A1 ze strykowa do Gdańska wiec spokojnie bez aktualizacji mozna 2 lata śmigać

            3. Co do parkowania to czujniki są bardzo czule a nawet za czule:-) 3 miesiące jeździłem modelem z Asystentem parkowania - i wyobraźcie sobie ze nawet nie wiem jak działa bo nie miałem okazji wypróbować - zbędny gadżet , ale za to czujniki boczne mnie wkurzaly bo piszczały przy kraweznikach i bramkach na autostradzie
            Octavia III Kombi 2.0 TDI DSG Elegance+Columbus+Skóra+amizing+chromy+Front Assist i pare innych

            Komentarz


            • #31
              a'propo czujników - to bez asystenta, też są upierdliwe. Jesne, że pogoda zła, błoto - brudzą się szybko ale IMO mega wrażliwe.... chyba za bardzo
              Paseratti B8 1.8 TSI DSG

              VW Jetta 1.2 TSI

              Komentarz


              • #32
                Dorzucał ktoś może dodatkowe TV w zagłówkach lub odblokowywał VIM?
                [zamówiona] O3 2,0 TDI Kombi Elegance + "trochę" dodatków

                Komentarz


                • #33
                  Podbijam pytanie poprzedniego autora.

                  Czy ktoś instalował monitory w zagłówkach pod DVD z Columbusa?

                  Czy ktoś odblokowywał VIM?

                  Z góry dziękuję za odpowiedź

                  P.

                  Komentarz


                  • #34
                    Uważam że stosunek ceny do efektu jest nieprzyzwoity. Ale mam.
                    Columbus - to nie tylko komputerek, ale również przyzwoita antena GPS.
                    Efekt - rewelacyjnie szybko odnajduje się i reaguje na zmianę kierunku jazdy.
                    Używałem paru rożnych nawigacji (Garmin, nokia, AutoMapa w laptopie) - czas startu nieporównywalny na korzyść Columbusa), szybkość reakcji na zmianę kierunku albo zjechanie z wyznaczonej trasy - też wygrywa Columbus.
                    Wskazówki na Maxi-Dot - OK.
                    Mapy OK (oparte na tych samych danych co w Nokiach - jak ktoś zna) - na razie dostępne za darmo. jak długo - któż to wie?
                    Oglądanie filmów - jak chyba wiadomo - tylko na postoju, wg. mnie w samochodzie raczej zbędny bajer.
                    Współpraca z telefonem - super, również głosowo, ale sprawdzałem tylko Nokia - Lumia i Nokia 808 (z Symbianem).
                    Dźwięk - dla mnie OK, ale nie mam jakichś szczególnych wymagań. Fajny bajer - to loga stacji radiowych.
                    No i brak jakichkolwiek kabli, uchwytów - to dla mnie zaleta.
                    Reszta to gadżety (wg. mnie) fajne, ale mnie niepotrzebne.
                    Drażni mnie:
                    1. Wygaszenie ekranu (jak jest mi zbędny) - działa tylko do wyłączenia zapłonu. Potem trzeba od nowa załączać - a trzeba na to 3-4 kliknięć.
                    2. Brak możliwości podłączenia zewnętrznego urządzenia z sygnałem video (np rejestratora) - a technicznie jest to możliwe.
                    OIII 1,4 TSI (CHPA)
                    wcześniej OII FL 1,6 MPI

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X