Pakiet Dynamic+sportowe zawieszenie z XDS = RS?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • AdamSkoda
    Drive
    • 2007
    • 55

    Pakiet Dynamic+sportowe zawieszenie z XDS = RS?

    Zamieszczone przez likoss
    Pomoc starszym, nie smiecic , dzien dobry powiedziec, nie wrzeszczec w nocy na balkonie...
    Są jeszcze miejsca na tym świecie gdzie świat nie stoi do góry nogami Jednak ludzie którym ktoś wpoił do głowy, że liczą się tylko oni a reszta to ch.j niestety tak podchodzą do życia.

    Zamieszczone przez robreg
    Chyba około pierwszego woodstocku to się chyba zaczęło psuć i zaczęliśmy kroczyć w dół, bo "rodzice" zaczęli być zgredami bez autorytetu.
    Rodzice zaczęli wychowywać egoistów, pępków świata - to jest przyczyna.

    Zamieszczone przez Alonzo_
    Powstrzymali się od "grzybów" w czasie zimnej wojny a nie raz było o włos.
    Putin głupi nie jest, ale powiedział otwarcie niedawno w temacie ataku że "w dwa dni jest w Kijowie, Rydze, Wilnie czy Warszawie." Ma zamiar "zaskoczyć Zachód naszymi nowymi rozwiązaniami w kwestii ofensywnej broni jądrowej o której jeszcze nie mówimy". Może blefuje kto wie, nie wydaje się.
  • metrotest
    Rider
    • 2006
    • 506
    • Volkswagen
    • AHF 1.9 TDI VP 110 KM
    • CCZA 2.0 TSI RS 200 KM

    #2
    Pakiet Dynamic+sportowe zawieszenie z XDS = RS?

    Biorąc pod uwagę swoje pozytywne wrażenia z jazdy O3 RS TDI /poza osiągami/ opisane TU zastanawiam się nad silnikiem 1.8 TSI: znacznie tańszym a jednocześnie z lepszym przyśpieszeniem; ewentualnie 2.0 TSI jak rzeczywiście będzie miał "to coś".

    Jeśli do O3 1.8 TSI Elegance dołożymy 1/ pakiet Dynamic /sportowe fotele+sportowa kierownica/ oraz 2/ zawieszenie sportowe z XDS to jakie będą różnice w prowadzeniu .

    W RS pozostaje "szybsza" kierownica - 2 obroty między skrajnymi położeniami oraz mocniejsze hamulce natomiast pozostałe elementy dot. prowadzenia powinny być te same /w tym wielowahacz z tyłu/.

    Czy pomijając względy estetyczne /RS jest ładniejszy/ to oba auta prowadzić się będą b. podobnie?

    Komentarz

    • greg505
      L&K
      • 2013
      • 1239

      #3
      Zastanow sie nad opcja 4x4, bedzie sporo lepsza trakcja
      Black magic

      Komentarz

      • Maicroft
        Moderator
        S_OCP MemberModeratorr
        • 2004
        • 25757
        • Audi

        #4
        Ale bedzie kombi, bedzie DSG i bedzie 70Nm mniej niz w RS lub 30Nm wiecej niz w osce - Chcialem to wczoraj napisac o 4x4, ale stwierdzilem, ze niech ktos inny bedzie pierwszy bo uslysze ze skrzywiony jestem :lol:
        Spritmonitor.de

        Komentarz

        • m4g
          Drive
          • 2008
          • 81

          #5
          To sportowe zawieszenie bierzesz pod uwagę z felgami 18'? Gość z salonu opowiedział mi historie pewnego pana co miał w Superbie 18 i wymienił przez 1,5 roku 7 kompletów opon ponadto mówił ze na tym sportowym to telepać będzie strasznie... Nie wiem co robić też bo chciałem żeby choć trochę wyglądem przypominała RS (żona się śmieje ze mnie )
          Jest 1.4 TSI Elegance Blue Race 18' Golus
          Mój błękitny Skarb!

          Komentarz

          • Enriquez
            RS
            • 2009
            • 7685
            • Superb III (3V3)

            #6
            Zamieszczone przez m4g
            Gość z salonu opowiedział mi historie pewnego pana co miał w Superbie 18 i wymienił przez 1,5 roku 7 kompletów opon
            Ta, a świstak siedzi i zawija w sreberka. Co za brednie - jak ktoś nie umie jeździć to tak jest, ale nie wyobrażam sobie 7 zniszczonych kompletów...
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz

            • ketivv
              L&K
              • 2011
              • 1155

              #7
              Zamieszczone przez m4g
              Gość z salonu opowiedział mi historie pewnego pana co miał w Superbie 18 i wymienił przez 1,5 roku 7 kompletów opon
              pewnie mu geometrie w ASO ustawiali to ścierał opony aż miło ;-)

              Komentarz

              • Ceed1
                Rider
                • 2012
                • 461

                #8
                Z tym 2 obrotami to przesada. Normalna OIII ma 2,75. Najlepsi w klasie C "zwyczajni" sportowcy mają 2,5.

                Komentarz

                • Basik_
                  Rider
                  • 2013
                  • 667

                  #9
                  RS ma coś, ala servotronic w bmw, ile jest dokładnie obrotów to nie wiem
                  Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                  Komentarz

                  • elektrykprosty
                    Rider
                    • 2013
                    • 311

                    #10
                    Mając 1,8 TSI 4x4 objedziesz RS-a na śliskim. Albo pod górkę.

                    Komentarz

                    • greg505
                      L&K
                      • 2013
                      • 1239

                      #11
                      Zamieszczone przez Maicroft
                      Ale bedzie kombi
                      Tego nie moge zrozumiec :evil:
                      Chetnie bym doplacil za naped, ale za inna bude juz nie
                      Black magic

                      Komentarz

                      • Maicroft
                        Moderator
                        S_OCP MemberModeratorr
                        • 2004
                        • 25757
                        • Audi

                        #12
                        To takie zagranie taktyczne moim zdaniem.

                        Zwlaszcza ze wzgledu na RS-a, zeby wybor RS, a 4x4 byl troche mniej skomplikowany.
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz

                        • martini73
                          Ambiente
                          • 2013
                          • 167

                          #13
                          Zamieszczone przez Ceed1
                          Z tym 2 obrotami to przesada. Normalna OIII ma 2,75. Najlepsi w klasie C "zwyczajni" sportowcy mają 2,5.
                          Żadna przesada. Golf GTI 2 obroty. Na dowód test z Carbuyer'a:
                          W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

                          (około 2:25s odtwarzania)

                          Komentarz

                          • Ceed1
                            Rider
                            • 2012
                            • 461

                            #14
                            Golf to nie Skoda.

                            Komentarz

                            • kamirsen
                              Classic
                              • 2013
                              • 39

                              #15
                              Panowie wczoraj odebrałem RS na felgach 17cali i oponach 225/45 i jedzie sie bardzo przyjemnie i nawet na nierownosciach nie jest tak zle i prawde mowiac jest komfortowo. Na lato mam fabryczne 18 ale nie jezdzilem na nich wiec nie wiem jak to bedzie
                              RS liftback - 2.0TSI - DSG - chrom - skóra - i pare innych

                              Komentarz

                              • redfoxik
                                Classic
                                • 2013
                                • 22

                                #16
                                Zamieszczone przez Ceed1
                                Golf to nie Skoda.
                                chodziło o Golfa GTI i Octavię RS

                                Komentarz

                                • Basik_
                                  Rider
                                  • 2013
                                  • 667

                                  #17
                                  Zamieszczone przez kamirsen
                                  Panowie wczoraj odebrałem RS na felgach 17cali i oponach 225/45 i jedzie sie bardzo przyjemnie i nawet na nierownosciach nie jest tak zle i prawde mowiac jest komfortowo. Na lato mam fabryczne 18 ale nie jezdzilem na nich wiec nie wiem jak to bedzie
                                  Czekamy na fotki auta w showroom i opis z wrażeń z jazdy, i użytkowania, napisz co Ci się nie podoba, a co jest fajne w aucie.
                                  Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                  Komentarz

                                  • metrotest
                                    Rider
                                    • 2006
                                    • 506
                                    • Volkswagen
                                    • AHF 1.9 TDI VP 110 KM
                                    • CCZA 2.0 TSI RS 200 KM

                                    #18
                                    Napisz, napisz wrażenia z jazdy 8) Jazda testowa RS-em zwłaszcza w wersji TSI jest jak historia z Yeti. Wszyscy wierzą w istnienie, ale nikt widział :evil:

                                    Gdybyś potrzebował przykładu to opis RS TDI już jest ... :P TU

                                    No i co z pytaniem

                                    Jeśli do O3 1.8 TSI Elegance dołożymy 1/ pakiet Dynamic /sportowe fotele+sportowa kierownica/ oraz 2/ zawieszenie sportowe z XDS to jakie będą różnice w prowadzeniu.

                                    Komentarz

                                    • kamirsen
                                      Classic
                                      • 2013
                                      • 39

                                      #19
                                      jesli chodzi o odp na pytanie o 1.8 TSI z XDS itd to nie znam odp bo nie jezdzilem czyms takim ani nawet nie wiem jak wyglada pakiet dynamic do zwykłej octavi.

                                      Zdjecia zrobie w weekend i zamieszcze w show roomie bo teraz to rano jade do pracy i nie ma czasu a jak z pracy wychodze to juz ciemno i nic nie widac. Co do wrazen z jazdy to jak narazie zrobiłem tylko 70km i to na autostradzie czy drodze expersowej ale cos juz tam wiem;

                                      Wybrałem wersje z pełną skóra i czerwonymi dodatkami i wygląda to super a co do samych siedzeń to jak dla mnie nie są to pełne kubełki co ma zalete bo są wygodne i na pewno na dłuższą trasę będą ok i troche trzymaja w zakrętach.

                                      dołożyłem rownież ten dodatek do wyboru trybu jazdy sport, normal, econ, indyvidual i powiem wam ze to jest jedyny słuszny wybór bo widać różnice w każdym trybie np:
                                      w trybie normal auto pracuje spokojnie i według mnie zbiera sie troche lepiej niż 1.8TSI, dzwiek jest ok tak jak na TSI, W trybie econ auto jest zupełnie wyciszone i jedzie tak jak 1.8TSI a za to w trybie sport budzi sie do zycia to znaczy zmienia sie barwa brzmienia i mój jeden koleg stwierził ze brzmi jak V8 i z daleka słychać że jest to auto szybkie no i wtedy zapier.... tak ze jak zone dzisiaj przewiozłem po S11 to swierdziłą ze z nia to mam jeździć w trybie econ bo ona sie boi. Wczoraj zrobilismy test z kolegą któŸy ma Renault Megane RS dłubnięte na 290 koni. Jechaliśmy równolegle z prędkością ok 80km/h i na znak but w podłogę. przez pierwsze 5 sek byłem z przodu ale poźniej mnie dopadł i zaczł lekko wyprzedzać ale nie było to wiecej niż długość auta. Dodam iż ja mam DSG a kolega w manualu.

                                      Auto zamówiełm na felgach 18 cali ale od razu założyłem 17 cali z zimowymi oponami i co do komfortu to wygląda to tak iż na poznańskich drogach jedzie komfortowo i nie ma czego się czepiać. Mam kawałek drogi z płyt betonowych to tam wtedy troche nerki odbija ale da sie przeżyć.

                                      narazie wiecej wrażeń nie mam bo za mało km no i nie mam co opisywać wnętrza itd bo to jak w innych.

                                      Jesli ktoś by chciał zobaczyć mojega RS bo sie zastanawia nad kupnem to chętnie pomoge i pokaże jak to jedzie ale nie dam jeździć

                                      do końca tygodnia jestem poznan/skórzewo pozniej do 6 stycznia w Trzciance a po 6 poznań
                                      RS liftback - 2.0TSI - DSG - chrom - skóra - i pare innych

                                      Komentarz

                                      • Basik_
                                        Rider
                                        • 2013
                                        • 667

                                        #20
                                        kamirsen nic tylko pogratulować super fury. Czekamy na foty w showroom
                                        Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                        Komentarz

                                        • BartS
                                          Classic
                                          • 2014
                                          • 11

                                          #21
                                          Odgrzewam temat. Zapewne teraz juz niektorzy będą w stanie podzielić sie swoja wiedza dot zawieszenia sportowego. Zastanawiam sie nad dorzuceniem go do 2,0 TDI kombi. Czy jest dużo mniejszy komfort niż na standardowym zawiasie? Ile faktycznie jest auto nizej?
                                          pzdr
                                          [zamówiona] O3 2,0 TDI Kombi Elegance + "trochę" dodatków

                                          Komentarz

                                          • edyp13
                                            Classic
                                            • 2013
                                            • 29

                                            #22
                                            Zamieszczone przez BartS
                                            Odgrzewam temat. Zapewne teraz juz niektorzy będą w stanie podzielić sie swoja wiedza dot zawieszenia sportowego. Zastanawiam sie nad dorzuceniem go do 2,0 TDI kombi. Czy jest dużo mniejszy komfort niż na standardowym zawiasie? Ile faktycznie jest auto nizej?
                                            pzdr
                                            Ja mam zawieszenie sportowe i nie mogę jakoś powiedzieć żeby było za twarde na nasze drogi, dla mnie jest OK, ale lubię twardsze zawieszenia, swoje pewnie też robią felgi 16" i opony zimowe, na wiosnę/lato mam 17" i pewnie komfort trochę spadnie. Ogólnie jak dla mnie jest OK, autko dobrze się trzyma na szybciej pokonywanych zakrętach. Co kto lubi/woli.
                                            Obniżenie jest może ze 2 cm, ale poprawia się odbiór optyczny auta, z kolei krawężniki jakby wyższe teraz były

                                            Komentarz

                                            • leszekmw
                                              RS
                                              • 2005
                                              • 5356

                                              #23
                                              Zamieszczone przez edyp13
                                              Ja mam zawieszenie sportowe
                                              ale przy jakim silniku bo nie widać.. :?:
                                              w 2.0tdi O3 ?
                                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                              GVI 1.4TSI
                                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                              Komentarz

                                              • edyp13
                                                Classic
                                                • 2013
                                                • 29

                                                #24
                                                Zamieszczone przez leszekmw
                                                Zamieszczone przez edyp13
                                                Ja mam zawieszenie sportowe
                                                ale przy jakim silniku bo nie widać.. :?:
                                                w 2.0tdi O3 ?
                                                1,8 tsi

                                                Komentarz

                                                • sebkoch
                                                  Ambiente
                                                  • 2014
                                                  • 231
                                                  • Octavia III (5E3)
                                                  • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

                                                  #25
                                                  Zamieszczone przez Basik_
                                                  RS ma coś, ala servotronic w bmw, ile jest dokładnie obrotów to nie wiem
                                                  Właśnie sobie przeglądałem kody wyposażenia "mojej" 1.8 TSI i mam coś takiego:

                                                  1N3 L LEN Speed-related variable steering assist (Servotronic)

                                                  Czyżby 1.8 miało też progresywny układ kierowniczy?
                                                  Octavia 3 Liftback 1.8 TSI Elegance, Biel Candy + Amazing + Dynamic + Sport Look + 18" Turini Black + Sunset + Mode Selection etc... ---> Zobacz tutaj

                                                  Komentarz

                                                  Pracuję...