Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spory hałas powyżej 140 km/h

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Kris86, ot o silniku odnosilo sie do obu aut - i 1.4 i RSa

    Chodziło o to ze buda 1.4tsi jakims cudem generuje wiecej hałasu niz RS.. Jedyne co do głowy przychodzi to belka, zamiast wahacza, ale czemu to ma taki wpływ na szumy powietrza?

    Moja O3 RS

    Komentarz


    • #52
      A jak to jest w przypadku 1.8 ? Mógłby ktoś się wypowiedzieć ?

      Komentarz


      • #53
        Wydaje mi się, że RS po prostu jest konstrukcyjnie przystosowany do szybszej jazdy, a zatem dużo lepiej go wyciszyli i nie oszczędzali na tym

        Komentarz


        • #54
          Moze cos w tym byc, Cupra tez jezdzi lepiej niz zwykly Leon (jest cichsza i o dziwo lepiej wybiera nierownosci - opinie z forum Seata) . Zwyklym Leonem nie jechalem, ale Cupra owszem i jest napewno lepiej wyciszony niz moja O3 i zawias rowniez wyraznie lepiej radzi sobie z poprzecznymi nierownosciami, mimo 19cali vs 16 u mnie w O3.

          Komentarz


          • #55
            bo Twoja Octa też jest zwykła

            Komentarz


            • #56
              sopi, dobre pytanie, podłaczam sie! Tym bardziej ze przy zakupie w gre wchodzi 1.8TSI, a nie 1.4...

              Kris86, moze tak byc, nie mniej ciekawia mnie dokładne roznice, bo buda z zewnatrz i w srodku wyglada prawie identycznie.. pomijam fotele i kolory, ale tak, ciezko wylapac roznice..

              Moja O3 RS

              Komentarz


              • #57
                krzyzakp - sprawdz czy w RS-ce masz szybe akustyczna. Kiedys robilismy dochodzenie i wyszlo, ze czasem Skoda wrzuca szybe akustyczna. Wlasnie RS-ki(nie wszystkie) to mialy i wersje z lepszym dzwiekiem.

                W 1.4 praktycznie nie trafialy sie szyby akustyczne, ale byly i takie przypadki. Nie do konca wiadomo jaka jest zaleznosc.

                Komentarz


                • #58
                  Dzieki za wskazowke, rzuce okiem.
                  Patrzac na szybko jak sa oznaczane, trafiłem na info, ze obecnie bardzo czesto stosuje sie je w dieslach, w celu poprawy wygluszenia, co by pasowało, jako ze mam TDI

                  Moja O3 RS

                  Komentarz


                  • #59
                    TDI moga miec tez lepsze wygluszenia (grodz) + na pewno maja wiecej oslon, pod podwoziem, i na masce. Byc moze to wszystko wylapuje tez szumy innego pochodzenia niz sam diesel.

                    Ale ciagle jednak, jezeli chodzi o szum powietrza, to bym szybe podejrzewal.

                    Komentarz


                    • #60
                      W o3 nie bylo i nie ma szyb akustycznych.
                      Ja od kiedy zalozylem eibach pro kita stwierdzam, ze jest znacznje ciszej na nierownosciach.
                      Black magic

                      Komentarz


                      • #61
                        Zamieszczone przez greg505
                        W o3 nie bylo i nie ma szyb akustycznych.
                        Ja od kiedy zalozylem eibach pro kita stwierdzam, ze jest znacznje ciszej na nierownosciach.
                        Mam u siebie literka A na przedniej szybie, niby to oznacza akustyczną. Ale jest głośno jak w jakimś koszmarze (szumy wiatru, silnik jest ok). Wogóle dziwią mnie opinie poprzedników, że w RS jest ciszej. Moje subiektywne wrażenie, to w 1.4 TSI jest ciszej. Przekora nie zamierzona

                        Komentarz


                        • #62
                          Tez mam A, ale to raczej nie jest oznaczenie szyby alustycznej, SG oznacza taka szybe obrazkiem ucha.
                          Silnik 1.4 jest wyraznie glosniejszy niz 1.8, ale przy wiekszych predkosciach szum opon i wiatru wyraznie zaglusza jednostke napedowa.

                          Co ciekawe, po kolejnej wymianie szyby mam znacznie ciszej w aucie, przy 200 jest podobnie jak wczesniej przy 160-170. Chyba wczesniej mialem zle wklejona :roll: albo mi sie tylko wydaje :lol:
                          Black magic

                          Komentarz


                          • #63
                            Zamieszczone przez greg505
                            Chyba wczesniej mialem zle wklejona :roll: albo mi sie tylko wydaje :lol:
                            mam odpryski które kwalifikują szybę do wymiany. Swoją wymieniłeś w ASO czy jakiś zamiennik?

                            Komentarz


                            • #64
                              Zamieszczone przez dj1978
                              Zamieszczone przez greg505
                              Chyba wczesniej mialem zle wklejona :roll: albo mi sie tylko wydaje :lol:
                              mam odpryski które kwalifikują szybę do wymiany. Swoją wymieniłeś w ASO czy jakiś zamiennik?
                              Dwa razy zmienialem w aso, mam podgrzewana, wiec niech sie aso martwi w razie problemow z drucikami
                              Black magic

                              Komentarz


                              • #65
                                ja tylko mogę porównać starego BKD (OII) do CKFC. przy tych samych obrotach, 3000 tys/min, jest duuużo ciszej niż w BKD. w starym klekocie było w miarę cicho do 130-140km/h. w OIII jest zupełnie inaczej, po 800 kilosach pedałowania, moglem spokojnie słuchać radia i nie krzyczeć do żony. to nas bardzo pozytywnie zaskoczyło w tym aucie :wink:

                                Komentarz


                                • #66
                                  ufo, +1 do tego porownania Co prawda mam CUPA, a nie CKFC, ale takie same odczucia, porownujac do BKD.. tam przy 160 juz było ciezko rozmawiac, a teraz przy tej predkosci mozna sobiespokojnie porozmawiac..

                                  Moja O3 RS

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Wystarczy przesiadka z BKD na kazde inne CR w budzie O2FL :wink:
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      dokładnie, my jadąc 160 czy 170 wcale nie musieliśmy się wysilać tylko normalnie rozmawialiśmy i bez problemu każdy wszystko słyszał. Jedyne co słychać to dźwięki powietrza

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Silnik jest dobrze wyciszony. Przeszkadza szum powietrza i szum opon. Jak tam w innych RS słyszycie te opony? prędkości 140+, bo 1.4 TSI na węższych gumach moim zdaniem jest znacznie cichszy.

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Zamieszczone przez krzyzakp
                                          BKD.. tam przy 160 juz było ciezko rozmawiac
                                          dokładnie tak było/jest...po wyjściu z auta jeszcze przez dobre 5 minut dobrze szumiało w bani :wink:

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X