Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1.4TSI - branie oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 1.4TSI - branie oleju

    No dobra to otwieramy pacjenta :roll: Mam nadzieję że pacjent przeżyje :roll:

  • #2
    1.4TSI - branie oleju

    Minęło już chyba wystarczająco dużo czasu by mogli się wypowiedzieć użytkownicy którzy mają już trochę przebiegu - u mnie dopiero 3,5kkm więc ciężko wyrokować.

    Jak z braniem oleju w nowych 1.4? Nie bierze nic czy jednak znika olej? Jeśli znika to w jakich ilościach (i jaki macie zalany)? Jak się ma sytuacja? :diabelski_usmiech
    Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Mam ten silnik w 7- 95% to trasy krótkie przedszkole 5km tyle.. raz na 2-3 miesiące 50-100ml łyknie.
      Obecnie auto ma 1,5 roku najechane 14kkm

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez bob_best
        u mnie dopiero 3,5kkm więc ciężko wyrokować.
        Po prostu napisz ile już dolałeś :lol:

        Słyszałem, że biorą, nie wiem tylko ile :wink:


        Achhh ten VAG 8)

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez bob_best
          Jak z braniem oleju w nowych 1.4
          Pomiędzy 0-3.5 kkm wciągnął ~ 300 ml
          - po wymianie (LM TopTec 4200) od 3.5- 8.5 kkm brak widocznych oznak na bagnecie (miał być bardzo długi wyjazd ~ 15 kkm zmiana oleju ponad programowo ale wyjazd nie wypalił)
          - po wymianie (LM TopTec 4200) od 8.5kkm - 15kkm brak widocznych oznak na bagnecie
          - po wymianie (LM TopTec 4200) od 15kkm - 25kkm (obecny przebieg) ubyło z bagnetu ~ 2mm (obstawiam, że 200-300 ml)

          Jazda bardzo różna począwszy od "emeryt style" skończywszy na "struś pędziwiatr i ponad 180 km/h na blacie" ogólnie średnie z miasta są bardzo niskie ~ 14-25 km/h a z trasy ~ 65-110 km/h
          Pozdr. Przemek

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez ryjeks
            Zamieszczone przez bob_best
            u mnie dopiero 3,5kkm więc ciężko wyrokować.
            Po prostu napisz ile już dolałeś :lol:

            Słyszałem, że biorą, nie wiem tylko ile :wink:


            Achhh ten VAG 8)
            nic jeszcze nie dolałem :P pudło :diabelski_usmiech
            Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

            Komentarz


            • #7
              Ja może zapytam inaczej czy komputer nie krzyczy, że trzeba dolać oleju - czy może jak krzyczy to już trzeba jechać do warsztatu na remont - w sumie jeszcze nie sprawdzałem stanu a też mam 3.5K przejechane.

              Komentarz


              • #8
                U mnie po 1500 km zero ubytku, a sprawdzam dość systematycznie (zboczenie zawodowe), a tak na marginesie mam pytanko do użytkowników O3 czy warto zmieniać olej przy tym przebiegu czy czekać np do 10kkm?? bo te 2 lata na serwis trochę mnie przerażają.

                Komentarz


                • #9
                  Przejechałem juz 11000.Na bagnecie nie widac zadnego ubytku ale auto nie pałowane na zimno, studzone po szybkich przelotach i oliwa wymieniona po pierwszych 1500 km na Motul 5W 30.

                  Komentarz


                  • #10
                    wlasnie przegladalem jeden magazyn motoryzacyjny i natknalem się na test długodystansowy 40k km dla octavii 1.2 105KM i tam w sumie zjadło strasznie dużo oleju... ale tam butowali silnik ile się da..... sami zobaczcie - skan zalaczony poniżej....u mnie na dystansie 1.5k km nie ubylo nawet 1mm...
                    Załączone pliki
                    O3 1.2 105KM 6M

                    Komentarz


                    • #11
                      Generalnie zdziwiłbym się, żeby tego oleju nie brał. Przy ostrej jeździe i konstrukcji silników 16V to norma.

                      Komentarz


                      • #12
                        Dla porownanie 1.4 TSI CAXA. Ja juz mam 51 tys. km przebiegu. Miedzy wymianami (co 15 tys. km) nie dolewalem nic. Podczas ostatniej zmiany (39 tys. km) bylo nalane 3.6l oleju i to wyszlo troche w obszarze A bagnetu nazwanym "nie dolewac" . Teraz zblizam sie do wymiany i poziom oleju jest dokladnie na granicy obszaru A i B. Poszedl moze 1 mm - ile to ml, nie wiem? Nie ma sensu dolewac. Wymiana za 3 tys. km. Uzytkowanie rozne, troche miasto troche trasa, ale w ciagu roku zrobilem 30 tys km.
                        Była: Skoda Fabia Combi 1.4 BKY 2006
                        Obecna: Skoda Octavia Combi FL 1.4 TSI 2011 CAXA
                        Silnik obecnie smaruje Mobil1 0w-40

                        Komentarz


                        • #13
                          ja juz w caxa mam 131000 km bez dolewek

                          Komentarz


                          • #14
                            Przy 17800km przebiegu upomniała się o olej komunikatem "sprawdź poziom oleju" i pomarańczową lampką. Na bagnecie (zimny) silnik było poniżej dolnego zakresu. Dolałem 300ml (ciemno było) i nie krzyczy, ale ją jeszcze sprawdzę i trochę doleję, zresztą i tak się wybieram na wymianę oleju i filtrów (nie w ASO) więc dużo lał nie będę.
                            O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez oskar12345
                              wlasnie przegladalem jeden magazyn motoryzacyjny i natknalem się na test długodystansowy 40k km dla octavii 1.2 105KM i tam w sumie zjadło strasznie dużo oleju... ale tam butowali silnik ile się da..... sami zobaczcie - skan zalaczony poniżej....u mnie na dystansie 1.5k km nie ubylo nawet 1mm...

                              przecież to normalne jak wstawiasz
                              kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                              SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez kylo76
                                Przy 17800km przebiegu upomniała się o olej komunikatem "sprawdź poziom oleju" i pomarańczową lampką.
                                Do maksimum powinno wejść około litra.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez ryjeks
                                  Do maksimum powinno wejść około litra.
                                  Tyle to ja jej przed wymianą nie dam, doleję do pół litra i starczy.
                                  O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez kylo76
                                    Tyle to ja jej przed wymianą nie dam, doleję do pół litra i starczy.
                                    I słusznie :wink:

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Przejrzałem zamieszczony test 1,2TSI - jednorazowo 1,5 litra dolewki oleju? Pomyłka, czy lali pod korek?
                                      Kolega ryjeks pisze, że do max jest około 1 litra, może w 1,2 TSI jest większa miska, albo przy każdym komunikacie otwierali maskę i na 100km spokój z domaganiem się oleju.
                                      O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Mam nakręcone dopiero ponad 3000 ale oleju nic nie ubyło na bagnecie :lol:
                                        Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
                                        http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Trancer
                                          Generalnie zdziwiłbym się, żeby tego oleju nie brał. Przy ostrej jeździe i konstrukcji silników 16V to norma.
                                          Absolutnie nie. "Branie" oleju przez silnik przy normalnej eksploatacji świadczy tylko o tym że konstruktor silnika to cipa
                                          Pozdrawiam
                                          perfex

                                          Octavia HTP

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez perfex
                                            przy normalnej eksploatacji
                                            W artykule nie piszą o normalnej eksploatacji, tylko o testowaniu - nie ich samochód, więc nie ich problem, ma być "fun". Znajomy jeździł Avensisem D4D (kupiona w salonie) i też dolewał jak ją pogonił po autostradzie. Patrząc na wpisy kolegów jedni dolewają dużo, inni mniej, a jeszcze inni wcale. Ważne, żeby mieć świadomość, że dolewka może być potrzebna.
                                            O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez perfex
                                              Zamieszczone przez Trancer
                                              Generalnie zdziwiłbym się, żeby tego oleju nie brał. Przy ostrej jeździe i konstrukcji silników 16V to norma.
                                              Absolutnie nie. "Branie" oleju przez silnik przy normalnej eksploatacji świadczy tylko o tym że konstruktor silnika to cipa
                                              Może i masz racje, może nie ale powiem Ci, że ludzie różnie podchodzą do określenia "normalna eksploatacja". Jeżeli wiem, że mój 1.4 TSI ma max moment w przedziale 1500-3500 obr/min to w takim zakresie będę się trzymał podczas normalnej eksploatacji, bo powyżej tego zakresu auto i tak nie będzie jechać. A jak ktoś usiłuje ciągną na red line to skutki są widoczne, większe zużycie silnika, oleju itd.

                                              Generalnie do 10k km zużycie oleju może być różne zależnie od egzemplarza.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez kylo76
                                                Przejrzałem zamieszczony test 1,2TSI - jednorazowo 1,5 litra dolewki oleju? Pomyłka, czy lali pod korek?
                                                Kolega ryjeks pisze, że do max jest około 1 litra, może w 1,2 TSI jest większa miska, albo przy każdym komunikacie otwierali maskę i na 100km spokój z domaganiem się oleju.
                                                W mojej poprzedniej octavii zaświecenie kontrolki niskiego poziomu oleju oznaczało, że po wlaniu 1 litra miałem dopiero minimum, i też przeważnie dolewałem 1,5 litra, w obecnej octavii już jest po przeglądzie 30-to tysięcznym i oleju nie musiałem dolewać do czasu wymiany

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Po przejechaniu około 6000 km dolewka nie jest potrzebna- 3500 obr nie przekraczam.....
                                                  O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                                                  Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                                                  Przebieg-ponad 25 000 km ...

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X