Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia III RS a Audi 3/4 i BMW3

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia III RS a Audi 3/4 i BMW3

    Math3o, brat kiedyś zatrzasnął kluczyki w Oplu Combo to go skasował 100 lub 150zł, ale w Olsztynie

  • #2
    Octavia III RS a Audi 3/4 i BMW3

    Hej.
    Jechałem kiedyś BMW 328i xDrive i ... moim zdaniem poziom wyciszenia jest gorszy niż w RSce. Podobnie i komfort jazdy.
    Ciekawi mnie jak RS wypada na tle Audi
    Ktoś ma porównanie?

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Sebastian75
      Jechałem kiedyś BMW 328i xDrive i ... moim zdaniem poziom wyciszenia jest gorszy niż w RSce. Podobnie i komfort jazdy
      miałem 328xi 2011, nadal mam inne BMW 4x4, mam a4 quattro i RSa- nie ma porównania pomiędzy BMW, Audi a Skodą
      zarówno jeśli chodzi o poziom wygłuszenia jak i właściwości trakcyjne
      i tyle w temacie
      nie doszukuj się na siłę wyższości Skody nad BMW czy Audi bo to nie ta liga
      zarówno jeśli chodzi o napęd/zawieszenie jak i o kulturę pracy silników czy jazdy, że nie wspomnę o wykończeniu
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #4
        Ciekawe czemu ludzie na forum BMW w temacie nowej 3 jki piszą , że jest głośniejsza od O3 , sam sie zastanawiałem zamiast RSa, jednak tyle płacić i dostać sredniej klasy produkt nie ma sensu. Z tego co wyczytałem na forum kilka osób pojechało do serwisu z problemem głośności we wnętrzu, odpowiedzieli im , że jak chcą mieć cicho , niech sobie kupią BMW 7.
        RS Stage 2 335/450

        Komentarz


        • #5
          @piotrek_gdy - źle interpretujesz moją wypowiedź.

          328i jest głośna i tyle - przejedź się nią i nową OIII. I to nie chodzi o jakieś "dowartościow2anie się", bo nie mam 18 lat, aby się zachowywać jak g...rz.

          Zależy mi na odpowiedzi kogoś, kto jeździ nową A4 zwłaszcza, bo chcę wiedzieć, co dostaną płacąc za auto zamiast 120 tys ... 200 "z ogonkiem".

          Komentarz


          • #6
            Nie jechałem RS. Zaś o A3 mogę sie wypowiedzieć. Wyciszenie bardzo dobre,drogi trzyma sie jak przyklejona,nie poddaje sie bocznym podmuchom wiatru, koła duże i szeroki bo 17tki,tłumi nierówności bardzo dobrze,nie przenosi drgań na karoserie.
            Bmw e60 np nie było tak ciche .
            Już odebrane A3 TFSI limuzyna

            Komentarz


            • #7
              E60 - masz na myśli 5tkę?

              No słyszałem właśnie, że Audi jest mega wyciszone. Jestem też bardzo ciekawy, jak plasuje się mój RS na tle A4'ki

              Komentarz


              • #8
                piotrek_gdy, widziałem na forum że już miałeś niejednego RSa i że masz też inne, bardziej markowe auta, więc co decyduje o tym przywiązaniu do RS?

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez heretic
                  więc co decyduje o tym przywiązaniu do RS
                  heretic, można cały czas coś modzić i mieć fun

                  Seat Leon ST FR by mirek_p11

                  Fotki
                  Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                  Fotki

                  Komentarz


                  • #10
                    mirek_p11, a w Audi to nie? można takie A4 doprowadzić do poziomu RS4 i jeszcze dalej :szeroki_usmiech

                    Komentarz


                    • #11
                      A czemu porownujemy Octavie RS z seryjnym A3-A4 a nie odpowiednikami S3 oraz S4 :roll: O BMW nie spomne
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • #12
                        @Maicroft - w sumie masz rację

                        Komentarz


                        • #13
                          Dla mnie trochę jałowa dyskusja rodem z piaskownicy. Jeśli ktoś "kocha" Audi, to jego podejścia nie zmieni żaden fan RSów i odwrotnie.
                          Poza tym te samochody to zupełnie różne światy. Skoda jest produkowana dla innej grupy odbiorców niż Audi i BMW.
                          Nie ma co drzeć szat o takie oczywistości.
                          www.kawapelnaslonca.pl

                          Komentarz


                          • #14
                            @trasat23 - nie miałem Audi, ani BMW przed tym, jak kupiłem RSa.
                            Ciekawy jestem opinii "nie nacechowanej zamiłowaniem" do którejś z tych marek.
                            Decyzje zakupowe podejmuję świadomie

                            Po tym jednak, jak jechałem i 328i i 530d zastanawia mnie na ile widać te róznice w codziennym życiu - życiu, gdzie częściej jeździmy do 140 km/h a nie więcej.

                            Śmiem powiedzieć, że do tej prędkości nie ma różnicy między RSem i tymi dwiema BMkami. Szukam więc opinii kogoś, kto jeździ Audi - a jak nie to się pofatyguję pewnie na jazdę próbną jakimś S4, chociaż ... w sumie Audi to już "prawie jak SKoda"...

                            Komentarz


                            • #15
                              Sebastian75, dla przykładu sąsiad ma e60 320d, nie jechałem nią ale środek tandetnie wygląda szczególnie ze wstawkami ala drewno, w dodatku na biegu jałowym kultura diesla dwu litrowego bmw też szału nie robi, buda się trzęsie gdzie w mojej octavii tak nie ma.

                              Szczerze, wole wykończenie x5 e53 niż e60 mimo że też są plastiki, zraziłem się do e60, taka jakaś tandetna a wydawało by się że inna liga niż jakiś tam kompakt skody, do skodziny wsiadam już od ponad 5lat i dalej morda się cieszy

                              P.S. s4 na kompresorze i 333PS w serii zrobi robotę :diabelski_usmiech
                              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                              Komentarz


                              • #16
                                piramida - ha, czyli coś jest na rzeczy.

                                Ja przyznam, że o RSie nie myślałem - "myśli" chodziły wokół bardziej Mazdy 6, tej nowej, ale jak się przejechałem to powiedziałem dziękuję. Wcześniej CItroen DS5 też się podobał - ale w realu masakra jakaś.

                                Volvo v60 było na tapecie tuż przed Skodą - jednak poziom wyciszenia to jakaś abstrakcja - przy 100 jest już głośno. A potem wsiadłem do OIII TDI 150 koni i ... szok.

                                Passat był jednak na tapecie i powiem, że OIII jest jak Passat. Tylko A4/S4 nie jeździłem - i wszystko wskazuje na to, że będę musiał się pofatygować do salonu przy okazji bo BMW mi kilku znajomych wychwalało, a wyszło, jak sam napisałeś - nawet F11tką jeździłem, jak pisałem, 530d - może (na pewno) przy prędkościach ponad 150 jest cichsza - ale ja głównie będę jeździł poniżej - a moim zdaniem przy prędkościach do 150 (co sprawdziłem empirycznie) jest bardzo podobnie...

                                Komentarz


                                • #17
                                  Sebastian75, jak chcesz mieć jeszcze ciszej walnij sobie superba, albo przynajmniej się przejedź i porównaj do OIII :P

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez sew1981
                                    jak chcesz mieć jeszcze ciszej walnij sobie superba
                                    najlepiej FL

                                    Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                    Fotki
                                    Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                    Fotki

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      sew1981 - jechałem Superbem, mimo, że mi się nie podoba, bo jest mega brzydki (ten po liftingu jest lepszy, ale i tak nie dla mnie)

                                      W moim odczuciu stary Superb jest podobnie wyciszony jak nowa OIII.

                                      Ciekawy jestem SUperba, co wejdzie na rynek podobno koniec 2015 i ma być "mega" - takie info mam z dwóch salonów od osób, co widzieli bryłę koncepcyjną - jak mówią robi duże wrażenie

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Sebastian75, nie jestem przywiązany do marki
                                        może nowa "3" jest gorzej wykończona- w tej 2011 było cicho(poza dźwiękiem silnika- ale to było stare 2,8 a nie 2,0 "zrobione" na 2,8 :wink: )
                                        jeździłem nową O3 i dla mnie poza kiepskim wykończeniem i halasem deprymująca jest podatność na boczne podmuchy wiatru i słabo precyzyjny układ kierowniczy

                                        wytłumienie w mojej A4 ma okolo 20cm gąbki(podłoga), drzwi maja podwójne panele, wykladzina jest zrobiona ze sztywnego materiału, pod podłoga są dodatkowe panele plastikowe
                                        żeby osiągnąć podobny efekt w mojej O2 zacząłem wygłuszac auto profesjonalnymi matami :roll:

                                        Zamieszczone przez mirek_p11
                                        można cały czas coś modzić i mieć fun
                                        dokladnie- RS jest cały czas modzony :wink:
                                        Audi zresztą też- chodzi o fun
                                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Dzięki piotrek za merytoryczną odpowiedź !

                                          Czyli dobrze mi ktoś mówił, że Audi jest super wyciszone - może po RSie skuszę się na S4kę

                                          I jak Ci poszło wygłuszenie w Octavii, zapytam z ciekawości?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Sebastian75, masz fotki w wątku o moim aucie
                                            teraz moge normalnie rozmawiać bez podnoszenia głosu w aucie przy prędkościach "autostradowych+" :wink:
                                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Idę poszukać

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamówiłem RSa mimo, że byłem nastawiony na Lexusa IS300H. Przewaga lexusa IS wobec Octavii to wyciszenie oraz spalanie w mieście. Wykończenie nie jest najlepsze (szczególnie pseudo skóra na drzwiach, o kierownicy nie wspomnę, bo wygąda tragicznie). Osiągi gorsze, mniejszy w środku (mam 190cm i było mi niewygodnie). Mimo szczerych chęci nie mogłem się zmusić, żeby zapłacić ok 60-80 tyś więcej, aby mieć porównywalne wyposażenie co skoda.
                                                Skoda Octavia 1.9 BXE 146KM
                                                Toyota Hilux 3.0 D4D 171KM

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  AndrzejP - otóż to, otóż to ....

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X