Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Lakier akrylowy niemetalizowany.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Lakier akrylowy niemetalizowany.

    Agamek12, hehe, dobre....i tak co najwyżej to na wykupienie t4 mogliby sobie pozwolić pewnie

  • #2
    Lakier akrylowy niemetalizowany.

    Szukam opinii użytkowników na temat lakierów akrylowych Błękit Pacific niemetalizowany, Czerwień Corrida, Biel Candy niemetalizowany.
    Czy jest na nich jakaś bezbarwna warstwa ochronna czy tylko kolor. Zwłaszcza przy płatnych kolorach. Jak wygląda taki lakier po myciu szczotką? Czy są na nich rysy?
    Przy czerwieni nic nie pisze że nie jest niemetalizowany. Czyżby błąd w opisie czy faktycznie ten lakier jest jakiś inny.

    Prosiłbym o jakieś zdjęcia auta zwłaszcza w czerwieni lub linki do stron.

    Komentarz


    • #3
      Na obydwu Octaviach (3 i 2FL) mam biały candy. Lakier wydaje się ok, oczywiście po 3 latach użytkowania widać na nim rysy, ale na ojca Passacie (granatowy metalik, nazwy nie pamiętam) jest podobnie. Jest na nim na pewno bezbarwna warstwa ochronna, lakiernicy z ASO twierdzili że jeśli chodzi o rodzaj i ilość warstw to akryle w nowych Skodach/VW/etc. są takie same jak metaliki i perły - czy można im wierzyć, nie wiem. Moim zdaniem nie warto dopłacać 2tys. do metalizowanego lakieru jeśli któryś z podstawowych się podoba, ale to oczywiście indywidualna decyzja

      Komentarz


      • #4
        w OIIFL miałem czarny i widac było małą ryske(nadal nie rozumiem dlaczegopodkład nie jest koloru lakieru) teraz w OIII mam biały zwykły i jestem bardzo zadowolony. Nie widze na nim zadnych rysek a samochód jest często myty.

        Komentarz


        • #5
          Re: Lakier akrylowy niemetalizowany.

          Zamieszczone przez TomaszW
          Jak wygląda taki lakier po myciu szczotką? Czy są na nich rysy?
          Są. Zresztą sam zobacz:

          Google Workspace Updates: New community features for Google Chat and an update on Currents

          Komentarz


          • #6
            Re: Lakier akrylowy niemetalizowany.

            Zamieszczone przez Mickul
            Zamieszczone przez TomaszW
            Jak wygląda taki lakier po myciu szczotką? Czy są na nich rysy?
            Są. Zresztą sam zobacz:

            Google Workspace Updates: New community features for Google Chat and an update on Currents
            Dziękuje za zdjęcia. Ogólnie lipa na maksa. Ten lakier to raczej żadnej osłony nie ma. Sam kolor. Pytanie za co się dodatkowo płaci w przypadku czerwonego w O3?

            Komentarz


            • #7
              Ja mam biały amalfi niemetalizowany w audi,a wcześniej biel candy w skodzie. Rysują sie jak każde inne lakiery. Na białym lakierze ryski są mało widoczne ,to na plus.
              Ten granat ze zdjęc musiał być traktowany porządną szczotą na myjniach mechanicznych. W metaliku też bedzie podobny efekt po takim myciu.
              Już odebrane A3 TFSI limuzyna

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez TREI
                w OIIFL miałem czarny i widac było małą ryske(nadal nie rozumiem dlaczegopodkład nie jest koloru lakieru) teraz w OIII mam biały zwykły i jestem bardzo zadowolony. Nie widze na nim zadnych rysek a samochód jest często myty.
                Mam też biały niemetalizowany i naprawdę jest o niebo lepszy od czarnego metalizowanego - nie widać rys, no ale ja myję auto na 2 wiadra i rękawicą z mikrofibry, co by nie było jestem zadowolony z lakieru a to jest moje pierwsze białe.
                Octavia 3 - 1.4TSI

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez progressowy
                  W metaliku też bedzie podobny efekt po takim myciu.
                  To prawda, ale to dopiero po kilku myciach. Rysy szybciej będą widoczne na akrylu niż na metaliku.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez TREI
                    (nadal nie rozumiem dlaczegopodkład nie jest koloru lakieru)
                    żeby podczas nakładania właściwego koloru było widoczne, czy jest dobrze położony.

                    Komentarz


                    • #11
                      Czy zwykły kolor blaknie? W metaliku to raczej takiego efektu nie ma. Na niektórych stronach znalazłem wpisy że przy zwykłych kolorach jest także dawana warstwa bezbarwna właśnie aby zapobiegać efektowi wyblaknięcia. Pytanie czy tak jest w grupie VW??

                      Komentarz


                      • #12
                        A kto myje samochod szczotka???? W PRL'u duze fiaty poldki maluchy sie tak mylo, a nie teraz!
                        Mam w stajni Giuliette czarny metalik i biel candy o3 i nie ma porownania jesli chodzi o utrzymanie lakieru w czystosci jak i estetycznosci. Na czarnym widac jak palcem sie dotknie mikro rysy, na bialym lakier wyglada w ch... Lepiej. Ktos powie, ze w Alfie jest lipny lakier.... Dodam, że mialem ibize 6L czarny metalik ibyl taki sam dramat z rysami itp itd. Wiem jedno, nigdy wiecej, czarnego, granatowego (tez mialem - seat leon) itp. A jak ktos chce auto myc szczotka, to niech sobie kupi egzemplarz niemalowany z karoseria z nierdzewki szczotkowanej. Zeby lakier wyblakl to tez trżeba sie temu przysluzyc. Na temat detailingu tez nie ma co sie rozwodzic, bo to wg mnie jedno ze zboczen wspolczesnosci, oczywiscie myje samochod z piana, gąbka, wycieram mikrofibra i co ktorys raz woskuje, ale wole spedzic czas z zona na innych przyjemnosciach
                        "Seks: Śniadanie mistrzów" - James Hunt

                        Komentarz


                        • #13
                          No warto dbać o czystość i porządek, ale bez przesady bo wtedy każdy kurzyk, każdy brud staje się wkur...cy :-)
                          SIMPLY CLEVER
                          Wiesz co dobre :-)

                          Moja Maszyna
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53846

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez JacekRS
                            A kto myje samochod szczotka???? W PRL'u duze fiaty poldki maluchy sie tak mylo, a nie teraz!
                            Mam w stajni Giuliette czarny metalik i biel candy o3 i nie ma porownania jesli chodzi o utrzymanie lakieru w czystosci jak i estetycznosci. Na czarnym widac jak palcem sie dotknie mikro rysy, na bialym lakier wyglada w ch... Lepiej. Ktos powie, ze w Alfie jest lipny lakier.... Dodam, że mialem ibize 6L czarny metalik ibyl taki sam dramat z rysami itp itd. Wiem jedno, nigdy wiecej, czarnego, granatowego (tez mialem - seat leon) itp. A jak ktos chce auto myc szczotka, to niech sobie kupi egzemplarz niemalowany z karoseria z nierdzewki szczotkowanej. Zeby lakier wyblakl to tez trżeba sie temu przysluzyc. Na temat detailingu tez nie ma co sie rozwodzic, bo to wg mnie jedno ze zboczen wspolczesnosci, oczywiscie myje samochod z piana, gąbka, wycieram mikrofibra i co ktorys raz woskuje, ale wole spedzic czas z zona na innych przyjemnosciach
                            Co do czarnego to zgodzę się z Tobą. Jest w utrzymaniu wymagający, a po czasie najbardziej wkurzają te mikro sysy widoczne pod światło. Fakt, że jak sie go nawoskuje to robi super wrażenie. Teraz mam białe auto i najbardziej wkurzają mnie owady na przednim zderzaku co chwile trzeba je zmywać
                            Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X