Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia 1.4 TSI spalanie przy 130 i 160 km/h

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia 1.4 TSI spalanie przy 130 i 160 km/h

    Wbrew pozorom nie było tak ciężko cały zabieg to 1,5 godziny

  • #2
    Octavia 1.4 TSI spalanie przy 130 i 160 km/h

    Witam,

    Temat spalania pojawiał się już kila razy ale nikt nie podawał spalania przy stałych prędkościach autostradowych 130 i 160 km/h (takie same prędkości dla jakich podawane były dla RS, jak dla kogoś 160 to za szybko to proszę o test przy 150 km/h)
    Test w miarę możliwości wykonujemy na jak najdłuższym odcinku (np 10 km) ustawiając żądaną prędkość na tempomacie. Z góry dziękuję za wpisy

    Komentarz


    • #3
      Re: Octavia 1.4 TSI spalanie przy 130 i 160 km/h

      Zamieszczone przez szplukasz
      Witam,

      Temat spalania pojawiał się już kila razy ale nikt nie podawał spalania przy stałych prędkościach autostradowych 130 i 160 km/h (takie same prędkości dla jakich podawane były dla RS, jak dla kogoś 160 to za szybko to proszę o test przy 150 km/h)
      Test w miarę możliwości wykonujemy na jak najdłuższym odcinku (np 10 km) ustawiając żądaną prędkość na tempomacie. Z góry dziękuję za wpisy
      Nie masz większych zmartwień?? Szczęśliwy człowiek...
      Pozdrawiam
      perfex

      Octavia HTP

      Komentarz


      • #4
        Nie masz większych zmartwień?? Szczęśliwy człowiek...
        Mam ale to nie temat na to forum. Nie chcesz wstawić danych ze spalaniem to nie zaśmiecaj tematu

        Komentarz


        • #5
          Przy 120 na tempomacie na trasie Wieliczka - Łódź spalanie wg komputera 6,1, średnia 71 km/h

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez kropi
            Przy 120 na tempomacie na trasie Wieliczka - Łódź spalanie wg komputera 6,1, średnia 71 km/h
            No i to sie ma nijak do tych 120. Kolega pyta ile wyjdzie jak na drodze o powiedzmy wiecej niz jednym pasie ruchu w dana strone ustawi sie tempomat na opisana predkosc przejedzie 10-20-30-100km z taka predkoscia i ile wyniesie spalanie.
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              Zacytuję siebie z innego wątku:
              Forum - Octavia Club Polska

              Zamieszczone przez Qgar
              O3 kombi 1.4TSI z DSG, przebieg ok.1000km, na pokładzie ok. 250kg (kierowca+pasażerowie+bagaż)
              Odcinek 235km autostrady A1 (Rusocin->Kutno-Wschód)
              Temperatura zewnętrzna 12-14st.C, pogodnie z przelotnymi opadami deszczu
              Na tempomacie 140km/h, tryb Normal
              Średnia prędkość z autostrady 125km/h
              Spalanie z komputera 8,0L/100km
              Może to Ci da jakiś pogląd.
              Dodam tylko, że ostatnio (niedziela, 6 lipca 2014) na nieco krótszym odcinku autostrady, ok. 216km, ta sama autostrada tylko w drugą stronę (od węzła Kowal) i spalanie wyszło 7,1L/100km. Nie podam jednak dokładnej średniej prędkości, bo nie sprawdzałem na końcu odcinka, ale kilkanaście kilometrów wcześniej (może kilkadziesiąt) było 112km/h, więc wolniej, no i auto trochę bardziej dotarte - przebieg ok. 3500km. Prawie cały odcinek na tempomacie za wyjątkiem kilku wyprzedzeń ze zwiększeniem prędkości do 160-180km/h i paroma zwolnieniami na 2ch czy 3ch ograniczeniach do 100-110km/h i 2ch zjazdach na MOP.
              Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
              Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

              Komentarz


              • #8
                Nie sprawdzisz spalania w ten sposób, jechałem jakiś czas temu autostradą ponad 200 km w jedną a następnie wracałem tym samym odcinkiem cały czas tempomat 140 km/h i w jedną spalanie wskazane przez kompa 5,9 a w drugą 6,7l/100 km (ten sam odcinek ta sama prędkość obciążenie, to samo paliwo itp.).
                Jeśli chodzi o realne spalanie z ponad 450 km jazdy autostradowej na tempomacie ustawionym na 140 km/h (oczywiście gdzie się dało, średnia prędkość wyszła ponad 100 km/h) spalanie z komputera to 6,1 litra (samochód załadowany po brzegi bagażami 4 osoby na pokładzie tylko ciśnienie w oponach podniesione zgodnie z zaleceniami producenta do wartości podanych przy max obciążeniu - generalnie polecam podwyższanie ciśnienie zgodnie z tabelą w klapce wlewu paliwa - w zeszył roku pojechałem z pełnym obciążeniem na ciśnieniu 2,1 i myślałem, że boczny wiatr zepchnie mnie z autostrady samochód był mało stabilnym obecnie po dopompowaniu kół przed wyjazdem samochód bardzo stabilny)
                Załączone pliki
                Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                Komentarz


                • #9
                  Różnica w spalaniu na tej samej trasie ale w dwie strony jest bardzo prosta do wytłumaczenia. Może mieć na to wpływ wysokość nad poziomem morza. Możemy w jedną stronę jechać do celu, który jest wyżej położony. Najważniejsze jednak co u siebie zaobserwowałem to jak jadę z zachodu na wschód oczywiście plus minus to spalanie mam mniejsze około 0,5l niż jak jadę w przeciwnym kierunku. Tysiące razy sprawdzone. Panowie to WIATR. Albo nas pcha albo hamuje. W Polsce z grubsza wiatry wieją z zachodu i północnego zachodu. Po części tłumaczy to także fenomen zajebistego paliwa w Niemczech. Jak ktoś jedzie na zachód ( przeważnie pod wiatr ) to samochód jakiś taki muł i więcej pali niż jak się wraca do domu na niemieckim paliwie. Zgadzam się, że niemieckie jest dużo lepsze niż nasze ale na pewno nie w takim stopniu jak to np. niektórzy opisują. To tyle moich subiektywnych spostrzeżeń.

                  Komentarz


                  • #10
                    Ceed1, +1
                    dodałbym jeszcze następujące elementy:
                    - rozgrzanie auta --> ruszanie w jednym kierunku z zimnego po nocce a powrót rozgrzanym
                    - układ drogi np.: z jednej strony stromy zjazd gdzie trzeba użyć hamulca a z drugiej łagodny albo w jednym kierunku mamy STOP ale wracając jedziemy z głównej
                    - ciśnienie atmosferyczne?
                    - temperatura powietrza
                    Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                    Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                    Komentarz


                    • #11
                      dodałbym jeszcze następujące elementy:
                      Dodać trzeba teściową (100 kg+), teścia(120 kg+), żonę (.....+)
                      Jakie będzie spalanie ?
                      Nie macie większych problemów ?
                      Była - Octavia 1 1.9 TDI 90KM Przebiegła 240KKM. Średnio 20KKM rocznie (12 lat)
                      Jest - Octavia 3 Elegance 1.4 TSI 103KW(140KM)(6)(szary metal)+ amazing+dynamic(kiera wielofunkc.)+chrom+drive setup+areo+maxi-dot kolor+gsm+life plus+alarm + masę duperelek
                      Moja szara myszka - Octavia 3
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...303773#1303773

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Ceed1
                        Panowie to WIATR
                        Dokładnie. I z "niemieckim" paliwem też słuszna uwaga.

                        Zamieszczone przez Zorr
                        - rozgrzanie auta --> ruszanie w jednym kierunku z zimnego po nocce a powrót rozgrzanym
                        - układ drogi np.: z jednej strony stromy zjazd gdzie trzeba użyć hamulca a z drugiej łagodny albo w jednym kierunku mamy STOP ale wracając jedziemy z głównej
                        Na dłuższych dystansach marginalne znaczenie. Na odcinkach kilkukilometrowych jak najbardziej.

                        Zamieszczone przez Amix
                        Nie macie większych problemów ?
                        To się nazywa dyskusja, rozmowa tudzież debata.

                        Problem zdaje się Ty jakiś masz ?

                        Komentarz


                        • #13
                          To się nazywa dyskusja, rozmowa tudzież debata.
                          Oczywiście, że tak, ale dyskutować o wyższości świąt Bożego Narodzenia na świętami Wielkiej Nocy ?
                          Była - Octavia 1 1.9 TDI 90KM Przebiegła 240KKM. Średnio 20KKM rocznie (12 lat)
                          Jest - Octavia 3 Elegance 1.4 TSI 103KW(140KM)(6)(szary metal)+ amazing+dynamic(kiera wielofunkc.)+chrom+drive setup+areo+maxi-dot kolor+gsm+life plus+alarm + masę duperelek
                          Moja szara myszka - Octavia 3
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...303773#1303773

                          Komentarz


                          • #14
                            Amix. Nie masz racji. Zastanawiamy się jak pokazać rzeczywiste średnie spalanie przy danej prędkości mając jednocześnie na uwadze warunki w jakich ono powstało. No bo jeden będzie mówił, że przy 140 pali mu 6 a drugi że 6,5 - 6,7. No i zaczyna się dyskusja. Albo jeden kłamie albo drugi jeździć nie umie. No i właśnie po to są takie dyskusje aby zobaczyć co i jak.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Amix
                              To się nazywa dyskusja, rozmowa tudzież debata.
                              Oczywiście, że tak, ale dyskutować o wyższości świąt Bożego Narodzenia na świętami Wielkiej Nocy ?
                              no ale nikt to niczego nie porównuje, po prostu rozmawiamy o innych czynnikach mających wpływ na spalanie. Np.: ja na A4 jeżdżąc 140km/h na tempomacie, spalanie miałem max 8 a min 6,9 średnio około 7,4. Te +/- 0,5l od spalania 7,4 to są właśnie inne zwyczajowo nie brane pod uwagę czynniki o których tutaj dyskutujemy.

                              ryjeks
                              Na dłuższych dystansach marginalne znaczenie. Na odcinkach kilkukilometrowych jak najbardziej.
                              na trasie 90km start zimny silnik daje jakieś ~0,2 większe spalanie, na 4km odcinku jakieś ~2l więcej.
                              Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                              Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja po prostu leję i...jadę i na spalanie nie patrzę. Po co sobie bzdetami głowę zawracać ? Nie po to wydałem 90 kzł, żeby patrzeć na spalanie. Pali tyle ile pali i zależy od warunków. Patrzeć i uwzględniać prędkość wiatru i spadek drogi, a może ze wschodu na zachód i odwrotnie ?. Za Berlinem rozbujałem się do 215km/h i wcale się nie martwiłem, że maxidot jakieś kosmiczne cyfry wyświetlał. Frajda z jazdy i radość, a nie przeliczanie i oszczędzanie. W nosku mam takie bzdety, ale to tylko moje zdanie. Teraz zobaczyłem, że po przejechaniu ponad 3kkm komputer pokazuje średnio 6.7l/100km. Nie zrozumcie mnie źle, ale jestem zawodowcem z ponad 30 letnią praktyką za kółkiem i takie rzeczy czuje się pod nogą nie patrząc na komputer.
                                Była - Octavia 1 1.9 TDI 90KM Przebiegła 240KKM. Średnio 20KKM rocznie (12 lat)
                                Jest - Octavia 3 Elegance 1.4 TSI 103KW(140KM)(6)(szary metal)+ amazing+dynamic(kiera wielofunkc.)+chrom+drive setup+areo+maxi-dot kolor+gsm+life plus+alarm + masę duperelek
                                Moja szara myszka - Octavia 3
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...303773#1303773

                                Komentarz


                                • #17
                                  Amix, w zasadzie powinienem zapytać, skoro Cię to nie interesuje to po co zaglądasz do tego wątku?
                                  Mnie spalanie interesuje z obszaru fizyki/statystyki/matematyki ale także inżynierii (na ile silniki O3 mniej palą) itd. Jeżeli mogę to wykorzystać w codziennej jeździe to bardzo chętnie.

                                  "Frajda z jazdy i radość" - tja. Octavią szczególnie z całą rodziną i pełnym bagażnikiem tudzież w zakorkowanym mieście.
                                  Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                  Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Amix
                                    Frajda z jazdy i radość, a nie przeliczanie i oszczędzanie.
                                    Od tego są inne auta niż 140-konna Octavia ... z ESP.

                                    Zamieszczone przez Amix
                                    ale jestem zawodowcem z ponad 30 letnią praktyką za kółkiem i takie rzeczy
                                    ... się już powinno widzieć


                                    Ogólnie nie rozumiesz o czym jest dyskusja i stąd problem z komunikacją.

                                    Jednych interesuje kolor podświetlenia radia, a innych ciekawi spalanie itd.
                                    I nie chodzi tu o oszczędzanie samo w sobie (choć nie ma w tym nic złego) ale o ciekawość,
                                    ile, kiedy jak i dlaczego.

                                    [ Dodano: Pią 11 Lip, 14 15:48 ]
                                    Zamieszczone przez Zorr
                                    na trasie 90km start zimny silnik daje jakieś ~0,2
                                    Trudno mi w to uwierzyć ale nie mówię nie. Sprawdzę :szeroki_usmiech

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Re: Octavia 1.4 TSI spalanie przy 130 i 160 km/h

                                      Zamieszczone przez szplukasz
                                      Witam,

                                      Temat spalania pojawiał się już kila razy ale nikt nie podawał spalania przy stałych prędkościach autostradowych 130 i 160 km/h (takie same prędkości dla jakich podawane były dla RS, jak dla kogoś 160 to za szybko to proszę o test przy 150 km/h)
                                      Test w miarę możliwości wykonujemy na jak najdłuższym odcinku (np 10 km) ustawiając żądaną prędkość na tempomacie. Z góry dziękuję za wpisy
                                      Oczywiście, że podawał :P tylko w trochę innym wątku Tu moje spalanie

                                      Mały update wczoraj zrobiłem trasę Łódź - Biskupin ~ 400 km z czego 300 km autostradami (tempomat ustawiony na 160 km/h) i z 3 osobami na pokładzie v śr z trasy 98 km/h spalanie 7.8 w/g komputera
                                      Pozdr. Przemek

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        ...każdy doświadczony kerowca wie, że auto spaly, tyle yle sie mu wleje. To jest ogólna prawda fizyczno-matematyczno-statystyczna.

                                        Różnica pół litra, czy litr to sprawa indywidualna kierowcy, samochodu, trasy. Jeśli chcesz znać prawdę, przejrzyj prospekty, tam producenci podają spalanie osiągane za każdym razem dokładnie w tych samych warunkach, których żaden z nas nie jest w stanie osiągnąć w trasie.
                                        www.kawapelnaslonca.pl

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez trasat23
                                          tam producenci podają spalanie osiągane za każdym razem dokładnie w tych samych warunkach, których żaden z nas nie jest w stanie osiągnąć w trasie.
                                          Kapelusz na głowę, trochę dyscypliny i robisz katalog bez problemu w trasie

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez trasat23
                                            ...każdy doświadczony kerowca wie, że auto spaly, tyle yle sie mu wleje. To jest ogólna prawda fizyczno-matematyczno-statystyczna.

                                            Różnica pół litra, czy litr to sprawa indywidualna kierowcy, samochodu, trasy. Jeśli chcesz znać prawdę, przejrzyj prospekty, tam producenci podają spalanie osiągane za każdym razem dokładnie w tych samych warunkach, których żaden z nas nie jest w stanie osiągnąć w trasie.
                                            Ja nie pytałem o mądrości ludowe ani o dane producentów tylko o spalanie autostradowe z określonymi prędkościami.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez ryjeks
                                              Kapelusz na głowę, trochę dyscypliny i robisz katalog bez problemu w trasie
                                              a co z gumiakami? Wydaje mi się, że mogą okazać się niezbędne.

                                              [ Dodano: Nie 13 Lip, 14 20:07 ]
                                              Zamieszczone przez szplukasz
                                              Ja nie pytałem o mądrości ludowe ani o dane producentów tylko o spalanie autostradowe z określonymi prędkościami.
                                              ale przy okazji można się nieźle pośmiać. To taki podprogowy cel tego forum :lol:
                                              www.kawapelnaslonca.pl

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez ryjeks
                                                [ Dodano: Pią 11 Lip, 14 15:48 ]
                                                Zamieszczone przez Zorr
                                                na trasie 90km start zimny silnik daje jakieś ~0,2
                                                Trudno mi w to uwierzyć ale nie mówię nie. Sprawdzę :szeroki_usmiech
                                                to można nawet i z proporcji wyliczyć ;-)

                                                Dajmy na to że trasę mamy 100km i pierwsze 10km na zimnym mamy spalanie 8l/100 a na rozgrzanym 6l/100km, reszta czyli 90km to spalanie identyczne dla rozgrzanego i zimnego wynoszące 6l/100km.

                                                Dla rozgrzanego
                                                10km - 6l/100km = 0,6l
                                                90km - 6l/100km = 5,4l
                                                Suma = 6,0l

                                                Dla zimnego
                                                10km - 8l/100km = 0,8l
                                                90km - 6l/100km = 5,4l
                                                Suma = 6,2l
                                                Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                                Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez trasat23
                                                  Kapelusz na głowę, trochę dyscypliny i robisz katalog bez problemu w trasie
                                                  A propo spalania katologowego to wczoraj mialem odcinek za ciezarowka na waskiej drodze bez mozliwosci wyprzedzenia i tak sobie jechalismy miedzy 70 a 85 w porywach. Spalanie spadalo do magicznej granicy z katalogu - jescze z 10km i moze bym te mityczne 4,7 na trasie osiagnal ;-)
                                                  Załączone pliki
                                                  Była Octavia 2 1.9 TDI jest Octavia 3 1.4 TSI :-)

                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80144

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X