Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zakup nowej skody 1.4 tsi 140km

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zakup nowej skody 1.4 tsi 140km

    Ano czekamy na elektryka specjalistę

  • #2
    zakup nowej skody 1.4 tsi 140km

    Witam was wszystkich
    Mam zamiar kupic nową salonową skodę octavia 1.4 tsi 140km, ciułałem na nią parę lat za granicą ale w necie znalazłem info że te silniki są wadliwe i generują wielkie koszty po kilku tyś km, nie wiem co mam robic bo choruję na octavię od kilku lat ale jak ją kupię to zostane bez grosza

    Komentarz


    • #3
      To nie jest ten silnik, wadliwa była poprzednia generacja z Octavii 2 (122KM), w O3 są zupełnie nowe konstrukcje (140KM).

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez mac_aaron
        To nie jest ten silnik, wadliwa była poprzednia generacja z Octavii 2 (122KM)
        I też nie do końca jest to cała prawda :!:



        CB Harry II ASC + Triflex

        Pozdrawiam Mirek!!

        Komentarz


        • #5
          zadi12, myślę, że bez poświęcenia trochę czasu i przekopaniu się przez kilka tematów związanych z silnikami 1,4 TSI w O2 i O3 nie uda Ci się wyrobić sobie zdania. Polecam jednak lekturę i wyjdzie z niej, że nie jest wcale tak źle
          Pzdr
          Pzdr, Fredy
          Silnik w mojej O3 smaruje olej

          Komentarz


          • #6
            Dla mnie octavia3 z tym silnikiem 140KM jest super, ma niezłe przyspieszenie i do tego mało pali. Na razie nie słychać o jakiś poważnych awariach tego silnika ale przeraża mnie żywotność tego silnika, producent przewiduje ją na 200-250tyś kilometrów.

            Komentarz


            • #7
              Na początek kup dodatkowa gwarancję do 4 lat/120.000 km, a potem będziesz się martwił.

              Silnik 1.4 TSI 140 KM jest krótko na rynku ale na razie nie słychać o problemach z nim.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez eaglemirek
                Zamieszczone przez mac_aaron
                To nie jest ten silnik, wadliwa była poprzednia generacja z Octavii 2 (122KM)
                I też nie do końca jest to cała prawda :!:
                jak ktoś jeździ psj to w życiu nie wyczuje fuckup'u w CAXA (czy to z rozrządem, czy to z kolektorem - oczywiście before 2012)

                sorry za ot
                kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                Komentarz


                • #9
                  Re: zakup nowej skody 1.4 tsi 140km

                  Ja jeżdżę wersją 1.4 Elegance. Jedyny minus jaki do tej pory wyszukałem to głośne zawieszenie. Wcześniej jeździłem focusem tam nie było słychać zawiasu. Co do silnika to po przejechaniu 24 tysięcy mogę powiedzieć jest bardzo dobry. Moment obrotowy dostępny od samego dołu, brak turbo dziury, stosunkowo nie duże spalanie.

                  Pozdr.

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja może o samej octavii bo jezdzę autem z innym silnikiem, ale każdy kto do tej pory jechał jako pasażer jest bardzo mile zaskoczony, są to te same osoby co jeździły ze mną o2FL przeskok jak dla mnie jest bardzo duzy, w wersji od ambition z amazing środek wyglada fajnie. Kupuj bo konkurencja w tej cenie daje mniej oczywiście jeśli ma to byc zakup który cię nie rozczaruję to proponuje 4 lata gwarancji /120 tys km, nigdy nie wiadomo co się stanie.

                    Komentarz


                    • #11
                      zadi12, OIII też nie jest idealna wystarczy poczytac w dziale problemy i usterki... Z czasem może być więcej jak będzie czas upływał... Aut bezawaryjnych już się nie produkuje... Więc dobrze przemyśl zakup auta na które ciężko pracowałeś....
                      Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                      Komentarz


                      • #12
                        Kolego jak to mają być wszystkie pieniądze,ktore do tej pory zarobiłeś to daruj sobie auto w tej cenie.
                        Ja mam 125KM jednostkę od marca w audi i puki co wszystko ok. Ale to inna konstrukcja od tej 122KM. I w dodatku TFSI.
                        Już odebrane A3 TFSI limuzyna

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez progressowy
                          I w dodatku TFSI.
                          A w czym są dokładnie różnice? Pomijając to, że w Audi wszystkie silniki TSI mają oznaczenie TFSI.
                          Pozdrawiam
                          Northeusz

                          Komentarz


                          • #14
                            Northeusz,
                            niczym... tym, że Audi zostawiło sobe "F" w nazwie...
                            Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                            VW Jetta 1.2 TSI

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Prim
                              Northeusz,
                              niczym... tym, że Audi zostawiło sobe "F" w nazwie...
                              To ten 125KM w Audi to odpowiednik 1.4 CAXA, czy tego nowego 1.4 z Golfa7?
                              Pozdrawiam
                              Northeusz

                              Komentarz


                              • #16
                                Northeusz,

                                caxa
                                kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez LUKI
                                  Northeusz,

                                  caxa
                                  Tak podejrzewałem LUKI, ale chciałem się upewnić .

                                  Pytałem, ponieważ zaciekawiło mnie, że w Audi zastosowali jakiś inny silnik...
                                  Ja mam 125KM jednostkę od marca w audi i puki co wszystko ok. Ale to inna konstrukcja od tej 122KM. I w dodatku TFSI.
                                  i pomyślałem, że może jakiś wariant 1.4TSI z G7. Ale jeśli to CAXA, to cóż....grunt to świadomość co się kupuje i czym się jeździ
                                  Pozdrawiam
                                  Northeusz

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Jaka caxa, poczytaj o róznicach tych silników. To jedna z świeższych jednostek.
                                    Kod silnika według wpisu w dowodzie to: LCXSBF1 czyli CXSB
                                    Już odebrane A3 TFSI limuzyna

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      progressowy, nie sraj ogniem, tylko napisz czy masz 8p czy 8v?

                                      nigdzie nie masz wypisane jaki masz model, a tylko pretensje za nasze domysły...


                                      BTW

                                      8v w sedanie...a to zmienia postać rzeczy
                                      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        8p nie ma w audi limuzynie, jest najnowsza jednostka CXSB 8V.
                                        Chcecie mi wmówić,że mam klona CAXA,ale niestety...
                                        Zresztą nie ważne,uważnie przeanalizowałem to przed zakupem.
                                        Hej.
                                        Już odebrane A3 TFSI limuzyna

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          nie wszyscy są tak zajebiści jak Ty...

                                          nikt Ci nic nie wmawia - napisałem, że to są tylko nasze domysły...

                                          CXSB jest produkowany od 09.2013 i jest na pasku

                                          a wystarczyło tak napisać ehh

                                          8l, 8p i 8v to są modele a3...

                                          BTW
                                          Northeusz, w takim razie jest to inny silnik niż CAXA
                                          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez LUKI
                                            BTW
                                            Northeusz, w takim razie jest to inny silnik niż CAXA
                                            :lol: , dlatego LUKI napisałem:
                                            Ale jeśli to CAXA, to cóż....
                                            To jest warunek logiczny jeśli . W tej sytuacji nie jest on spełniony. Poza tym...
                                            grunt to świadomość co się kupuje i czym się jeździ
                                            progressowy, nie napisałem że kupiłeś nieświadomie - niech samochód dobrze jeździ i służy jak najlepiej

                                            A wracając to tematu - nowe TSI chyba dobrze się sprzedają, ponieważ z O3 lub G7 które mam okazję widywać na ulicach większość to właśnie TSI. G7-ki TDI w zasadzie to widywałem tylko flotowe. Jednak przeznaczanie prawie całych oszczędności na nowy samochód to chyba nie ma sensu, nawet przy założeniu że nie będzie żadnych dodatkowych wydatków związanych z samochodem.
                                            Pozdrawiam
                                            Northeusz

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Całe oszczędności to pojęcie względne, bo czym różni się zakup auta za 20 tys czy 40 tys za całe oszczędności wobec zakupu za 80 tys zł. Zasadniczo to kwotą i ewentualnie pozostaje pytanie jak szybko doszliśmy do tych oszczędności. Bo jeśli ktoś oszczędzał 5 lat i kupił sobie auto za te 20-40 tys zł to znaczy, że ma małe pobory, albo duże wydatki i dla niego zakup za te 20-40 tys zł. to większe wyzwanie, wyrzeczenie niż zakup za 80 tys, ale zaoszczędzone w 2-3 lata lub nawet w tym samym okresie. Kolega raczej głodem przymierać nie będzie. Na pewno nie będzie miał wydatków na auto poza oponami zimowymi za 3-4 miesiące i paliwem na jazdy przez najbliższe lata. Do niego należy decyzja czy doszedł do tych oszczędności w miarę szybko i bezboleśnie, czy musiał spinać się przez lata. :|

                                              PS. Czy mam rozumieć, że 125 KM wersje 1.4TSI są gorsze od wersji 140KM poprzez starszą technologie wykonania, projektową itp. ?? O mocy nie piszę i momencie, bo to wiadome.
                                              Była O1 jest F2.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zauwazyliscie ze sa O3 ktore maja czerowny znaczek TSI na klapie, moja nie ma i na wiekszosci jak patrzyłem nie ma.
                                                Czy to jest na zyczenie, czy od 2015 roku modelowego?

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Wosho
                                                  Zauwazyliscie ze sa O3 ktore maja czerowny znaczek TSI na klapie, moja nie ma i na wiekszosci jak patrzyłem nie ma.
                                                  Czy to jest na zyczenie, czy od 2015 roku modelowego?
                                                  Tak sytuacja jest już od MY2014 , czyli auta, które mają oznaczenie na klapie TSI lub TDI na pewno są maximum MY2013.
                                                  Pzdr
                                                  Pzdr, Fredy
                                                  Silnik w mojej O3 smaruje olej

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X