Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zmiana serwisu long-life na zwykly

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zmiana serwisu long-life na zwykly

    Zamieszczone przez Clip
    Wiem ale nie powiem
    chodzi mniej więcej o to, co sew1981 napisał. Zawsze to tylko 3 pokrętła i ON/OFF oraz "obieg zamknięty" do obsługi zamiast kilku guzików, gałek, wyświetlacza i takich tam. Starszym osobom przyzwyczajonym do obsługi wentylacji pozbawionej klimatyzacji obsługa ręcznej klimy przychodzi bez problemu, a do automatycznej w większości przypadków muszą przeczytać instrukcję (ja też zanim nauczyłem się korzystać z klimatronika musiałem poczytać instrukcję).

  • #2
    Zmiana serwisu long-life na zwykly

    Wiecie juz Panowie jak w O3 zmienic samemu rodzaj serwisu. Chodzi mi z long- life na staly.
    Z gory dzieki

    Komentarz


    • #3
      beton99, jak najbardziej decyzja należy do Ciebie, więc można to podciągnąć pod stwierdzenie, że sam zmienisz rodzaj serwisu. Bez wizyty w serwisie się nie obędzie. O3 ma elektroniczną książkę serwisową, więc oprócz zmiany w komputerze samochodu, muszą odpowiednie uwagi odnotować również w swoich bazach.
      Pzdr
      Pzdr, Fredy
      Silnik w mojej O3 smaruje olej

      Komentarz


      • #4
        Szkoda. Po dotarciu jade na wymiane oleju i poprosze o zmiane. Dzieki pozdro

        Komentarz


        • #5
          Fredy.PW, z tą elektroniczną książką serwisową i odnotowywaniem zmian w ichnich bazach to pojęcie mocno względne.
          Ja na przeglądzie w marcu miałem zalany olej na 15kkm, zmianę na stałe przeglądy zrobili mi w aucie i mam wbite w książkę serwisową. A i tak teraz w październiku, jak pojechałem na wymianę oleju, to w kompie auta zresetowali wszystkie przeglądy na 30kkm (a powinni tylko olejowy na 15kkm), wystawili fakturę na tryb zmienny i jeszcze powiedzieli, że nie mam gwarancji mobilności, bo przywiozłem olej niezgodny ze specyfikacją Longlife :lol:
          Później musieli to odkręcać :diabelski_usmiech
          Pozdro

          Komentarz


          • #6
            Barany (serwisanci oczywiscie)

            Komentarz


            • #7
              Ale po co zmieniać ?? Przecież wystarczy samemu przyjechać na wymianę oleju po 15 tys km z olejejm LL, bo taki w sklepie kosztuje tyle co zwykły w serwisie. Więc kosztowo wychodzi to samo. A to, że komp będzie nam pokazywał co zmianę oleju wymianę co 30 tys to co. I tak pojedziemy wg. licznika przebiegu, a nie wskazań.
              Była O1 jest F2.

              Komentarz


              • #8
                W sumie myslalem o tym samym, zeby w polowie przebiegu pojechac na wymiane oleju, ale wole, zeby mnie "przywolywano" i zeby harmonogram sie zgadzal

                [ Dodano: Pią 24 Paź, 14 11:54 ]
                A mozecie mi powiedziec jak w Octaviach objawia sie wypalanie DPF-u? Przy przebiegu 600km jadac spokojnie spalanie chwilowe w normie, po puszczeniu gazu 0l/100km, jednak po zatrzymaniu obroty bliskie 1000 i spalanie 0,9/h gdzie zazwyczaj bylo 0,5-0,6l/h. Czy to oznacza, ze sie wypalal bo zadna kontrolka sie nie palila.

                Komentarz


                • #9
                  A mi od razu przy odbiorze auta ustawili stałe przeglądu olejowe na 15K i nic za to dodatkowo nie wzięli. Bez sensu żeby jeszcze kasowali za to skoro to dla nich dodatkowa kasa (będziesz częściej w serwisie). Chyba, że chcą się nachapać i za samo podłączenie kompa też kasują.
                  Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                  Komentarz


                  • #10
                    vcds i zmieniasz sobie bez problemu. Ja bym zmienial sobie samemu ten olej a to co w aso sobie tam wpisza to jak dla mnie małe znaczenia ma.
                    G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja zamierzam wymienic olej po dotarciu i przy okazji wizyty chce, zeby mi zmienili serwis

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X