Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ksenony - spryskiwacze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Jedyne co Ci grozi, to powrót do ustawień fabrycznych. Jak podłączysz ODISa do samochodu, nic nie wyskakuje z automatu, że było zmieniane. Serwis musiałby zrobić skan samochodu - co jest pracochłonne w ODIS - nie ma czegoś takiego jak autoscan w VCDS. Następnie ściągnąć kodowanie dla każdego sterownika z osobna, znowu zrobić skan samochodu i ręcznie porównać. Serwis w to się nie bawi, dopóki nie zgłosisz reklamacji na uszkodzenie jakiegoś sterownika, a i tak zawsze możesz powiedzieć, że tak było i nikt Ci tego nie udowodni w żaden sposób. Przecież przed wydaniem samochodu mieli do niego dostęp i nie miałeś na to wpływu. Trzeba tylko pamiętać o tym, że falshowanie sterowników (nie mylić z kodowaniem), czyli zmiana "firmware" sterownika powoduje zapisanie trwałego śladu w jego pamięci. I o ile nie wykonuje tego serwis to może to być powód do odrzucenia reklamacji.
    Pozdrawiam
    Marcin

    Komentarz


    • #27
      Enriquez widzę , że masz RSa i zastanawiam się porobiłeś sobie w nim jakieś przeróbki?
      Niby dużo ma ale wiele jeszcze można mu dodać .
      Podejrzewam , że tak i moje pytanie czy nie obawiasz się o gwarancję , albo o to że coś przestanie działać i będziesz chciał to zareklamować a ASO odrzuci bo został ślad ?

      Komentarz


      • #28
        Nie mam jeszcze, jest zamówiony.
        O gwarancję się nie obawiam generalnie.
        Pozdrawiam
        Marcin

        Komentarz


        • #29
          U siebie ustawiłem, żeby spryski startowały po 2 s trzymania manetki i teraz wydaje mi się to długo. Poeksperymentuje z mniejszymi wartościami. Generalnie spryskiwacze na szyby nie leją od razu tylko trzeba trochę potrzymać manetką więc te 2s wyglądały ok.
          Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

          Komentarz


          • #30
            Odbiegajac troche od tematu czy mial ktos przypadek ze spryskiwacz sie nie domykal? Zauwazylem ostatnio pare razy, ze zostal nie do konca domkniety. Psiknac go czyms czy poczekac do przegladu i niech grzebia?

            Komentarz


            • #31
              jerol, mi kilka miesięcy temu nie domykał się jeden spryskiwacz. Byłem z tym w ASO, serwisant raz czy dwa domknął go ręką i kazał jechać. Myślałem, że mnie zbywa ale faktycznie od tego czasu nie ma problemu :szeroki_usmiech
              Pozdro

              Komentarz


              • #32
                U mnie podpilowal lub obskrobal czesci stykajace sie podczas zamykania i problem nie powtorzyl sie wiecej.
                Mirek
                PL-LOP D-ROW mutex/ocfipreoqyfb/mutex

                Komentarz


                • #33
                  Ok dzieki poczekam wiec do przegladu moze samo przejdzie.

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez jerol
                    Odbiegajac troche od tematu czy mial ktos przypadek ze spryskiwacz sie nie domykal? Zauwazylem ostatnio pare razy, ze zostal nie do konca domkniety. Psiknac go czyms czy poczekac do przegladu i niech grzebia?
                    Ja tak miałem od samego początku po odbiorze auta.
                    Zgłosiłem serwis wymienił na nowy i jest spokój.

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez greg505
                      Temat juz sie przewijal w jakims watku,
                      generalnie defaultowe ustawienia spryskiwacza sa beznadziejne, ZAWSZE po wlaczeniu silnika psikaja spyskiwacze lamp, przy okazji ochlapujac czesc maski, dachu i bokow auta.
                      Gdy potrzebuje uzyc tylko spyskiwaczy przedniej szyby, to przelaczam na swiatla dzienne, na nich nie dziala spyskiwanie kloszy.
                      Da sie przestawic dzialanie tych spryskiwaczy, aby sie uruchamialy po dluzszym przytrzymaniu manetki, ale do tego trzeba kabelek z softem.
                      Chce sprawdzic, czy spryskiwacze dzialaja poprawnie po stluczce. Rozumiem, ze musze przestawic swiatla z AUTO na mijania i odpalic samochod - wtedy powinno siknac. Dodatkowo, po 5 czy 10 manualnych psiknieciach szyby reflektory powinny byc przemyte.

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez JestTakiWiatr
                        Zamieszczone przez greg505
                        Temat juz sie przewijal w jakims watku,
                        generalnie defaultowe ustawienia spryskiwacza sa beznadziejne, ZAWSZE po wlaczeniu silnika psikaja spyskiwacze lamp, przy okazji ochlapujac czesc maski, dachu i bokow auta.
                        Gdy potrzebuje uzyc tylko spyskiwaczy przedniej szyby, to przelaczam na swiatla dzienne, na nich nie dziala spyskiwanie kloszy.
                        Da sie przestawic dzialanie tych spryskiwaczy, aby sie uruchamialy po dluzszym przytrzymaniu manetki, ale do tego trzeba kabelek z softem.
                        Chce sprawdzic, czy spryskiwacze dzialaja poprawnie po stluczce. Rozumiem, ze musze przestawic swiatla z AUTO na mijania i odpalic samochod - wtedy powinno siknac. Dodatkowo, po 5 czy 10 manualnych psiknieciach szyby reflektory powinny byc przemyte.
                        Zgadza sie
                        Black magic

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X