Skoda Octavia 3 2.0 TDi 150KM pomoc w wyborze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • bl
    odpowiedział(a)
    U mnie przebieg to 48tkm. Jezdzi niestety na LL, wiec ostatnia wymiana byla przy 30tkm. Przejalem ja z 45tkm, nie wiem jaki byl stan oleju bo nie sprawdzalem, ale przy wspomnianym przebiegu dolalem 500ml. Zobaczymy czy do wymiany jeszcze cos ubedzie...

    Zostaw komentarz:


  • Jasiek
    odpowiedział(a)
    Silnik 2.0TDI 150KM CRMB wymiana oleju po 15tkm bez dolewek.Jeździłem na Statoil 5W30 LL.

    Zostaw komentarz:


  • Milord
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez bl Zobacz wpis
    Panowie,
    macie dolewki oleju silnikowego pomiedzy wymianami w O3 2,0 tdi?
    94kkm na liczniku i wymiany co 12kkm.
    Ostatnio ubyło mi trochę, poziom zszedł poniżej maxa, ale nie dolewałem bo parę dni później miałem jechać na wymianę i tak.

    Zostaw komentarz:


  • Marcin..1985
    odpowiedział(a)
    Jazda autostradowa 140+, na 15000km około 1l oleju dolewam. Silnik 2,0 TDI program na 220 KM. Pozdrawiam

    Zostaw komentarz:


  • bl
    odpowiedział(a)
    Panowie,
    macie dolewki oleju silnikowego pomiedzy wymianami w O3 2,0 tdi?

    Zostaw komentarz:


  • Suchy.PL
    odpowiedział(a)
    Dzięki za podpowiedzi... Generalnie zakupiłem 2.0tdi DSG elegance 165kkm. 2013r. Pierwsza rej w 2014. Jestem bardzo zadowolony poza drobnym problemem z oświetleniem nóg u pasażera z tyłu i podświetlenia rejestracji nie dolega jej nic. Aha i wahacz przedni czasem jęczy przy zjezdzaniu z hopka.. ale zaraz to zrobię. Tak to auto bajka!
    ​​​​​

    Zostaw komentarz:


  • ryjeks
    odpowiedział(a)
    .....
    Ostatnio edytowany przez ryjeks; 7996.

    Zostaw komentarz:


  • TFil
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Suchy.PL Zobacz wpis
    Witam, rozważam zakup OIII 2.0TDI CR i mam dwie opcje do wyboru które mi najbardziej pasują i różnią się głównie skrzynią... jak sie domyślacie DSG oraz Manual. W Skodzie namawiali na DSG że dopracowana została i w ogóle super, ja z racji tego że biorę auto w leasing na pare ładnych lat i troche jeżdżę w 90% po mieście nie chciałbym wpakować sie na minę i naprawiać awarii w skrzyni za bóg wie ile tys złotych, bo mnie na to nie stać. Planuje zakupić auto z 2014r. z nalotem ok. 150tyś km. Co zrobić? I jak długo pi razy oko dwumasa wytrzyma? Czy przebieg 150kkm nie jest to jakaś magiczna granica gdzei zaczynają sie wydatki?? Po Mazdzie 6 chciałbym trochę oszczędzić na częściach i wizytach u mechaników. Bardzo proszę o pomoc i opinie bo mam ostatnio niespokojne noce przez ten dylemat
    Mam podobny dylemat, ale chyba zdecyduję się na DSG ze względu na wygodę jazdy - to byłby mój pierwszy samochód z automatem, ale może przyszedł już czas :-)

    Co do Twojego pytania o to, czy 150 tys.km to magiczna granica, to raczej wszystko zależy od dotychczasowej eksploatacji. Mam przejechane Superbem 2.0 TDI 175 tys. km i jedyna naprawa, jaką robiłem w tym samochodzie, to była wymiana drobiazgu w zawieszeniu jeszcze na gwarancji.

    Zostaw komentarz:


  • beton99
    odpowiedział(a)
    Witam. Ja kolego astanko mieszkam w Danii i od 2014 jezdze 2.0TDI 150KM. Obecnie mam 99.000km i jezdzi sie super. Mialem przy 70.000 wymieniony kompresor klimy na gwarancji bo cos popiskiwalo pod maska. Spalanie (jezdzac po Dunsku) najnizsze jakie osiagnalem to 4.2 wg komputera a 4.8 wg tankowania, ale wiadomo trasa do pracy 40km max 95km/h. Zima ciezko zejsc ponizej 5. Ale ogolnie jestem bardzo (pozytywnie) zaskoczony spalaniem. Serwisy robie w Polsce bo zazwyczaj mi sie zgrywaja, a jak mi sie nie zgrywa to i tak jade na weekend bo mam 950km i nawet jadac do Polski i z powrotem wychodzi mi taniej niz w Danii. Olej wymieniam co 15.000 a co 30 kaze im wymienic wszystkie filtry bez wyjatku. Szczerze powiem, ze autko jezdzi jak nowe. Jak je wypucuje w srodku to wyglada identycznie jak przy wyjezdzie z salonu. Fajne auto za rozsadne pieniadze (na warunki dunskie). Jest to moje 6 auto w zyciu i chyba to najbardziej lubie. Mocy wystarczajaco i spalanie smieszne. Nawet jadac do Polski wiadomo w Danii przepisowo, Niemcy tak to 160-170 i w Polsce tak do 130, przy 3 osobach na pokladzie i niezbyt wypchanym bagaznikiem srednie z calej trasy wychodzi 6,5-6,6l/100km wiec sam ocen.
    To moje przezycia tak na szybko opisane...

    Zostaw komentarz:


  • dawidan
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Suchy.PL
    Witam, rozważam zakup OIII 2.0TDI CR i mam dwie opcje do wyboru które mi najbardziej pasują i różnią się głównie skrzynią... jak sie domyślacie DSG oraz Manual. W Skodzie namawiali na DSG że dopracowana została i w ogóle super, ja z racji tego że biorę auto w leasing na pare ładnych lat i troche jeżdżę w 90% po mieście nie chciałbym wpakować sie na minę i naprawiać awarii w skrzyni za bóg wie ile tys złotych, bo mnie na to nie stać. Planuje zakupić auto z 2014r. z nalotem ok. 150tyś km. Co zrobić? I jak długo pi razy oko dwumasa wytrzyma? Czy przebieg 150kkm nie jest to jakaś magiczna granica gdzei zaczynają sie wydatki?? Po Mazdzie 6 chciałbym trochę oszczędzić na częściach i wizytach u mechaników. Bardzo proszę o pomoc i opinie bo mam ostatnio niespokojne noce przez ten dylemat
    Gdybys byl zainteresowany jednak 1.4 tsi dsg to mam do sprzedania. 2014r 104 tys km. Mechatronika w dsg naprawiona przy 90 tys km wiec na jakiś czas masz spokoj z dsg.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

    Zostaw komentarz:


  • Suchy.PL
    odpowiedział(a)
    Witam, rozważam zakup OIII 2.0TDI CR i mam dwie opcje do wyboru które mi najbardziej pasują i różnią się głównie skrzynią... jak sie domyślacie DSG oraz Manual. W Skodzie namawiali na DSG że dopracowana została i w ogóle super, ja z racji tego że biorę auto w leasing na pare ładnych lat i troche jeżdżę w 90% po mieście nie chciałbym wpakować sie na minę i naprawiać awarii w skrzyni za bóg wie ile tys złotych, bo mnie na to nie stać. Planuje zakupić auto z 2014r. z nalotem ok. 150tyś km. Co zrobić? I jak długo pi razy oko dwumasa wytrzyma? Czy przebieg 150kkm nie jest to jakaś magiczna granica gdzei zaczynają sie wydatki?? Po Mazdzie 6 chciałbym trochę oszczędzić na częściach i wizytach u mechaników. Bardzo proszę o pomoc i opinie bo mam ostatnio niespokojne noce przez ten dylemat

    Zostaw komentarz:


  • maro rs
    odpowiedział(a)
    W octavii i tak nie da się zamówić webasta bez podgrzewanych foteli. Ale jednocześnie tego nie używam. W zimie webasto, w letnie chłodne wieczory i poranki będą fotele.

    Zostaw komentarz:


  • pawel934
    odpowiedział(a)
    Ktoś wcześniej pisał, że przy ogrzewaniu postojowym podgrzewane fotele są średnim pomysłem. Nie zgadzam się - zamówiłem kiedyś jedno auto z takim przeświadczeniem i żałowałem. Kolejne zamówiłem z jednym i drugim

    Zostaw komentarz:


  • astanko
    odpowiedział(a)
    Octavka zamówiona w połowie kwietnia produkcja odbiór w połowie maja.

    Zostaw komentarz:


  • Paddington
    odpowiedział(a)
    A czy znane są wam przypadki (tylko wiarygodne relacje) zapchania DPF w obecnych QIII TDI ? Jeżeli takie były to jak szybko, po jakim przebiegu do tego doszło i w jakich warunkach ?

    [ Dodano: Sro 11 Mar, 15 20:44 ]
    Od czerwca produkcja QIII z euro6 ! - ceny nieco wyższe od 1000 do 2000 zł w zależności od wersji silnikowej.

    Zostaw komentarz:


  • howard
    odpowiedział(a)
    a w norwegii nie ma czegoś takiego jak przedłużona gwarancja ??

    Zostaw komentarz:


  • astanko
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Maicroft
    Domówiłbym to co boldem
    Zamieszczone przez astanko
    Prawie wszystko:
    Asystent pasa ruchu - ile miesiecy w roku nie widac u Ciebie linii na drodze??
    Drive set up
    Kessy z alarmem
    Elektryczna klapa bagażnika
    Siatki do bagażnika
    Hak holowniczy
    Elektryczne siedzenia - jak jezdzisz sam to bajer bez sensu
    Podgrzewane przednie tylne siedzenia - jak masz webasto, wydaje sie srednim pomyslem
    Koło zapasowe
    Podgrzewana przednia szyba - to...
    Webasto
    Dach panoramiczny
    Kamera cofania - fajne, ale osoby ktore maja niekoniecznie w Skodzie narzekaja, ze trzeba to czesto chodzic i czyscic
    Columbus
    Smart Gate
    U nas pakiet simply clever kilka z tych rzeczy ma w bardziej przystepnej cenie
    To co wymieniłem to zamówię - wszystko. Bo część rzeczy jest w pakietach i nie opłaca się nie zamawiać. Bo dla przykładu ten asystent jest mi zbędny ale że jest w pakiecie to dostaję go za darmo. Tak samo jest z podgrzewanymi tylnymi siedzeniami - dla mnie niepotrzebna rzecz - ale znów pakiet...
    Podgrzewana przednia szyba a webasto to nie to samo raczej. Podgrzewana szyba ma mikro druciki - podgrzewają ją. Webasto robi tylko nawiew na szybę.
    Kamera cofania - niestety tak jest z każdą kamerą cofania po jakimś czasie się zabrudzi. Kwestia nawyku aby podczas podchodzenia do auta musnąć palcem soczewkę

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Domówiłbym to co boldem
    Zamieszczone przez astanko
    Prawie wszystko:
    Asystent pasa ruchu - ile miesiecy w roku nie widac u Ciebie linii na drodze??
    Drive set up
    Kessy z alarmem
    Elektryczna klapa bagażnika
    Siatki do bagażnika
    Hak holowniczy
    Elektryczne siedzenia - jak jezdzisz sam to bajer bez sensu
    Podgrzewane przednie tylne siedzenia - jak masz webasto, wydaje sie srednim pomyslem
    Koło zapasowe
    Podgrzewana przednia szyba - to...
    Webasto
    Dach panoramiczny
    Kamera cofania - fajne, ale osoby ktore maja niekoniecznie w Skodzie narzekaja, ze trzeba to czesto chodzic i czyscic
    Columbus
    Smart Gate
    U nas pakiet simply clever kilka z tych rzeczy ma w bardziej przystepnej cenie

    Zostaw komentarz:


  • astanko
    odpowiedział(a)
    Ja w tej chwili nie kupiłbym już O3, tylko Superb nawet ten obecny model tym bardziej , że będziesz robić długie trasy. O3 słabo się prowadzi a przy większym wietrze to kaplica.
    SII nowe a już stare nie ma tyle ekstra wyposażenia niż O3. SIII z tego co czytałem gdzieś to kombii będzie w czwartym kwartale tego roku - za poźno.
    Nie chcę czekać, zresztą SuperB przerasta mój budżet.

    Zamieszczone przez Maicroft
    A co chcesz takiego ciekawego dorzucic do L&K
    Prawie wszystko:
    Asystent pasa ruchu
    Drive set up
    Kessy z alarmem
    Elektryczna klapa bagażnika
    Siatki do bagażnika
    Hak holowniczy
    Elektryczne siedzenia
    Podgrzewane przednie tylne siedzenia
    Koło zapasowe
    Podgrzewana przednia szyba
    Webasto
    Dach panoramiczny
    Kamera cofania
    Columbus
    Smart Gate

    Reszta już jest w standardzie
    Porównując L&K w podstawowej wersji ma więcej rzeczy niż w Polsce - ot taka Norweska polityka.

    Zamieszczone przez Maicroft
    Patrzac na roznice ceny miedzy manualem a DGS w Norwegii to faktycznie koszt DSG to jakis kosmos, biorac pod uwage ogolny koszt auta.
    I jedno i drugie. Z automatem i manualem to chyba jest tak jak - xbox czy ps lub iphone czy reszta świata każde ma swoje zwolenników i przeciwników

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    krzyzakp, Jak chyba doczytales, to auto niekoniecznie bedzie jezdzic po takich autobahnach jak Ty

    Inny krajobraz, inne predkosci i sadze ze roznica ceny to tez nie jest 10k, tylko cos innego. A co chcesz takiego ciekawego dorzucic do L&K, nie tam pakietu amazing jak u nas.


    Patrzac na roznice ceny miedzy manualem a DGS w Norwegii to faktycznie koszt DSG to jakis kosmos, biorac pod uwage ogolny koszt auta.

    2.0TDI 4x4 - 380 600 NOK - 183 943 PLN
    2.0TDI 4x4 DGS - 428 400 NOK - 207 045 PLN
    1.8TSI 4x4 DSG - 396 300 NOK - 191 492 PLN

    Wiec przy takiej roznicy w cenie (~24 tys zlotych) , jest to bardzo drogi gadzet i koszt serwisu raczej nie jest glownym kryterium.

    Zamieszczone przez astanko
    Przykład zarabiasz 2000zł, zatkała Ci się rura w domu, dzwonisz wieczorem do hydraulika - cena 400zł za 30 minut...
    U nas jak zarabiasz 2000zl i zapycha Ci sie rura w domu, to jestes w tym domu hydraulikiem, elektrykiem czyli tzw. zlota raczka, a nie dzwonisz po gosciach co przyjada i dolicza 100% za pozny dojazd w niedziele :twisted:

    Zostaw komentarz:


  • krzyzakp
    odpowiedział(a)
    Paddington, Maicroft - mowie o potencjalnej usterce, bo jakos w taka sama/wieksza bezawaryjnosc automatow jak manuala nie wierze...
    Nawet jezeli nie bedzie to wieksza awaryjnosc, to jednak 10tys na DSG skads trzeba wysuplac.. Wole juz wziasc pare dodatkow niz DSG, z ktorego pozytku na autostradach i tak nie bedzie, bo zapinam 6ty bieg i nie przejmuje sie niczym -. spokojnie starcza do tego by sie kulac przez pareset km, az pecherz przycisnie, a wtedy pare ruchow drazkiem tez nie jest problemem...

    Zostaw komentarz:


  • Ralfik
    odpowiedział(a)
    Ja w tej chwili nie kupiłbym już O3, tylko Superb nawet ten obecny model tym bardziej , że będziesz robić długie trasy. O3 słabo się prowadzi a przy większym wietrze to kaplica.

    Zostaw komentarz:


  • astanko
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Paddington
    w jakiej cenie QIII 2.0 TDI DSG w Norwegii (najlepiej w przeliczeniu na PLN)
    L&K - 187400zł
    Elegance - 171650zł
    ceny podane bez żadnych ekstra dodatków

    Zamieszczone przez Paddington
    jaki klimat w Twoim rejonie
    Klimat jest łagodny. Dlatego 4x4 i webasto uwzględniam jako moje minimalne wymagania.

    Wiele źródeł podaje właśnie że 2.0 TDI ale właśnie z CR jest udanym silnikiem. Wiele niedociągnięć zostało poprawionych.

    Zostaw komentarz:


  • Paddington
    odpowiedział(a)
    Jestem w trakcie ustaleń z serwisu między innymi na temat trwałości QIII z TDI i pierwsze informacje dość ogólne wskazują, że TDI i TSI są dopracowanymi silnikami w QIII. W obu wersjach nie występują szczególnie dominujące usterki. Z podobną częstotliwością przyjeżdżają do serwisu TDI i TSI. Nie są to poważne usterki. Najbardziej znane wady obu silników zostały usunięte. Informacje wiarygodne ponieważ pochodzą od serwisanta, którego miałem okazję zapytać poprzez pewne znajomości. Pochodzą co prawda z jednego serwisu ale za to z dużym obrotem usług.
    To ja z ciekawości zapytam w jakiej cenie QIII 2.0 TDI DSG w Norwegii (najlepiej w przeliczeniu na PLN) i jaki klimat w Twoim rejonie - czy również nie powinieneś tego uwzględnić przy wyborze QIII (np. zimno, krótkie trasy).

    Zostaw komentarz:


  • astanko
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Maicroft
    Ceny sa wysokie, zarobki tez trochę wyzsze niz u nas, wiec wychodzi na jedno
    Tak by się mogło wydawać, lecz nie jest tak do końca. Zarabia się dużo ale wydaje jeszcze więcej. Nie można tego tak do końca porównać do Polski. Przykład zarabiasz 2000zł, zatkała Ci się rura w domu, dzwonisz wieczorem do hydraulika - cena 400zł za 30 minut...

    Co do zgrywania to 2/3 serwisów poprzedniego auta udało się zgrać

    Zostaw komentarz:

Pracuję...